لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۱۸
روزنامه اعتماد در گزارشی از «رويدادهای اصفهان پس از خاک‌سپاری آيت‌الله منتظری» خبر داده است که پس از درگيری‌های پراکنده‌ای که در پی تشييع پيکر آيت‌الله منتظری ايجاد شد روز چهارشنبه نيز مجلس ترحيم اين مرجع تقليد در شهر اصفهان به تشنج کشيده شد.

به نوشته این روزنامه، «اين مراسم که به دعوت آيت‌الله سيد جلال‌الدين طاهری اصفهانی در مسجد سيد برپا شده بود در حال برگزاري بود که در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح فضا تغيير کرد و در شرايطي که مردم در حال قرائت حمد و سوره بودند، عضو جبهه مشارکت و رئيس ستاد ميرحسين موسوي در قم که سخنران اين مراسم بود نيز از ادامه سخنراني بازداشته شد».

اعتماد نوشته است که «حدود ۵۰ نفر از شرکت‌کنندگان در مراسم ترحيم بازداشت شده‌اند و در پي اين وقايع مردم به سمت بيت آيت‌الله طاهري که به رغم اصرار ايشان بر حضور در اين مراسم برخي نيروها با محاصره خودروي ايشان در اتوبان خيام مانع از حضور در مسجد سيد شدند حرکت کردند».

به نوشته این روزنامه، آيت‌الله سيد جلال‌الدين طاهري در جمع مردم حاضر در اين مراسم ترحيم تاکيد کرد که «من از مردم دعوت کردم بيايند و از اين که شنيدم با مراسم ترحيم يک مرجع تقليد اين گونه برخورد کرده‌اند متاسفم».

تاکید معاون اول قوه قضائیه برهماهنگی در برخورد با «هنجارشکنان»

روزنامه جام جم اظهارات معاون اول قوه قضائیه در مورد لزوم هماهنگی در برخورد با کسانی که وی «هنجارشکنان» خوانده مورد توجه قرار داده است.

به نوشته این روزنامه، ابراهیم رئیسی با تاکید بر این که «ممکن است افرادي بخواهند در عرصه‌‌اي هنجارشکني کنند که طبيعتا بايد با حضور پليس زمينه وقوع جرم از بين برود» گفته است که «ممکن است فردی اراده‌ قانون‌‌شکنی داشته باشد، اما نبايد ميدان برای هنجارشکني پيدا کند».

معاون اول قوه قضائیه همچنین گفته است که «همان ‌طور که گمرکات مرزبان مسائل اقتصادی کشورند، در حوزه مسائل فرهنگي نيز مرزبانان فرهنگي موظفند از فرهنگ جامعه مرزباني کنند».

به نوشته روزنامه جام جم، ابراهیم رئیسی همچنین با اشاره به این که «تنفر عمومي قبل از اجراي حکم دادگاه براي برخورد با ناهنجاری‌ها مهم است» گفته است که «بايد قبل از اين ‌که فردی در دادگاه محکوم شود، در افکار عمومي درباره اقدام او تنفر ايجاد شود و رمز موفقيت در برخورد با بسياري از ناامنی‌‌ها همين است».

فرمانده نیروی انتظامی معترضان را به برخورد شدید تهدید کرد

روزنامه کیهان از قول فرمانده نيروی انتظامی معترضان را به برخورد شدید تهدید کرده و نوشته است که «فرصت فتنه‌گران به پايان رسيده است».

به نوشته این روزنامه، اسماعیل احمدی مقدم با متهم کردن معترضان پس از انتخابات به «فتنه‌گری» گفته است که «چند ماه به فتنه‌گران فرصت داديم تا چهره‌هاي‌شان آشكار و ابهام‌ها زدوده شود و شناخت مردم نسبت به اين افراد كه تهمت‌هایی به نظام زدند و فضا را مغشوش كردند بيشتر شود، اما اين زمان هم اكنون به پايان رسيده است».

فرمانده نیروی انتظامی این افراد را کسانی معرفی کرده است که «قانون و تبعیت از امام خمینی را تابلوی خود کرده بودند»، اما گفته است که «آنها آشکارا قانون‌شکنی کردند و توصيه مي‌كنيم اين افراد دست از اين نوع اقدامات بردارند وگرنه برابر قانون و با شدت عمل با آنان برخورد می‌شود و ضرورت ندارد كه ما بيش از اين فرصت بدهيم، زيرا اگر قرار بود كسی توجيه شود می‌بايست تا به حال توجيه شده باشد».

با رشد ۲۷۷ درصدی واردات پرتقال کشاورزان «باغ‌ها را راه کردند»

روزنامه جمهوری اسلامی خبر داده است که واردات پرتقال در سال جاری ۲۷۷ درصد رشد داشته است.

این روزنامه با اشاره به این که «طي سال‌های اخير بحث واردات و حجم بالای ورود كالاهاي مختلف به داخل كشور همواره يكي از چالش‌برانگيزترين موضوعات مناقشه و انتقاد كارشناسان و مقامات دولتي بوده نوشته است که «از ميان كالاها و اجناس وارداتي حجم زياد واردات محصولات كشاورزي به خصوص برنج و مركبات بيش از ساير كالاها انتقاد كشاورزان، كارشناسان و فعالان اين حوزه را به دنبال داشته و به تبع آن نمايندگان مجالس هفتم و هشتم هم چندين بار تا مرز استيضاح وزراي بازرگاني و كشاورزي پيش رفته‌اند».

روزنامه جمهوری اسلامی خبر داده است که در تازه‌ترين اقدام و همزمان با انتشار اخباری مبني بر رها شدن باغ‌های مركبات از سوی كشاورزان به علت واردات بي‌رويه مركبات از سوي دولت كه در عين كافي بودن حجم توليدات داخلي براي رفع نيازهاي كشور صورت مي‌گيرد برخی نمايندگان مجلس از آماده شدن متن پيش‌نويس استيضاح وزير بازرگاني به دليل واردات بی‌رويه سخن مي‌گويند».
XS
SM
MD
LG