لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ تهران ۰۹:۱۴

عمل موفقيت آميز ريه محمد رضا شجريان


از محمدرضا شجريان تاکنون بيش از ۳۴ آلبوم منتشر شده است. (عکس: مهر)

عمل جراحی محمدرضا شجريان، خواننده پرآوازه موسيقی سنتی ايران، با موفقيت انجام شد.محمد رضا شجريان روز يکشنبه به علت مشکلات ريوی در بيمارستان کسری بستری شد و بخشی از ريه وی تحت عمل جراحی قرار گرفت.


آقای شجريان ، پس ازعمل جراحی و بهبودی حال عمومی اش از طريق فيم کوتاهی که شرکت دل آواز تهيه کرده است ، پيامی را برای دوستدارانش فرستاد.


وی در پيام خود گفت که حالش خوب است و به زودی کنسرت های تازه ای را برگزار خواهد کرد.


نسرين شاه ورديانی ، از همکاران آقای شجريان در شرکت دل آواز نيز در گفت و گويی با راديو فردا در اين باره گفت : « حال آقای شجريان خيلی خوب است و ايشان تنها يک عمل ريوی کوچک داشتند که خوشبختانه با موفقيت انجام شده و هيچ مشکلی نيز وجود ندارد.»خانم شاه ورديانی افزود:« حال آقای شجريان کاملا خوب است و ايشان تا يکی دو روز ديگر از بيمارستان مرخص می شوند و جای نگرانی نيست.»شرکت فرهنگی هنری دل آواز با هدف حفظ اصالت آوا و نوای ايران زمين و تهيه و تکثير برنامه های آهنگين و همکاری با اساتيد موسيقی و معرفی و فراهم کردن برنامه برای هنرمندان جوان به همت محمد رضا شجريان در اسفند ماه سال ۱۳۵۶ تاسيس شد.


محمد رضا شجريان در سال ۱۳۱۹ در مشهد متولد شد و از کودکی تحت تعليم پدرش که قاری قرآن بود ، قرار گرفت.


او برای اولبن بار در سن دوازده سالگی توانست در راديو خراسان به دعوت رييس راديو، قرآن بخواند.


محمد رضا شجريان در سال ۱۳۳۷ فعاليت خود را در رشته آواز شروع کرد و تحت تعليم استادانی چون پيرنيا، اسماعيل مهرتاش، تاج اصفهانی، احمد عبادی، عبدالله دوامی، قمرالملوک وزيری، نورعلی برومند و محمود کريمی رديف ها، گوشه ها، و دوره های آوازی موسيقی ايرانی را فرا گرفت.


اولین اثر محمد رضا شجريان که در اکثر کشورهای جهانی هنرنمايی کرده و به اجرای موسيقی سنتی ايران پرداخته است در سال ۱۳۴۶ با عنوان برگ سبز از راديو پخش شد.


از محمدرضا شجريان تاکنون بيش از ۳۴ آلبوم منتشر شده است.


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG