لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ تهران ۲۳:۳۹

ارتش میانمار به آتش زدن بیش از ۱۶۰ ساختمان در شمال غرب این کشور متهم شد


کنشگران و رسانه‌های محلی میانمار روز شنبه گزارش دادند که بیش از ۱۶۰ ساختمان در شهری در شمال غرب میانمار، به دلیل آتش‌سوزی‌های ناشی از آتشباری ارتش تخریب شده‌اند.

یک سخنگوی نظامی میانمار ضمن «واهی» خواندن این اتهامات، گزارش‌های منتشر شده را ساخته و پرداخته «رسانه‌های تخریبگر کشور» دانست. او همچنین شورشیان را به ایجاد درگیری و آتش‌افروزی متهم کرد.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که در ماه‌های گذشته در پی حملات متعدد نظامیان، بیش از ۱۰ هزار شهروند غیرنظامی ساکن تانتلانگ، منازل و دارایی‌های خود را رها کرده و به امید یافتن سرپناه و امنیت به مناطق هم‌مرز با هند گریخته‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، به نظر می‌رسد تخریب بخش‌هایی از شهرستان تانتلانگ در ایالت چین به دلیل تشدید درگیری‌های جاری بین حکومت نظامی مستقر در میانمار و نیروهای مخالف آن باشد.

هنوز گزارشی درباره تلفات احتمالی این آتش‌سوزی که از اوایل روز جمعه آغاز شد و در طول شب ادامه داشت، منتشر نشده است.

نظامیان میانمار اول فوریه ۲۰۲۱ دولت غیرنظامی به رهبری آنگ سان سوچی را برکنار و تعداد زیادی از سیاستمداران و نمایندگان پارلمان را بازداشت کردند.

با شروع اعتراضات به کودتای نظامی اخیر، این کشور گرفتار بحرانی جدی شد. طی این مدت نیروهای امنیتی با بی‌رحمی معترضان را سرکوب کرده‌اند.

با استفاده از خبرگزاری آسوشیتدپرس و رادیو فردا/ آ.ت/ س.ن
XS
SM
MD
LG