لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ تهران ۱۳:۲۰

بیانیه دولت آمریکا درباره اعمال تحریم تجارت نفت و گاز ایران


امروز (دوشنبه) دولت ایالات متحده آمریکا جهت افزایش فشار بر دولت ایران برای انجام وظایف بین المللی اش چهار گام مشخص برداشت:

پرزیدنت اوباما دستوری را امضا کردند که برای اولین بار صنایع پتروشیمی ایران که منبع قابل توجه درآمد صادرات و همچنین سرپوشی بر واردات برای فعالیت های تحریم شده است را مورد هدف قرار می دهد.

دوم، طبق همان دستور، ما تحریم ها را بر تجارت نفت و گاز ایران گسترش خواهیم داد که «دور زدن» تحریم ها توسط دولت ایران را مشکل تر خواهد کرد و بیشتر مانع از تلاش های دولت ایران برای نگهداری و مدرنیزه کردن بخش نفت و گاز خواهد شد.

سوم، ما چندین فرد و نهاد را به علت نقشی که در حمایت از برنامه هسته ای منع شده، از جمله غنی سازی اورانیوم و برنامه راکتور های آب سنگین بازی می کنند، برای تحریم شناسایی کرده ایم.

در نهایت وزارت خزانه داری، رسما ایران را به عنوان یک حوزه نگرانی عمده پولشویی معرفی کرده است. این قوی ترین هشدار رسمی است که می توان صادر کرد که هرگونه معامله ای با ایران می تواند خطر تقلب و انحراف را به همراه داشته باشد.

در چند روز گذشته جامعه جهانی پیام محکمی در مورد ادامه سرپیچی از مسوولیت های بین المللی به رژیم ایران فرستاده است، از جمله از طریق شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در روز جمعه و رای مجمع عمومی سازمان ملل پیرامون توطئه ترور و سرزنش امروز کمیته سوم سازمان ملل به علت سابقه حقوق بشر حکومت ایران. همه اینها با رای قاطع اکثریت کشورها ی مناطق گوناگون به تصویب رسیدند.

ما از تدابیر تکمیل کننده که توسط کانادا و انگلیس به تصویب رسیده استقبال می کنیم و از سایر شرکای بین المللی انتظار تحریم های بیشتری را در روزهای آینده داریم.
XS
SM
MD
LG