لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۱۱
روزنامه خراسان از قول یک نماینده مجلس خبر داده که دولت محمود احمدی نژاد تمامی مازاد در آمد فروش نفت در ۶ ماه نخست سالجاری را از حساب ذخیره ارزی برداشت کرده است.

به نوشته این روزنامه موسی الرضا ثروتی از اعضای کمیسیون بودجه مجلس گفته است « طبق صحبت های رئیس کل بانک مرکزی دولت تمام درآمد فروش نفت تا شهریور را برداشت کرده و ۱۴میلیارد دلار علاوه بر بودجه در نظر گرفته شده براساس نفت ۳۷.۵ دلاری از حساب ذخیره ارزی برداشت کرده است و ۵.۲ میلیارد دلار نیز نفت صادر شده و در قبال آن بنزین و گازوئیل وارد کشور شده است. »

این نماینده مجلس با تاکید براینکه « از فروردین ماه درآمد نفتی مازاد به حساب ذخیره ارزی واریز شده اما تا شهریورماه تمام درآمد فروش نفت برای بودجه برداشت شد و از آن به بعد دوماه مهر و آبان مازاد فروش نفت به حساب ذخیره ارزی واریز شده » اما « تعهدات نسبت به موجودی حساب ذخیره ارزی بیشتر بوده است. »

روزنامه خراسان از قول آقای ثروتی نوشته « بانک مرکزی اعلام کرده که در ارتباط با اختصاص ۲میلیارد دلار مصوبه به مجلس جهت متروی تهران و کلان شهرها و حمل و نقل عمومی کشور در حال حاضر در حساب ذخیره ارزی موجودی ندارد. »

تجمع کفن پوشان حامی رهبری در مقابل بیت آیت الله منتظری و آیت الله صانعی

روزنامه کیهان از تجمع گروهی که این روزنامه آنان را « مردم متدین » ، « عده‌ای کفن پوش » و از حامیان رهبر جمهوری اسلامی معرفی کرده در مقابل بیت آلله منتظری و آیت الله صانعی خبر داده است.

این روزنامه نوشته که تجمع کنندگان با شعار « صانعی صانعی اين آخرين اخطار است» و « این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده » به اعضای بیت آیت الله منتظری و همچنین آیت الله صانعی هشدار داده اند.

این روزنامه به نقل از هماهنگ کننده تجمع کفن پوشان حامی دولت در قم که نامی از وی نبرده نوشته که این گروه « با حضور موثر خود اجازه شكل گيری هيچ مجلسی در قم كه مبنای اهانت به نظام در آن باشد را نخواهند داد. »

کیهان که روز سه شنبه ادعا کرده بود تنها ۵ هزار نفر در مراسم خاکسپاری آیت الله منتظری شرکت کرده اند پس از انتشار فیلم‌ها و عکس‌های بسیار در مورد حضور ده ها هزار نفر در مراسم خاکسپاری آیت الله منتظری، در شماره چهارشبه از قول کفن پوشان حامی دولت نوشت که « بخش بزرگی از جمعيت روز دوشنبه مربوط به قم نبود و از شهرها ديگر به اين شهر منتقل شده بود. »

دعوت فیروزآبادی از اوباما برای استفاده از فرصت‌های مثبت در ایران

روزنامه مردمسالاری دعوت رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به رئیس جمهوری آمریکا برای استفاده از فرصت‌های مثبت در ایران را مورد توجه قرار داده و از قول حسن فیروز آبادی خطاب به باراک اوباما نوشته « فرصت‌های مثبت در ايران را از دست ندهيد. »

این روزنامه با اشاره به این که « روز گذشته خبری به نقل از سردار فيروز آبادی، رئيس ستاد کل نيروهای مسلح منتشر شد، که حاوی پيام های جديدی برای باراک اوباما بود م نوشته « فيروز آبادی که از حاميان جدی احمدي نژاد به حساب مي آيد در اظهارات خود اوباما را به فريب نخوردن توصيه کرده و گفته است « اوباما نبايستی مانند پيشينيان خود فريب اطلاعات اپوزيسيون بی ريشه ايرانی را بخورد و فرصت‌های مثبت در ايران را از دست بدهد. »

روزنامه مردمسالاری همچنین اظهارات همزمان دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی در مورد مذاکرات چندی قبلش با معاون وزیر خارجه امریکا را مورد توجه قرار داده است.

به نوشته این روزنامه سعید جلیلی خواستار تغییر رفتار آمریکا در قبال جموهوری اسلامی شده و گفته است که به رغم گفت و گو با معاون وزیر خارجه امریکا « ما هيچگونه تغييری در ماهيت و رفتار آمريکايی‌ها مشاهده نکرده ايم. »

«محاکمه ۷ نفر به اتهام هتاکی علیه آرمان‌های انقلاب»

روزنامه اعتماد از صدور کيفرخواست برای ۷ نفر به اتهام «هتاکی به آرمان‌های انقلاب » خبر داده و به نقل از دادستانی تهران نوشته « پرونده های هتاکان به آرمان های انقلاب اسلامی با صدور کيفرخواست از سوی مدعی العموم به دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شده است. »

به گزارش این روزنامه دادسرای عمومي و انقلاب تهران تعداد متهمان این پرونده را ۷ نفر اعلام کرده و خبر داده که محاکمه متهمان هفته آينده در يکی از شعب دادگاه انقلاب اسلامي تهران برگزار خواهد شد.

اعتماد نامی از متهمان این پرونده نبرده اما نوشته که پيش از اين نیز عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران اعلام کرده بود اين دادستاني بدون اغماض با توهين کنندگان به آرمان های انقلاب اسلامی برخورد کرده و رسيدگی به اتهامات متهمان ياد شده در اسرع وقت انجام خواهد شد.

اجرای کاهش ۶۰ لیتری سهمیه زمستانی خودروهای شخصی

روزنامه جام جم خبر داده که با کاهش ۶۰ لیتر از سهمیه زمستانی خودروهای شخصی ۲۴۰ لیتر به کارت های سهمیه بندی بنزین خودروهای شخصی اختصاص یافته است.

این روزنامه با اشاره به اینکه « با تصويب ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور، سهميه بنزين سه ماهه زمستان امسال برای خودروهاي شخصی ۲۴۰ ليتر تعيين شده » نوشته که براساس این تصمیم این سهميه ماهانه هر خودرو در زمستان امسال از ۱۰۰ به ۸۰ لیتر کاهش یافته که به ازای هر ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ ليتر کاهش یافته است.
XS
SM
MD
LG