لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۴۸

رئیس جمهوری فرانسه استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه را خط قرمز کشورش خواند


اِمانوئل مکرون و لادیمیر پوتین، روسای جمهوری فرانسه و روسیه روز دوشنبه در کاخ ورسای در پاریس با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری های بین المللی، دو طرف پس از این دیدار در یک نشست خبری مشترک درباره مسائل دو جانبه و بین المللی ازجمله موضوع دخالت روسیه در انتخابات اخیر فرانسه، مبارزه با تروریسم، بحران اوکراین و جنگ داخلی سوریه به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند.
رئیس جمهوری فرانسه، استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه را خط قرمز این کشور خواند و افزود که این اقدام با تلافی فوری فرانسه روبرو خواهد شد.

امانوئل مکرون، در بخش دیگری از سخنانش از آنچه که "پروپاگاندای رسانه‌های دولتی روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری فرانسه"، خواند انتقاد کرد.
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، اتهامات به مسکو در مورد دخالت در انتخابات دیگر کشورها را رد کرد و گفت که در این مورد صحبتی با همتای فرانسوی‌اش نداشته است .او تأکید کرد در دیدار با مارین لوپن، رقیب انتخاباتی آقای مکرون، در مسکو قصد نداشته است که بر روند رأی‌گیری انتخابات فرانسه اثر بگذارد.
رئیس‌جمهوری روسیه همچنین تصریح کرد که او و همتای فرانسوی‌اش موافقت کردند که همکاری نزدیکی در زمینه مبارزه با تروریسم داشته باشند.

XS
SM
MD
LG