لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۲۳

آمریکا می‌گوید مورد به مورد با کشورها درباره کاهش واردات نفت آنها از ایران کار می کند


بعد از اظهارات یک مقام آمریکایی درباره فشار به مشتریان نفت ایران برای «به صفر رساندن» واردات از این کشور تا سیزدهم آبانماه ،یک مقام وزارت خارجه آمریکا روز پنج شنبه به رویترز گفته است واشینگتن مورد به مورد با کشورها برای کاهش واردات نفت از ایران کار می‌کند .

مقامات رسمی دولت ترامپ این هفته از کشورهای اروپایی دیدن کرده و قصد دارند در هفته آینده به خاورمیانه و آسیا سفر کنند تا کشورهای وارد کننده نفت از ایران را برای کاهش واردات از ایران تحت فشار قراردهند .نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل در همین ارتباط با نخست وزیر هند دیدار کرده و خواستار کاهش وابستگی هند به نفت ایران شده است.

بر اساس این گزارش، آمریکا هفته آینده عربستان و دیگر کشورهای خلیج فارس را تحت فشار قرار خواهد داد تا تضمین دهند که هنگام اجرای تحریم‌ نفت ایران، نفت کافی به بازار عرضه خواهند کرد.

به گزارش رویترز،مقامات آمریکایی روز پنجشنبه گفته اند که واشینگتن در تحت فشار قراردادن ایران برای به گفته آنها تغییر رفتارهای تهدید کننده اش جدی است . دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا اردیبهشت ماه گذشته با اعلام خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران ، بازگشت تحریم ها علیه ایران را اعلام کرد.

پیشتر بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته بود تهران در برابرتحریم نفت خود مقاومت می‌کنند

XS
SM
MD
LG