لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۱۴

وزیر خارجه آمریکا می گوید رژیم ایران باعث رنج و مرگ برای مردم ایران و جهان شده است


مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در پیامی توییتری فهرستی از آنچه فعالیت های عملیاتی ایران طی چهل سال و در فاصله سال های ۱۹۷۹ تا ۲۰۱۸ در اروپا خواند منتشر کرد.

آقای پمپئو با انتشار این فهرست و با اشاره به اینکه رژیم ایران باعث رنج و مرگ برای مردم ایران و جهان شده ، نوشت که سوء قصدها ، بمب گذاری‌ها و به گفته وی دیگر اقدامات تروریستی مورد حمایت ایران در اروپا ، به زندگی های بی شماری آسیب زده است.

آقای پمپئو ابراز امیداوری کرده که رهبران اروپایی در سفر اروپایی حسن روحانی و محمد جواد ظریف رییس جمهوری و وزیر خارجه ایران به اروپا این موضوع را مطرح کرده باشند. این دو مقام ایرانی این هفته به سوییس و اتریش سفر کردند.

توییت آقای پمپئو در حالی منتشر می شود که هفته گذشته پلیس آلمان یک دیپلمات ایرانی را در ارتباط با آنچه که تلاش برای بمب گذاری در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در پاریس عنوان شده ،بازداشت کرد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین در توییت خود فهرستی ازآنچه فعالیت های عملیاتی حزب الله لبنان در اروپا در فاصله سال های ۱۹۷۹ تا ۲۰۱۷ خوانده ، منتشر کرده است. جمهوری اسلامی ایران همواره با رد اتهامات تروریستی ، خود را قربانی تروریسم می داند.

XS
SM
MD
LG