لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۴۹

نمایندگان ویژه آمریکا و روسیه برای پایان دادن به بحران اوکراین روز دوشنبه با یکدیگر دیدار می کنند


کورت وُ لکِـر(Kurt Volker) فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور اوکراین، امروز با ولادیسلاو سورکوف (Vladislav Surkov) مشاورکرملین دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

موضوع گفت گوی این دو دیپلمات در بلگراد، بررسی چگونگی پایان دادن به جنگ داخلی دراوکراین است.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، مشخصا قرار است دو دیپلمات با بحث بر سر «اصول»، چگونگی امکان اعزام نیروهای حافظ صلح سازمان ملل به اوکراین را بررسی کنند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه حدود دو ماه پیش پیشنهاد کرده بود، برای حفظ جان ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا ((OSCE، نیروهای حافظ صلح سازمان ملل درامتداد خط درگیری میان نیروهای نظامی اوکراین و جدائی طلبان روس تبارِ اوکراینی، مستقر شوند.

از زمان آغاز درگیری ها دراوکراین در آوریل ۲۰۱۴ میان نیروهای دولتی اوکراین و جدائی طلبان روس تبار در مناطق «دونزک» و «لوهانسک» بیش از ده هزار نفر جان باخته اند.

کورت وُ لکِـرو – و- ولادیسلاو سورکوف برای اولین بار در۲۱ اوت و سپس در هفتم اوکتبر امسال در بلگراد پایتخت صربستان با هم دیدار و گفت و گو کردند.

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در ژوئیه امسال کورت وُ لکِـر، سفیر پیشین آمریکا در ناتو را با اختیارات ویژه برای گفت و گو بر سر بحران اوکراین منصوب کرد.

XS
SM
MD
LG