لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۲:۴۴

مردی در لباس جوکر ۱۷ نفر را در قطار توکیو مجروح کرد


مرد ۲۴ ساله‌ای که لباس جوکر فیلم‌های بتمن را به تن کرده بود با حمله به مسافران خط قطاری در توکیو ۱۷ نفر را مجروح کرد.

این رخداد شامگاه یکشنبه، آخرین روز اکتبر همزمان با جشن هالووین به وقوع پیوست که در نهایت با مداخله پلیس و دستگیری فرد ضارب پایان یافت.

شرایط جسمی یکی از مجروحان که مردی شصت و چند ساله است وخیم گزارش شده. گزارش‌ها حاکی است که فرد مهاجم با ضربات چاقو او را مجروح کرده است. برخی شاهدان می‌گویند که ضارب همچنین مایع محرقه‌ای را در کوپه‌های قطار ریخت و تلاش کرد آن را به آتش بکشد.

یکی از ویدیوهایی که در توییتر منتشر شده است نشان می‌دهد مردم در حال فرار از قطار هستند و لحظاتی بعد قطار آتش می‌گیرد. ویدیوی دیگری نیز نشان می‌دهد که مسافران از پنجره قطار به روی سکو می‌پرند و قطار نیز توقف اضطراری کرده است.

یکی از شاهدان به روزنامه یومیوری ژاپن گفت: «من اول فکر کردم که یک شیری‌کاری هالووینی است. بعد یکدفعه مردی را دیدم با یک چاقوی بلند که به این سمت می‌آید. چاقو خونی بود.»

یک ویدیوی دیگر در توییتر نیز مردی را با عینک نشان می‌دهد که مثل جوکر کت بنفش و پیراهن سبز روشن پوشیده و در قطار خالی نشسته، پاهایش را روی هم انداخته و به آرامی سیگار دود می‌کند. ویدیوی بعدی هم نشان می‌دهد که نیروهای پلیس او را محاصره کرده‌اند.

گزارش رسانه‌های محلی عنوان می‌کند که فرد مظنون به مقامات مسئول گفته است که او می‌خواسته مردم را بکشد تا به مرگ محکوم بشود.

با استفاده از گزارش‌ خبرگزاری رویترز؛ س.ن

XS
SM
MD
LG