لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۸:۱۶

هدفون

جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶

انتخاب بر اساس تاریخ
فروردین اردیبهشت خرداد تیر مرداد شهریور مهر آبان آذر دی بهمن اسفند

خطای سرور

خطای بارگذاری صفحه؛ از این بابت متأسفیم. این خطا برای بازبینی و اصلاح، به طور خودکار به بخش فنی گزارش می‌شود.

لطفاً با استفاده از ابزار جستجو، به دنبال موضوع مورد نظر بگردید.

وقتی‌ از پنجره به بیرون نگاه می‌‌کنی‌، توی رفت و آمد آدم ها، تو جریان روزمره زندگی‌، توی تغییرات جوی و طبیعی، چیزایی جلب توجه می‌‌کنند که می‌توانند نماد عشق، نفرت، فراغ، وصلت، شادی، اندوه، شکست، پیروزی و مفاهیمی از این دست باشند. رد پای این نمادها را می‌‌شود در آثار مختلف هنری یافت. اگر فصل پیشین هدفون را شنیده باشید شاید موافق باشید که متن ترانه جدا از مجموعه اجرای آن‌، یک هنر مستقل است با تعریفی‌ متفاوت از شعر.

در فصل تازه هدفون با هم با مجریان و آفرینشگران ترانه همراه می‌‌شویم و به ترانه هایی گوش می‌‌سپاریم که تحت تاثیر رخدادهای واقعی و همگانی و گاهی از تجربه‌های شخصی زندگی‌ این هنرمندان متولد شده اند.

فرید زلاند، آهنگساز برجسته

روستا ها و کوهپایه ها خود رادر ترانه های فولکلوریک ما، داستان های تنهایی چوپانی کرده اند، که به یار و نان و گرگ و بی سرپناهی ی انسان ده نشین دور و دیرین نگاه میکند.
شهرها و پایتختهای امروزین سرگذشت پر فراز و نشیب روزگاران خود را چگونه در ترانه های آفرینشگران شهر نشین زمزمه کرده اند و می کنند که "گوش به زنگ ها" و مهر "توقیف"زن ها را شاغلینی میکند کوشنده؟
و ترانه و مفهوم آیا از زیر ضربدر های سرخ به گوش آیندگان نخواهند رسید؟

فرید زلاند، آهنگساز برجسته که با برجسته ترین ترانه سرایان سرزمین ما هم ترانه بوده است، از تجربه کردن سانسور و گرفتن "مجوز" برای ترانه هایی سخن می گوید که در طول سالیان و در گذر نسل ها زمزمه شده اند.

بیشتر

XS
SM
MD
LG