لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۳۸

کتابی از جی آر آر تالکین پس از صد سال منتشر شد


تالکین

کتاب جدیدی از جی آر آر تالکین که يک قرن پیش آن را نوشت روز پنجشنبه ۱۱ خرداد منتشر شد. عنوان کتاب «برن و لوثین» و حوادث دهشتناک جنگ جهانی اول که نویسنده شاهد آن بوده الهام‌بخش قسمت‌هایی از این داستان است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این کتاب را کریستوفر تالکین فرزند نویسنده فقید مجموعه «ارباب حلقه‌ها» ویراستاری کرده و دو شخصیت اصلی دارد، یکی انسان و دیگری جن است که از فضای تخیلی «میان زمین» که او در داستان‌هایش خلق کرده بود به عاریه گرفته شده است.

تمرکز داستان روی مجموعه‌ای از سفرهای اکتشافی پر مخاطره و عشق ممنوعه است که به گفته موسسه انتشاراتی هارپر کالینز ناشر کتاب، در واقع چکیده یک رمان طولانی‌تر است که جی آر آر تالکین چند بار آن‌را باز نویسی کرده و بسط داده بود.

جان گرت یکی از پژوهشگران آثار جی آر آر تالکین در مصاحبه‌ای با شبکه خبری بی‌بی سی گفت این کتاب که نویسنده پس از بازگشت از جبهه‌های جنگ جهانی اول در فرانسه آن‌را نوشته است، در حقیقت نوعی «جن‌گیری» از تجارب تلخ او در جبهه‌های جنگ است.

تصاویر و طرح‌های کتاب اثر آلن لی است که به خاطر نسخه سینمایی مجموعه «ارباب حلقه‌های» به کارگردانی پیتر جکسون جایزه اسکار را دریافت کرده است.

مجموعه کتاب‌های «ارباب حلقه‌ها» تاکنون بیش از ۱۵۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته و درآمد نسخه سینمایی این مجموعه در کل بیش از یک میلیارد دلار بوده است.

جی آر آر تالکین در سال ۱۹۷۳ در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG