لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ تهران ۱۸:۳۵

«بمب دست‌ساز در پرواز اهواز-تهران خنثی شد»


(عکس تزئینی است)
خبرگزاری‌های ایران گزارش داده‌اند که نیروهای امنیتی شنبه شب بمب دست‌سازی را در توالت یک هواپیمای پرواز اهواز-تهران خنثی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری نیمه‌رسمی ایسنا، رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپيمايی کشوری، اعلام کرد: «مقارن ساعت ۲۲ و ۴۵ دقيقه شب گذشته يک فروند هواپيما به شماره پرواز ۷۰۳۰ متعلق به شرکت هواپيمايی کيش‌اير در مسير اهواز به تهران مورد تهديد قرار گرفت که با هوشياری و سرعت عمل به‌موقع گارد حفاظت هواپيمايی اين توطئه خنثی و در ساعت ۲۲ و ۵۷ دقيقه هواپيما با کليه سرنشينان در فرودگاه اهواز به زمين نشست.»

خبرگزاری نيمه رسمی فارس و سایت دولتی پرس تی وی نيز گزارش داده اند که «ماموران امنيت پرواز هواپيما متوجه جاسازی يک بمب دست‌ساز در داخل هواپيما شدند.»

بر اساس اين گزارش، به دنبال اين حادثه، هواپيما بلافاصله در فرودگاه اهواز به زمين نشست و پس از تخليه مسافرين با تلاش مامورين، اين بمب دست‌ساز خنثی شد.

این هواپیما حامل ۱۳۱ مسافر بوده است.

خبرگزاری فارس می افزاید: «تحقيقات در اين زمينه توسط نهادهای ذيربط ادامه دارد و خبرهای تکميلی در اين زمينه متعاقبا اعلام خواهد شد.»

ا سوی دیگر رضا نخجوانی، مدير کيش اير، به خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گفته است که «فوراً اين تهديد امنيتی توسط گارد امنيت پرواز سپاه خنثی شد و پس از توجيه مسافران و آرام‌سازی فضا، مجدداً هواپيما پرواز کرد و ساعتی پيش به تهران بازگشتيم. »

وی افزود: «اين حادثه هيچ‌گونه خسارتی در پی نداشته است.» آقای نخجوانی توضیح بیشتری در مورد این تهدید امنیتی نداد و به بمبگذاری اشاره نکرد.

پنجشنبه گذشته انفجار بمب در مسجدی در زاهدان جان دست کم ۲۵ نفر را گرفت و دولت ایران روز شنبه سه نفر را به اتهام دخالت در این بمبگذاری اعدام کرد.
XS
SM
MD
LG