لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ تهران ۱۹:۰۴

حضور پلیس در اطراف مدرسه‌های دخترانه برای جلوگیری از تجمع پسران


سعید منتظر المهدی، معاون اجتماعی ناجا

آنچنان که معاون اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی می‌گوید از این پس گشت‌های پلیس اطراف مدرسه‌های دخترانه برای برخورد با پسران حضور بیشتری خواهند داشت.

سعید منتظرالمهدی، معاون اجتماعی ناجا روز یکشنبه ۱۳ مهر در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از افزایش گشت‌های پلیس در اطراف مدارس برای جلوگیری از پخش مواد مخدر و همچنین تجمع پسران در محدوده مدارس دخترانه خبر داد.

او در توضیح بیشتر گفت که پلیس امنیت اخلاقی با اضافه کردن گشت‌ها در محدوده مدارس و توجیه مسئولان مدارس و آموزش به خود دانش‌آموزان، تلاش می‌کند که از تجمع پسران «پیش‌گیری» کند.

به گفته معاون اجتماعی ناجا، قرار این بوده که از ابتدای سال تحصیلی جدید، گشت‌های پلیس حضور بیشتری داشته باشند تا از بروز این موارد جلوگیری کنند.

معاون اجتماعی ناجا در عین حال گفته که هم پدر و مادر و هم اولیای مدارس باید در این کار مشارکت کنند و در کنار گشت‌های پلیس که به صورت فعال در صحنه حضور دارند نقش خود را ایفا کنند.

پیشتر نیز در برهه‌های زمانی مختلف طرح‌های گوناگونی برای آنچه که از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی، حفظ ارزش‌های اسلامی عنوان می‌شود در مدرسه‌ها به ویژه مدرسه‌های دخترانه اجرا شده بود.

برای نمونه و از این دست می‌توان به طرح محرم‌سازی مدرسه‌ها اشاره کرد که بر اساس آن، همه کارکنان مدرسه‌ها از یک جنسیت هستند و پیرامون مدرسه نیز با به‌کارگیری تدابیری محصور شده‌است.

این طرح سال‌های گذشته در تهران اجرا شد اما به دلیل آنچه مشکلات اقتصادی عنوان شد، در همه مدرسه‌ها به اجرا درنیامد.

۵ هزار مبلغ مذهبی در مدرسه‌ها

از دیگر سو اما مجتبی ملکی، مشاور وزیر آموزش و پرورش نیز گفته که با راه‌اندازی کمیته‌های هم‌اندیشی حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش به‌دنبال ارتقا کیفیت فعالیت‌های فرهنگی و دینی و همچنین گسترش آن‌ها در مدارس ایران هستیم.

به گزارش ایسنا، آقای ملکی روز یک‌شنبه در جمع خبرنگاران همچنین گفته که این مشاوران مذهبی در سال گذشته بیش از ۷۲ هزار نفر ساعت به دانش‌آموزان و اولیا مشاوره‌های مذهبی ارائه داده‌اند.

او از اعزام بیش از ۵ هزار روحانی مبلغ به مدارس کشور خبر داد و گفت که این مشاوران مذهبی در سال گذشته بیش از ۷۲ هزار نفر ساعت به دانش‌آموزان و اولیا مشاوره‌های مذهبی ارائه داده‌اند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در توضیح بیشتر گفت که این تعداد روحانی روزانه بین سه تا چهار ساعت در مدارس مستقر بوده و به پرسش‌های دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف احکام، مسائل شرعی، اخلاقی و تربیتی پاسخ می‌دهند.

دیدن نظرات (۷)

انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG