لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ تهران ۱۹:۲۸
۲۳:۱۱ ۲۷.۱۲.۱۴۰۱

برگزاری «جلسات متعدد» درباره حجاب اجباری در وزارت کشور

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی از برگزاری «جلسات متعدد درباره حجاب» در وزارت کشور خبر داد و مدعی شد «مردم» مخالفت با حجاب اجباری را «قطعاً برنمی‌تابند».

این اظهارنظر احمدرضا رادان در شرایطی بیان می‌شود که در اعتراضات سراسری شش ماه گذشته، شمار قابل توجهی از شهروندان نقاط مختلف ایران مخالفت خود با حجاب اجباری را به شیوه‌های گوناگون اعتراضی از جمله آتش زدن روسری‌ها به نمایش گذاشته‌اند.

او روز شنبه در آستانه سفرهای نوروزی شهروندان به ویژه به استان‌ها و سواحل شمالی کشور گفت که مسافران باید در استان مازندران «حجاب و عفاف» را بیش از پیش رعایت کنند.

فرمانده فراجا در عین حال بر رعایت حجاب اجباری در حوزه اصناف هم تأکید کرد و افزود: «امیدواریم با ‌وضع قوانین‌ بازدارنده ‌بتوانیم در این حوزه کنترل مناسبی داشته باشیم.»

در روزهای اخیر، مدیران ۴۶ حوزه علمیه در تهران در نامه‌ای از ۳۰ نهاد حکومتی مسئول در زمینه حجاب اجباری به دلیل آن‌چه «بی‌عملی» این نهادها خواندند، انتقاد کردند.

۱۹:۲۴

تبریک نوروز به معترضان از سوی آسیب‌دیده چشم

۱۸:۴۶

گروه پیگیری مطالبات فرهنگیان استان تهران با انتشار بیانیه‌ای از معلمان سراسر کشور خواست از حضور در کلاس‌های درس از تاریخ ۱۴ فروردین خودداری و در تجمع روز پنجشنبه ۱۷ فروردین در محل وزارت آموزش و پرورش شرکت کنند.

در بیانیه این گروه که روز پنجشنبه دهم فروردین منتشر شد، نسبت به اقدامات اخیر همه مسئولان جمهوری اسلامی، «اعم از دولت، نمایندگان مجلس و شخص وزیر آموزش و پرورش در قبال جامعه بزرگ فرهنگیان» اعتراض شده است.

گروه پیگیری مطالبات فرهنگیان استان تهران، این اقدامات را موجب «تحقیر و توهین» به معلمان ایران دانسته‌اند.

معلمان ایران حقوق اسفندماه خود را با تاخیر دریافت کردند و حقوق آنان بر اساس قانون رتبه‌بندی نیز پرداخت نشده است.

۱۸:۴۵

مولوی عبدالحمید چهره پرنفوذ سنی‌های ایران در آستانه سالگرد رفراندوم ۱۲ فروردین ۱۳۵۸، از تبعیض‌ها و ناکارآمدی‌های مختلف که طی بیش از چهل سال عمر جمهوری اسلامی در ایران وجود داشته، انتقاد کرد.

در جریان این همه‌پرسی که کمتر از دو ماه پس از پیروزی انقلاب ایران برگزار شد، اعلام شد که اکثریت مردم ایران به تشکیل نظام «جمهوری اسلامی» رای «آری» دادند.

آقای عبدالحمید روز جمعه ۱۱ فروردین در مراسم نمازجمعه زاهدان در این باره گفت که اگر در جمهوری اسلامی به همه طیف‌ها، همه گروه‌ها و همه مردم توجه می‌شد، بعد از چهل و چند سال اعتراضی علیه مسئولان و نظام صورت نمی‌گرفت.

۱۸:۱۵

واکنش‌ها به ریختن ماست روی سر دو زن مخالف حجاب اجباری

انتشار یک ویدئو در فضای مجازی که نشان می‌دهد فردی که کاربران وی را «بسیجی» معرفی کرده‌اند، در واکنش به بی‌توجهی دو زن به حجاب اجباری در یک فروشگاه، روی سر آنها ماست می‌ریزد، موجی از خشم را در فضای مجازی فارسی‌زبان برانگیخته است.

کاربران زیادی نوشته‌اند وقتی این افراد در فضای عمومی به خود اجازه می‌دهند چنان با خشونت، سطل ماست را به سوی زنان پرت کنند، در بازداشتگاه‌ها با بازداشت‌شدگان چه می‌کنند.

۱۷:۵۴

۱۷:۳۴

۱۷:۱۲

۱۶:۴۷

کاملیا سجادیان، مادر محمدحسن ترکمان، جوان کشته‌شده در اعتراضات، درباره روح‌الله عجمیان، بسیجی کشته‌شده در اعتراضات کرج، نوشته: «یه جوجه بسیجی بیست و یک ساله، برای کشته شدنش باید سه نفر را اعدام کنند و چند نفر را هم فعلا در زندان نگه داشته‌اند، تازه زبان پدر و مادرش هم دراز است که چی؟ چون که این بسیجی قطعا به جاهای بالایی وصل بوده و هست.»

اشاره وی به اعدام محمد مهدی کرمی و محمد حسینی، از بازداشت‌شدگان این پرونده است. سه نفر از متهمان این پرونده نیز زیر ۱۸ سال دارند و به «افساد فی‌الارض» متهم شده‌اند.

۱۶:۴۰

کنایه محمد عمرانی درباره بازی در نقش آخوند در سینما

محمد عمرانی، بازیگر پیشکسوت سینما در ویدئوی تازه‌ای که در اینستاگرام منتشر کرده، در پاسخ به افرادی که می‌گویند او چون چند بار در نقش آخوند بازی کرده، نباید از آخوندها انتقاد کند، گفت: «من کلا نقش‌های منفی زیادی بازی کرده‌ام».

۱۶:۱۶

برگزاری راهپیمایی اعتراضی سکوت در زاهدان

بیشتر

XS
SM
MD
LG