لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۳:۳۱
مسابقه فوتبال هميشه حساس دو تيم استقلال و پرسپوليس برای چهارمين بار پياپی نه برنده‌ای داشت و نه گلی.
۷۸مين دربی سنتی تهران روز جمعه ۲۷ دی در ورزشگاه آزادی تهران و در حضور بيش از ۹۰ هزار تماشاگر برگزار شد و با نتيجه مساوی صفر – صفر به پايان رسيد.
چهارمين تساوی پياپی و بدون گل استقلال و پرسپوليس، با اعتراض تماشاگران دو تيم مواجه شد و در دقايق پايانی، شعارهای تندی عليه «تبانی» در استاديوم آزادی سر داده شد. طرفداران پرسپوليس اشيايی هم به داخل و اطراف زمين پرتاب کردند.
آخرين بازی دو تيم که هم گل و هم يک برنده داشت، به بهمن ۱۳۹۰ باز می‌گردد که پرسپوليس در يک روز تاريخی و در حالی که دو بر صفر عقب بود و يکی از بازيکنانش هم از زمين اخراج شده بود، سه گل زد و پيروز شد.
استقلال با اين نتيجه ۴۵ امتيازی شد و در فاصله هفت هفته مانده به پايان ليگ برتر، در صدر جدول باقی ماند. پرسپوليس هم با ۴۱ امتياز سوم است.
دو تيم پرطرفدار فوتبال ايران، مانند سه مسابقه قبلی خود، بازی کسل کننده و پربرخوردی را پشت سر گذاشتند و تنها صحنه خطرناک، برخورد شوت محمد نوری از روی يک ضربه کاشته به تير دروازه استقلال در دقيقه ۶۵ بود.
دربی ۷۸ آنقدر کند و کسل‌کننده بود که يک رکورد ديگر هم بر جای گذاشت. دو تيم از شش تعويض ممکن، فقط از يکی استفاده کردند. مجيد غلام‌نژاد از استقلال در دقيقه ۵۹ جانشين مهرداد اولادی شد.
درگيری فيزيکی و لفظی بازيکنان دو تيم در همان ۱۰ دقيقه ابتدايی مسابقه آغاز شد و تا پايان ادامه داشت. بازی خشن دو تيم باعث شد تا سعيد مظفری‌زاده، داور مسابقه به چهار بازيکن استقلال و سه بازيکن پرسپوليس کارت زرد بدهد.
مظفری زاده که قبل از مسابقه اعلام کرده بود پس از دربی به علت جو سنگينی که عليه داوران ايجاد شده، از داوری خداحافظی خواهد کرد، در انتهای مسابقه به وعده خود عمل کرد و پيراهن داوری را از تن خارج کرد.
بازيکنان دو تيم و امير قلعه‌نوعی هم به سمتش رفتند و با او خداحافظی کردند. تعدادی از بازيکنان هم تلاش می‌کردند تا پيراهن سعيد مظفری زاده را تصاحب کنند.
علی دايی، مربی پرسپوليس در پايان بازی گفت: «فکر می‌کنم امروز عدالت فوتبال رعايت نشد. در روزی که خيلی بهتر از حريف‌مان بوديم نشد پيروز شويم. همه کار کرديم. اگر نيمه اول را می‌ديديد ما حاکميت توپ‌مان خيلی بيشتر بود با اين حال می‌توان گفت تقريبا تيم استقلال در نيمه اول پا به پای ما بود اما در نيمه دوم آن‌ها حتی شانس يک درصدی هم روی دروازه ما نداشتند.»
او افزود که تيمش استقلال را «خلع سلاح» کرده بود و راه‌های نفوذ حريف از کناره‌ها را بسته بود.
سرمربی پرسپوليس که در هفته مانده به دربی، با بحران تمرين نکردن بازيکنانش به دليل پرداخت نشدن حقوق‌شان مواجه شده بود، گفت که هنوز به قهرمانی اميدوار است: «در هفت هفته ۴ امتياز چيز عجيبی نيست. مطمئن باشيد بهتر از اين تمرين و کار می‌کنيم تا بتوانيم قهرمان ليگ شويم. به شرايطی که تيم من در اين مدت داشته نگاه نکرديد. تيم من بحران بزرگی را پشت سر گذاشت. حل اين بحران و ارائه اين بازی تنها از بچه‌های من برمی‌آيد. بازيکنان من آنقدر شايستگی دارند که بتوانند قهرمان ليگ شوند.»
اما بر خلاف پرسپوليسی‌ها، سرمربی استقلال در پايان بازی از نتيجه تساوی راضی به نظر می‌رسيد.
امير قلعه‌نوعی، سياسی بودن دربی را رد کرد و با تمجيد از تيمش گفت که بازيکنانش به عشق پيراهن استقلال بازی می‌کنند.
استقلال در هفته‌های اخير با موجی از مصدوميت و از دست دادن بازيکنان کليدی‌اش روبرو بود تا جايی که در چند بازی امکان پر کردن نيمکت ذخيره‌های خود را نداشت.
جدا شدن پژمان مظفری و جواد نکونام از استقلال، چند روز مانده به دربی نيز بر مشکلات اين تيم اضافه کرد.
امير قلعه‌نوعی که تيمش حالا مدعی اول قهرمانی است در پايان بازی گفت: «ما از الان بايد به ذوب آهن فکر کنيم. وقتی قهرمانيم که جام را بالای سر ببريم. تا فردا استراحت می‌کنيم و از فردا به تيم ذوب آهن فکر می‌کنيم. در انتهای فصل مشخص می‌شود که قهرمان می‌شويم يا نه.»

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG