لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۰۱
روزنامه همشهرى از دستور وزير كشور به نيروهای انتظامى براى برخورد و بازداشت مردم معترض خبر داده و به نقل از وى نوشته « به نيروهاى پليس دستور داده‌ايم از اين به بعد هيچگونه مدارايى با آشوبگران نكنند و اگر فردى جهت همكارى با اغتشاشگران در تجمعات ظاهر شود به فوريت دستگير خواهد شد. »

به نوشته اين روزنامه سرتيپ پاسدار محمد نجار همچنين با اين گفته كه" اغتشاشگران با تمام عوامل‌شان زير علم انگليس و آمريكا و صهيونيست جمع شده‌اند" گفته « تكليف بر ما روشن است و وزارت كشور و مقامات امنيتى با رصد هوشيارانه اوضاع با قاطعيت با هرگونه اغتشاش برخورد خواهد كرد. »

وزير كشور دولت محمود احمدى نژاد با تاكيد براينكه " امروز ديگر صحنه كاملا روشن است و اين‌ها از خويشتندارى، نجابت و رأفت نظام استفاده كردند » گفته « البته نظام هم مقدارى به اين‌ها فرصت داد تا اين‌كه هم كاملا دست‌شان رو شود و هم اتمام حجتى براى اين‌ها باشد. »

«افزايش محسوس مالى تخلفات دولت در سال ۸۷»

روزنامه تهران امروز با اشاره به ارائه گزارش تفريغ بودجه سال ۸۷ از سوى ديوان محاسبات به مجلس خبر داده كه براساس اين گزارش تخلفات دولت نسبت به سال ۸۶ افزايش يافته است.

به نوشته اين روزنامه مخبر كميسيون اجتماعى مجلس درباره گزارش تفريغ بودجه سال ۸۷ به اين روزنامه گفته « گزارش تفريغ بودجه سال ۸۷ كه از سوى ديوان محاسبات براى نمايندگان اين كميسيون تشريح شده ، حاكى از افزايش محسوس انحرافات مالى دستگاه‌هاى دولتى در سال گذشته است . »

به گفته جواد زمانى « مقرر شده از هفته آينده براى شفاف‌سازى موضوعات، وزراى مربوطه و مسئولان ديوان محاسبات در جلسه كميسيون اجتماعى مجلس حاضر شوند.»

جزئيات بيشترى از حمله به بيت آيت الله دستغيب و پلمپ مسجد قباى شيراز

روزنامه اعتماد جزئيات بيشترى از حمله حاميان دولت به مسجد قبا و خانه آيت الله على محمد دستغيب مرجع تقليد و عضو منتقد مجلس خبرگان را به نقل از احمد رضا دستغيب نماينده شيراز در مجلس شوراى اسلامى منتشر كرده است.

اين نماينده مجلس در خصوص اتفاقات شنبه گذشته گفته است « در روزهاى اخير عده اى به مسجد قبا كه از پايگاه هاى مبارزاتى مردم در زمان رژيم سابق بوده حمله كرده، شيشه هاى مسجد را شكستند و بى حرمتى روا داشتند و عده اى هم به منزل آيت الله سيدعلى محمد دستغيب حمله كرده و موجبات بى حرمتى به بيت ايشان را فراهم كردند و متاسفانه شوراى تامين استان حكم داده است مسجد قبا تخليه شده و در اختيار نيروى انتظامى قرار گيرد. »

نماينده اصلاح طلب مردم شيراز در مجلس همچنين گفته كه به دنبال اين حملات « اصحاب مسجد و مردم شيراز تا نيمه هاى شب در مسجد حضور داشتند و حاضر نبودند مسجد را تخليه كنند كه در نهايت به ناچار مسجد تخليه شد و نيروى انتظامى مسجد را پلمب كرد.»

احمد رضا دستغيب همچنين تائيد كرده كه « از سفر آيت الله دستغيب نماينده مجلس خبرگان به شيراز هم ممانعت شده و وى را به اجبار از هواپيما پياده كرده و مانع رفتن وى به شيراز شده اند.»

اعتماد همچنين از اعتراض نماينده شيراز نسبت به چنين اقدامات افراطى خبر داده و از قول وى نوشته « مسوولان دست از اين اقدامات تند و افراطى بردارند و اجازه بدهند آرامش حاكم شود. »

بازداشت ۷۰ دانشجو در مشهد

روزنامه خراسان به نقل از دادستان مشهد از بازداشت گسترده ۶۱ تن از دانشجويان دانشگاه آزاد اين شهر خبر داده است.

به نوشته اين روزنامه محمود ذوقى همچنين حمله نيروهاى لباس شخصى به دانشجويان در داخل دانشگاه آزاد واحد مشهد را تائيد كرده و گفته « ورود افراد غيردانشجو به دانشگاه را محكوم مى كنيم و چنانچه كسى عليه اين افراد اعلام دعوى كند رسيدگى خواهيم كرد.»

دادستان مشهد در عين حال با اين گفته كه با افراد متخلف از هر جريانى كه باشند برخورد خواهد شد مسئوليت حمله نيروهاى لباس شخصى به دانشجويان در محوطه دانشگاه را نگهبانى دانشگاه معرفى كرده و ادامه داده است که « وقتى نيروهاى انتظامى اجازه ورود به محيط دانشگاه را ندارند مسئولان دانشگاه آزاد مسئول كنترل درهاى ورودى هستند. »

وى همچنين با تائيد بازداشت ۹ نفر از دانشجويان موسسه غيرانتفاعى سجاد مشهد اعتراض دانشجويان به حمله ماموران لباس شخصى را « تجمع غيرقانونى» ناميده و وعده داده كه ۱۹ تن از دانشجويان بازداشت شده به زودى به عنوان « خط دهنده جريانات تشنج زا در دانشگاه هاى مشهد » محاكمه خواهند شد.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG