لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۵۵

برگزاری مراسم تشییع جنازه «محمد قسیم فهیم» در کابل


اخبار راديو اروپای آزاد، راديو آزادی - دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00
اخبار راديو اروپای آزاد، راديو آزادی - دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲:

در افغانستان، مراسم تشييع جنازه «محمد قسیم فهيم» معاون رييس جمهوری اين کشور که در سن ۵۷ سالگی درگذشت، در کابل برگزار شد. دولت سه روز عزای عمومی اعلام کرده است. محمد قسیم فهيم، از فرماندهان ائتلاف شمال در جريان جنگ با نيروهای طالبان بود. به گزارش دولت افغانستان، آقای فهيم در پی مرگ طبيعی درگذشته است.

در اوکراين، ويتالی کليتچکو، رهبر معترضان و از کانديداهای رياست جمهوری از شهر «خارکيف» در شرق اين کشور بازديد کرد که با شهروندان حامی روسيه روبرو شد. وی در حال بازديد از شرق کشور و گفت وگو برای حفظ يکپارچگی ارضی اوکراين است. اين قهرمان سابق بوکس که رهبری «حزب دموکرات برای اصلاحات» را برعهده دارد، خود را در انتخابات رياست جمهوری اوکراين که دوماه ديگر برگزار می شود، کانديد کرده است.

همچنين در اوکراين، حاميان موتورسوار همکاری نزديک اين کشور با اتحاديه اروپا در شهر «دنيپروپتروسک» تجمع کردند. اين گروه در حال اجرای کمپين در حال حرکت در مورد خطرات تجزيه طلبی و وقوع جنگ است. گزارش شده دو خبرنگار اوکراينی و يکی از زنان سخنگوی اين گروه در حالی که تلاش داشتند وارد کريمه شوند، ناپديد شده‌اند و از آن‌ها خبری در دست نيست.

در پاکستان و در شهر پيشاور، کارگران شهرداری در مقابل ساختمان دولت ناحيه ‌ای تجمع کردند. معترضان با بستن راه‌های منتهی به اطراف، شعارهايی عليه حزب «تحريک انصاف» که در دولت ائتلافی استان خيبر – پاختونخووا – حضور دارد، سردادند. معترضان می‌گويند اين حزب از دولت محلی برای مجازات رقيبان سياسی خود استفاده می‌کند.

در عراق، نيروهای نظامی کردستان عراق در شهر کرکوک، به يک مرکز مظنون به فعاليت‌های تروريستی حمله کردند. گزارش شده که مظنونان در اين حمله کشته شدند و يکی از نيروهای نظامی کردستان عراق هم زخمی شده‌است. نيروهای نظامی کردستان عراق همچنين مقاديری مواد منفجره و بمب‌های کنار جاده‌ای از اين مکان ضبط کردند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG