لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۵۶

امدادگران در کوهستان‌های نواحی مرکزی ایتالیا توانسته‌اند ۱۰ نفر از ساکنان هتلی که چهارشنبه عصر، بر اثر ریزش بهمن ویران و زير برف مدفون شده بود، را نجات دهند.

به گزارش روزنامه گاردین، لوکا کاری سخنگوی واحدهای امداد آتش نشانی عصر جمعه گفت تاکنون ده نفر از ساکنان هتل ریگو پیانو در ارتفاعات کوهستان گران ساسو نجات يافته‌اند. این افراد به سرعت توسط هلیکوپتر به بیمارستان‌های منطقه منتقل شدند. به گفته امدادگران تاکنون اجساد چهار قربانی این حادثه نیز کشف شده است.

گفته می‌شود هنگام ریزش بهمن در عصر روز چهارشنبه که تمام ساختمان هتل را زیر برف برد حدود ۳۴ مسافر، کارمند و بازدید کننده داخل این ساختمان بودند. از قرار معلوم اکثر مسافران در سالن ورودی هتل و منتظر رسیدن وسایل نقلیه مناسب برای ترک هتل بودند. به خاطر زمین‌لرزه‌های شدیدی که روز چهارشنبه در منطقه روی داده بود آنها نگران ریزش بهمن بودند.

در تصاویر ویدئویی صحنه سوراخ کردن سقف هتل توسط امدادگران و بیرون کشیدن یک پسربچه و مادرش را می‌توان ديد. همسر این زن که هنگام ریزش بهمن برای برداشتن وسیله‌ای از اتومبیل بیرون رفته بود از این حادثه نجات یافته است. اعضای این خانواده اکنون به یکدیگر پیوسته‌اند ولی هنوز از سرنوشت دختر آنها اطلاعی در دست نیست.

یکی از امدادگران به خبرگزاری فرانسه گفت به نظر می رسد جان‌به‌دربردگان از این حادثه توانسته بودند آتش روشن کنند و به این شکل خود را گرم نگاه داشتند.

او افزود «در مجموع شش نفر از جمله این مادر و فرزندش را در یک فضای خالی پیدا کردیم. آنها آتش روشن کرده بودند و اگر دیرتر می‌رسیدیم شاید اکسیژن محیط تمام می شد».

منابع پلیس، آتش نشانی و سایر سازمان‌های امداد از صبح روز جمعه به نقطه دورافتاده‌ای که هتل در آن قرار دارد رسیدند. اما عملیات نجات به کندی پیش می‌رود و در عین حال این نگرانی وجود دارد که حرکت توده‌های برف ممکن است جان کسانی را که زنده مانده‌اند به خاطر بیاندازد.

روزنامه گاردین می‌افزاید بارش برف سنگین خطوط انتقال برف و تلفن بسیاری از شهرهای کوچک و روستاها در نواحی مرکزی ایتالیا را قطع کرده بود. خط تلفن این هتل نیز اوایل روز چهارشنبه که زلزله‌ها روی دادند قطع بود.

این چهار زمین‌لرزه در اطراف آماتریسه روی داد که در ماه اوت ۲۰۱۶ بر اثر وقوع یک زلزله بسیار شدید حدود ۳۰۰ نفر از ساکنان آن کشته و هزاران نفر بی خانمان شدند.

واحدهای امداد می‌گویند بهمن چنان قوی بوده که قسمت بزرگی از هتل را تقریبا ویران کرده و یک قسمت آن را از زیربنای ساختمان جدا کرده و در سراشیبی تپه به جلو رانده است.

یکی از افرادی که جان سالم به در برده گفت تمام مسافران منتظر برف روبی جاده بودند تا بتوانند هتل را ترک کنند. خودروی برف روبی که قرار بود بعد از ظهر بیاید هیچگاه از راه نرسید و بهمن ساعت ۵.۳۰ فرو ریخت.

به گزارش رسانه‌های ایتالیا دادستانی پرونده‌ای در این زمینه گشوده و یکی از جنبه‌های تحقیقات میزان جدیت در احتمال ریزش بهمن است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG