لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۳۹

ایران: پرونده هسته ای جمهوری اسلامی دیگربسته شده است


شورای حکام آژانس بين المللی انرژی اتمی به جلسات خود برای رسيدگی به گزارش محمد البرادعی، مديرکل آژانس درباره پرونده هسته ای ايران پايان داد. علی اصغر سلطانيه، نماينده جمهوری اسلامی درآژانس پس از قرائت بيانيه ايران در جلسه امروزدروين به خبرنگاران گفت " جمهوری اسلامی به تمامی پرسش های آژانس در مورد اطلاعات تازه داه شده به آن پاسخ داده و اين موضوع ديگر بسته شده است."


آقای سلطانيه افزود: هرزمانيکه پرونده هسته ای ايرانی از دستورکارشورای امنيت سازمان ملل وآژانس خارج شود، جمهوری اسلامی حاضر است با آژانس همکاری بيشتری کند. علی اصغرسلطانيه همچنين تهديد کرد که جمهوری اسلامی ازکشورهائی که به گفته او"با ارجاع پرونده هسته ای ايران به شورا ی امنيت به حيثيت جمهوری اسلامی لطمه زده اند، شکايت خواهد کرد." نماينده ايران در آژانس، از آمريکا، فرانسه، بريتانيا، استراليا، کانادا، وژاپن بعنوان کشورهائی نام برد که به گفته او "مقاصد پنهانی خود را دنبال می کنند و قصد تغييررژيم در ايران ویا محروم کردن مردم ايران از دسترسی به علوم و فناوری را دارند." آقای سلطانيه بارديگر اطلاعات تازه داده شده به آژانس را درباره احتمال وجود برنامه تسليحات هسته ای درايران"ساختگی" خواند.


در پايان جلسات شواری حکام، بيانيه ای صادرنشد و به گفته ديپلمات ها، شورای حکام در انتظار دريافت نتايج سفرخاويرسولانا به تهران خواهد بود. آمريکا، کشورهای اروپائی و اکثر اعضای شواری ۳۵ نفره حکام آژانس، خواهان همکاری ايران و پاسخ دادن به تمامی سوال های آژانس شدند.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG