لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۹:۵۴

ابهام بر سر نيمه تمام ماندن سفر احمدی نژاد به ارمنستان


دفتر رئيس جمهوری ارمنستان اعلام کرده است که محمود احمدی نژاد، رئيس جمهوری اسلامی بطور ناگهانی سفر خود را به ارمنستان نيمه تمام گذاشت و به تهران بازگشت.

به گفته ويکتور سوقومونيان ، سخنگوی رياست جمهوری ارمنستان، آقای احمدی نژاد به رابرت کوچاريان رئيس جمهوری اين کشورگفته است که به دليل تحولات غيرمنتطره در ايران ناچار است فورا به تهران بازگردد.

قراربود محمود احمدی نژاد امروز در آخرين روز سفرش به ايروان در پارلمان ارمنستان سخنرانی کند و پس از آن با حضور در بنای يادبود قربانيان کشتار ارامنه در دوران امپراوری عثمانی، تاج گلی را نثارکند.

خبرگزاری اسوشيتدپرس به نقل از منابع ديپلماتيک در ارمنستان می گويد بازگشت آقای احمدی نژاد به تهران با " اوضاع سياسی داخلی " و مذاکرات هسته ای که قراراست امروز در رم انجام شود مرتبط است.

خبرگزاری ايتارتاس نيزبه نقل از منابعی که نامشان برده نشده می گويد بازگشت آقای احمدی نژاد با تحولاتی غير منتظره در تهران در ارتباط است.

درهمين حال مجتبی ثمره هاشمی، مشاور محمود احمدی نژاد به خبرگزاری های ايران گفته است که سفر رئيس جمهوری اسلامی طبق برنامه به پايان رسيده و او امروز در موعد مقرر به تهران باز ميگردد.


XS
SM
MD
LG