لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ تهران ۱۱:۴۲

علی دايی سرمربی پرسپوليس باقی ماند


در پايان جلسه امروز دوشنبه در کميته فنی باشگاه پرسپوليس، اعضای اين کميته پس از بررسی برنامه‌های ارائه شده از سوی گزينه های سرمربيگری اين تيم از علی دايی را به عنوان سرمربی فصل آينده پرسپوليس معرفی کردند.

حميد استيلی و حميد درخشان ديگر مربيانی بودند که برنامه های خود را برای هدايت اين تيم به کميته فنی پرسپوليس ارائه کرده بودند.

از فهرست اوليه پرسپوليس، منصور ابراهيم زاده سرمربی ذوب آهن اصفهان و محمد مايلی کهن سرمربی جدا شده از سايپا نيز حضور داشتند اما تمايلی برای نشستن روی نيمکت پرسپوليس نشان ندادند.

علی دايی روز گذشته در مصاحبه با خبرگزاری فارس تاکيد کرده بود که کاری با کاشانی ندارد و حاضر نيست با سرپرست باشگاه پرسپوليس دور يک ميز بنشيند.

دايی تاکيد می کرد که سرمربی پرسپوليس انتخاب شده و حتی برای تاييد کمپ تمرينی اين تيم به اسپانيا رفته است. دايی می گفت اگر فردی را به جای من می‌آوردند که افتخارات مربيگری‌اش از من بيشتر بود ناراحت نمی‌شدم. کاش يک رقيب بزرگ برای من می تراشيدند.

علی دايی اما پس از ابقا در پرسپوليس گفت؛ در فصل آتی ليگ برتر به صورت رايگان در پرسپوليس فعاليت خواهد کرد و مسئولان باشگاه می توانند دستمزد او را برای جذب بازيکنان جديد هزينه کنند.

در پی شدت گرفتن اختلافات علی دايی با حبيب کاشانی سرپرست باشگاه پرسپوليس، خبرگزاری های داخلی از تمايل سپاهان اصفهان و شاهين بوشهر برای جذب دايی خبر داده بودند.

دايی بايد در چارچوب باشگاه کار کند

بيژن ذوالفقارنسب عضو کميته فنی باشگاه پرسپوليس می گويد:«علی دايی بايد در چارچوب قوانين و مقررات باشگاه با حبيب کاشانی همکاری داشته باشد.»

مربی سابق تيم ملی گفت: «گفته می‌شد کميته فنی ديکته ای تحميل شده را قرائت خواهد کرد. اين الفاظی بود که من شنيدم اما می‌گويم فقط موفقيت پرسپوليس برای ما شرط بود. ما با آزادی عمل و اخلاق و رفتاری درست، برنامه‌های نامزدها را مطالعه کرديم.»

سرمربی سابق استقلال تهران که عضو کميته فنی پرسپوليس است، ابراز اميدواری کرد در يک نشست صميمانه ورزشی،‌ دايی و کاشانی با کمال صداقت همکاری با يکديگر را بپذيرند.

حبيب کاشانی سرپرست باشگاه پرسپوليس هم پس از انتخاب دايی گفت: «انتخاب دايی با اين روش نشان داد که من به سمت هيچ گزينه‌ای نبودم.»

انتقادات دايی و کاشانی از يکديگر

علی دايی در برنامه تلويزيونی ۹۰ به صراحت اعلام کرد با حبيب کاشانی کار نمی کند. او با اين توجيه که پرسپوليس سرمربی فصل بعدش را انتخاب کرده، حتی حاضر به مواجهه با سرپرست اين باشگاه نشد.

دايی در آن برنامه و در روزهای قبل از آن، انتقادات گسترده ای را عليه حبيب کاشانی مطرح کرده بود. به اعتقاد او، کاشانی هيچ سهمی در قهرمانی اين تيم در جام حذفی نداشت.

او در برنامه ۹۰ در توضيح درگيری فيزيکی اش با يکی از بوقچی های پرسپوليس گفت: « شاهد دارم که يکی از ليدرها آمد پيش آقای کاشانی و گفت آقا مگر خودتان نگفتيد که به دايی فحش بدهيم؟ ليدر به من فحش داد و من هم او را زدم. مگر قرار است من از يک ليدر کتک بخورم؟ آن روز مرگ من است که از امثال اين ها کتک بخورم.»

کاشانی اما در پاسخ به اظهارات دايی گفت؛ «من يک درصد در اين قهرمانی سهيم هستم. نيم درصد زمانی که مربی بزرگی به نام کرانچار را کنار گذاشتم و دايی را آوردم. نيم درصد هم وقتی که پرسپوليس چند بازی پياپی را باخت و دايی استعفا داد. حتی مردم در سوال مسابقه برنامه ۹۰ رای به برکناری اش داده بودند اما من مانع از کناره گيری اش شدم.»

کاشانی تاکيد کرد:« اگر آن روز با استعفای دايی موافقت می ‌کردم طبيعتاً امروز قهرمانی جام حذفی وجود نداشت. پس اين يک درصد را حق خود می‌دانم.»

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG