لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۱:۰۷

تعداد کشته های شناور ایرانی غرق شده در خلیج فارس به ۱۶ نفر رسید


عکس آرشیوی است.
به دنبال غرق شدن یک اتوبوس دریایی در مسیر جزیره هرمز و بندر عباس در روز شنبه، نیروهای امداد تا این لحظه جسد ۱۶ تن را از آب بیرون کشیده‌اند و عملیات جست‌وجو برای یافتن یک مسافر مفقود دیگر همچنان ادامه دارد..

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، این قایق مسافربری با ۲۲ سرنشین (ناخدا، همراه و ۲۰ مسافر) حوالی ساعت ۱۷ روز شنبه به سمت بندرعباس در حرکت بود که به دلیل تمام شدن بنزین در میانه راه متوقف شد و پس از آن به دلیل آبگرفتگی، واژگون و به طور کامل غرق شد.

حسین خوشبخت، مدیر روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان روز یکشنبه گفت به دلیل شدت امواج، قایق واژگون شده و بیشتر مسافران به دلیل محبوس شدن در زیر این شناور، غرق شده‌اند.

این مقام مسئول از یافتن جسد ۱۶ تن از مسافران و نجات پنج تن دیگر از مسافران و انتقال آن‌ها به بیمارستان خبر داد.

به گفته دو تن از نجات‌یافتگان، ۹ نفر از مسافران این قایق زن بوده‌اند.

اگرچه خبرگزاری ایرنا اتمام بنزین و آب‌گرفتگی را علت این حادثه دانسته، حسین خوشبخت می‌گوید یکی از دلایل قطعی این حادثه نامساعد بودن شرایط جوی بوده است.

آقای خوشبخت در این خصوص به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گفته است: «با وجود اینکه از ساعت ۹:۴۵ روز شنبه به تمامی واحدهای دریایی اعلام شده بود که به علت بدی آب و هوا تردد کلیه وسایل ممنوع است، این اتوبوس دریایی اقدام به سوار کردن مسافر کرده بود.»

به گفته وی مأموران گارد بندر به دلیل به آب زدن این قایق علیرغم اعلام ممنوعیت، ناخدای این اتوبوس دریایی را بازداشت کرده‌اند.

در حال حاضر تلاش‌‌های نیروهای امداد و غواصان برای یافتن یک تن مفقود همچنان ادامه دارد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG