لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۷:۲۸

نشست 5+1 درباره ایران امروز آغاز می شود


وزیران خارجه آلمان، آمریکا، بریتانیا، چین، روسیه و فرانسه (گروه معروف به 5+1)، نشست خود را برای تبادل نظر درباره احتمال تشدید مجازات وتحریم های جمهوری اسلامی را امروز (سه شنبه دوم بهمن ماه) بعد از ظهردر برلین آغاز می کنند. کاندولیزا رایس وزیر خارجه امریکا پیش از آغاز این جلسه گفت: پیش بینی نمی کند که بر سر متن نهائی پیش نویس قطعنامه یی در این زمینه، در نشست امروز توافقی بدست آید.
خانم رایس افزود: هر چند مدیران کل وزارت خانه های خارجه این کشورها، در مذاکراتی که تاکنون انجام شده ، پیشرفت هایی داشته اند، اما تا دستیابی به توافق نهائی، همچنان باید مسیری طی شود .
والتر اشتاین مایر ، وزیر خارجه آلمان نیز گفت: نمی تواند بگوید که در پایان نشست امروز به توافق نهائی در این زمینه دست خواهند یافت اما او بسیار خوش بین است که به نتایجی خواهند رسید و به جمهوری اسلامی نشان خواهند داد که جامعه بین المللی، از جمله روسیه و چین، در این باره متفق القول و متحدند.
از سوی دیگر غلامحسین الهام ، سخنگوی دولت محمود احمدی نژاد امروز باردیگر گفت که تحریم های بین المللی تاثیری بر روند غنی سازی اورانیوم در ایران نخواهد داشت.
XS
SM
MD
LG