لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۱۳

علی مطهری درباره رفع حصر سه رهبر اعتراض‌های سال ۱۳۸۸ ابراز امیدواری کرد


علی مطهری، نایب رئیس مجلس ایران، ضمن ابراز امیدواری برای رأی‌گیری رسمی در شورای عالی امنیت ملی درباره رفع حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد چهره های شاخص اعتراض های سال ۱۳۸۸گفت که ممکن است نظر رهبر جمهوری اسلامی ایران درباره حصر آنان تغییر کرده باشد.

آقای مطهری که به فرانسه سفر کرده است، در گفت‌وگو با روزنامه لوموند گفت که «بسیاری از مقام‌های اصولگرا» که پیش از این، از حصر سران جنبش سبز حمایت می‌کردند، اکنون معتقدند «این موضوع دیگر نمی‌تواند به نفع کشور باشد». او با اشاره به مذاکرات دو سال پیش خود با رهبر جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که آیت‌الله خامنه‌ای مخالف رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی بوده اما اکنون «اوضاع عوض شده» و این دو نفر «با مشکل سلامتی مواجه هستند». نایب رئیس مجلس افزود که «ممکن است» نظر رهبر جمهوری اسلامی ایران در این باره تغییر کرده باشد.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی پیش از این بارها خواستار محاکمه علنی خود شده‌اند، اما مقام‌های قوه قضائیه ضمن مخالفت با این خواسته می‌گویند که حصر آنان با تصمیم شورای عالی امنیت ملی انجام شده است. این دو و زهرا رهنورد نزدیک ۷ سال است که در بازداشت خانگی به سر می برند. بر اساس اصل ۱۷۶ قانون اساسی، مصوبات شورای عالی امنیت ملی، فقط با تأیید رهبر جمهوری اسلامی ایران قابل اجراست

XS
SM
MD
LG