لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۵۰

شورای اطلاع‌رسانی بين‌المللی آمريکا، استيون کورن را به عنوان مدير و رئيس هيات مديره راديو اروپای آزاد/ راديو آزادی تعيين کرد.

استیون کورن در مسئوليت تازه خود بر پخش برنامه هايی از جمله رادیو فردا برای ۲۱ کشور جهان از جمله ايران، افغانستان، پاکستان و روسيه نظارت خواهد داشت.

راديو اروپای آزاد/ راديو آزادی، يکی از بخش‌های نهاد اطلاع‌رسانی بين‌المللی ايالات متحده آمريکاست که با هزينه کنگره آمريکا و زير نظر شورای اطلاع‌رسانی بين‌المللی دولت آمريکا اداره می‌شود.

دنيس مولهاوپت، از اعضای هيات مديره شورای اطلاع‌رسانی بين‌المللی آمريکا که نظارت بر فعاليت های راديو اروپای آزاد/ راديو آزادی را بر عهده دارد می گويد: «استيو کورن تجربه بی نظيری در رسانه های بين المللی و ارتباطات دارد.»

آقای کورن که از روز يازده ژوئيه رسما کار خود را در پراگ آغاز خواهد کرد، گفت: «برای من جای بسی خوشوقتی است که تجربه هايم را در کمک به راديو اروپای آزاد/ راديو آزادی به کار گيرم. شصت سالی است که راديو اروپای آزاد به عنوان نمونه ای از قدرت رسانه آزاد فعاليت می کند و ژورناليست های راديو اروپای آزاد/ راديو آزادی همچنان به حفظ اين دستاوردها در يکی از پرچالش ترين فضاهای خبرپراکنی در جهان امروز ادامه می دهند.»


والتر ايزاکسون، رئيس هيات مديره شورای اطلاع‌رسانی بين‌المللی آمريکا گفت: «پخش برنامه های بين المللی ايالات متحده با چالش های تازه ای رو به رو است. چالش هايی که نه تنها ناشی از رقابت فزاينده رسانه ها و محدوديت بودجه است، بلکه سرکوب رسانه های آزاد در بسياری از کشورهای جهان است. استيو در امر خبر کارکشته است و تجربه های او برای ما در راه رشد کارآمد و همراهی پنج شبکه زير پوشش سازمان خبر پراکنی جهانی ايالات متحده ارزشمند است.»

آقای کورن بر جای جفری گدمين، که ماه مارس پس از چهار سال مديريت اين سازمان استعفا داد، می نشيند.

استيون کورن پيش از اين رياست روزنامۀ حقوقی «ديلی ريپورت آتلانتا»، و مديريت کل عملياتی «سی ان ان» را به عهده داشت. وی مسئول نظارت بر امور اجرايی، مالی و تکنولوژيکی سی ان ان در جهان بود.

گذشته از اين وی در شورای مشورتی ان تی وی، تلويزيون خبری آلمانی زبان و در شورای سی ان ان پلاس که يک سرويس خبرپراکنی اسپانيايی زبان در مادريد است همکاری داشت. پيش از آن، اسیو کورن به عنوان معاون، مشاور عمومی و رئيس شرکت «تی بی اس»، (Turner Broadcasting Systems, Inc) انجام وظيفه می کرد.

آقای کورن تجربه وسيعی به عنوان مدير در شغل های متعدد و شرکت های گوناگون از امور فرهنگی گرفته تا آموزشی دارد. وی در هيات مديره «پی بی اس» (Public Broadcasting Service )نيز انجام نقش کرده است.

آقای کورن در سال ۱۹۷۵ از کالج وسار با درجه ليسانس فارغ التحصيل شد و پس از ادامه تحصيلات در دانشگاه کرنل در سال ۱۹۷۸ درجه دکترا گرفت.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG