لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۷:۵۳

اجرای قوانین مقابله با تبلیغ و کشیدن سیگار در اماکن عمومی در روسیه


اخبار رادیو اروپای آزاد، رادیو آزادی - جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۲:

در روسيه، همسر ««نادژدا تولوکنيکووا»، عضو زندانی شده «پوسی رايوت» می گويد همسرش در بيمارستان پس از دست زدن به اعتصاب غذا، به بيمارستان زندان در «کراسنويارسک» منتقل شده است. آقای «پيوتر ورزيلوف» گفت که تلفنی با همسرش گفت وگو کرده و حال عمومی او را «خوب» توصيف کرده است. اين فعال و عضو گروه موسيقی پوسی رايوت، چند هفته بود که در پی انتقال به زندانی ديگر، با خانواده خود هيچ تماسی نداشت.

همچنين در روسيه، قوانين جديد مقابله با کشيدن سيگار به اجرا گذاشته شده و کشيدن سيگار فقط در محيط های خاص امکان پذير است و در صورت تخلف، فرد خاطی جريمه می شود. همچنين تبليغات سيگار و محصولات دخانيات ممنوع شده است. کشيدن سيگار در محيط های عمومی مانند مدرسه، محل کار و يا باشگاه های ورزشی و ديگر محيط های ممنوع شده جريمه ای تا سقف يک هزار روبل، معادل ۳۰ دلار در پی خواهد داشت.

در ايروان در ارمنستان، صدها تن در مخالفت با قانون جديد صندوق بازنشستگی، دست به تظاهرات زدند. بر اساس اين قانون، افرادی که زير ۴۰ سال سن دارند بايد از ابتدای سال آينده ميلادی پنج درصد از درآمد خود را به صندوق بازنشستگی واريز کنند. نمايندگان مخالف و اپوزيسيون در پارلمان در پی به تعويق انداختن اين قانون هستند و حتی ممکن است آن را مغاير با قانون اساسی اعلام کنند.

در اوکراين، نمايشگاهی از هنرمندان معاصر با موضوع «اچ آی وی، ايدز» در کی يف افتتاح شده است. هنرمندان شاخصی چون «ديمين هرست»، «ای ويوی» و شماری از ديگر هنرمندان بين المللی و اوکراينی در اين نمايشگاه با آثار خود حضور دارند. اين نمايشگاه با حمايت بنياد مقابله با ايدز «اولنا پينچوک» برگزار شده است. اولنا پينچوک، بازرگان و دختر «لئونيد کوچما» رييس جمهوری سابق اين کشور است. اوکراين در ميان کشورهای اروپايی يکی از بالاترين آمار مبتلايان به اچ آی وی، ايدز را دارد اما با توجه به موج گسترده اطلاع رسانی در اين کشور، اين آمار رو به کاهش است.
XS
SM
MD
LG