لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ تهران ۱۳:۴۰ - ۲۴ ژانویه ۲۰۱۷

ساعت ششم؛ شعار «مرگ بر آمریکا» و معنای آن


چند دانش‌آموز دختر در مقابل سفارت پیشین آمریکا بر دست‌هایشان شعار مرگ بر آمریکا نوشته‌اند

چند دانش‌آموز دختر در مقابل سفارت پیشین آمریکا بر دست‌هایشان شعار مرگ بر آمریکا نوشته‌اند

حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران هفته گذشته در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس آمریکا گفت زمانی که شعار مرگ بر آمریکا در ایران سرداده می‌شود، منظور، مردم این کشور نیست.

آقای روحانی در این گفت‌وگو که روز یکشنبه ۲۹ شهریور از برنامه ۶۰ دقیقه شبکه سی‌بی‌اس پخش شد، تاکید کرد که شعار مرگ بر آمریکا واکنشی به تصمیم‌های سیاسی پیشین واشینگتن است که به گفته او به ایران ضربه زده است.
شعار مرگ بر آمریکا به چه معناست؟

در برنامه این هفته ساعت ششم به بررسی شعار مرگ بر آمریکا و معنای آن پرداخته‌ایم. با حضور دو کارشناس: مرتضی کاظمیان، روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی در پاریس و جان لیمبرت، استاد دانشگاه، دیپلمات سابق و دبیر دوم سفارت آمریکا در تهران در زمان گروگان‌گیری این سفارت به‌دست دانشجویان پیرو خط امام.

 • 16x9 Image

  فرین عاصمی

   فرین عاصمی از دبیران، خبرنگار و مجری رادیو فرداست. او از سال ۱۳۸۲ به رادیو فردا پیوسته و پیش از آن در بعضی از روزنامه‌های داخلی ازجمله روزنامه ایران کار می‌کرد. 
  فرین عاصمی در سال ۱۳۸۷ و همزمان با راه‌اندازی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی به این رسانه پیوست و تا سال ۱۳۸۹ در این تلویزیون مشغول به کار بود. 
  از سال ۱۳۸۹ تاکنون هم در رادیو فردا مشغول است. او مستندهای رادیویی و تلویزیونی مختلفی ازجمله اشغال سفارت آمریکا و ۴۴۴ روز گروگانگیری کارکنان آن در تهران و برنامه‌هایی به‌مناسبت هشتادمین سالگرد تولد واتسلاو هاول و هفتاد و پنجمین سالگرد آزادی اردوگاه آشویتس تهیه کرده است.

  فرین عاصمی را در تلگرام در این کانال دنبال کنید: https://telegram.me/Fareenassemi

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG