لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۱۷

وزیر امورخارجه ایران هفته آینده با مقامات ارشد روسیه، چین و اروپا دیدار و گفتگو می کند


محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هفته آینده با مقامات ارشد کشورهای روسیه، چین، آلمان، فرانسه، بریتانیا و همچنین مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، درباره توافق هسته ای گفتگو می کند.

بهرام قاسمی ، سخنگوی وزارت خارجه ایران به خبرگزاری فرانسه گفته است که آقای ظریف روز شنبه عازم پکن می شود و پس از آن به مسکو می رود. قرار است روز سه شنبه نیز وزیر خارجه ایران در بروکسل ، مقر اتحادیه اروپا با فدریگا موگرینی ، مسئول سیاست خارجی این اتحادیه و وزرای خارجه آلمان ، بریتانیا و فرانسه در نشست مشترکی شرکت کند.

بر اساس بیاینه ای که از طرف دفتر خانم موگرینی صادر شده، وی پیش از نشست مشترک با آقای ظریف با وزرای خارجه سه کشور اروپایی رایزنی خواهد کرد.

همزمان با این سفر، مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا نیز در هفته آینده به چند کشور خاورمیانه ، آسیا و اروپا سفر می کند. سه شنبه گذشته دونالد ترامپ ،‌رئیس جمهوری آمریکا خروج ایالات متحده از توافق هسته ای با ایران را اعلام کرد.

روسیه، چین و اتحادیه اروپا خواهان حفظ برجام به شرط پایبندی کامل ایران به مفاد توافق هسته ای هستند. در حالیکه آمریکا، اسرائیل، عربستان و چند کشور منطقه این توافق را ناقص و به ضرر امنیت منطقه می دانند.

XS
SM
MD
LG