شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵ تهران ۰۹:۳۵ - ۲۵ ژوئن ۲۰۱۶

  مجله‌های زنده رادیو فردا / فردآهنگ

  برنامه زنده بخش موسیقی رادیو فردا. پنجشنبه‌ها از ساعت هشت‌ و نیم شب به مدت يک ساعت و نيم با فردآهنگ همراه باشید

  برنامه بعدی

  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵

  پادکست


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ تیر ۰۳, ۱۳۹۵


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ خرداد ۲۷, ۱۳۹۵


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ خرداد ۲۰, ۱۳۹۵


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ خرداد ۱۳, ۱۳۹۵


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ خرداد ۰۶, ۱۳۹۵


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۵


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۵


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۵


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ اردیبهشت ۰۹, ۱۳۹۵


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ اردیبهشت ۰۲, ۱۳۹۵


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ فروردین ۲۶, ۱۳۹۵


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ فروردین ۱۹, ۱۳۹۵


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ فروردین ۱۲, ۱۳۹۵


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ فروردین ۰۵, ۱۳۹۵


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ اسفند ۲۷, ۱۳۹۴


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ اسفند ۲۰, ۱۳۹۴


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ اسفند ۱۳, ۱۳۹۴


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ بهمن ۲۹, ۱۳۹۴


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ بهمن ۲۲, ۱۳۹۴


  ۲۱:۰۰ - ۲۱:۱۵ بهمن ۱۵, ۱۳۹۴

   ایران در کشورهای آسیایی «صد میلیارد دلار منجمد» دارد

   رئیس اتاق بازرگانی تهران می‌گوید که ایران «حدود صد میلیارد دلار ارز منجمد شده» در کشورهایی مانند چین، هند و ژاپن دارد، ولی «نمی‌تواند سریعا از آنها استفاده کند».

   صدا داریوش: خودسانسوری گریبان ما را گرفته است

   کارنامه هنری «داریوش» چهل سال است که در کنار نام برخی از دست‌اندرکاران ترانه نوین ایران، بیانگر یک دیدگاه است، دیدگاهی که بر مفهومی به نام انسان و اعتراض تاکید دارد. آنچه که خود او و برخی دیگر از کارورزان ترانه نوین از آن به عنوان «مسئولیت اجتماعی» و «هدفمندی هنر» یاد می کنند.

   صدا تارا تیبا: خود را خواننده‌ای ایرانی می‌دانم

   من خود را هنرمند می‌دانم و دلم می‌‌خواهد که هنرمند باشم.

   صدا موسیقی‌امروز: سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۲

   در برنامه موسیقی‌امروز از رادیو فردا هر هفته سه شنبه‌ها از تازه‌های بازار واقعی‌موسیقی‌بریتانیا می‌‌شنویم.

   صدا چهارشنبه ۲۳ بهمن۱۳۹۲:سیمرغ بلورین موسیقی‌متن برای برنده جایزه اسکار

   در جشنواره فیلم فجر امسال، استفن واربک، آهنگساز ۶۰ ساله انگلیسی، سیمرغ بلورین را برای ساخت موسیقی‌متن فیلم " رستاخیز" ساخته احمدرضا درویش دریافت کرد. واربک پیشتر و در سال ١٩٩٩ برای ساخت موسیقی‌متن " شکسپیر عاشق" جایزه اسکار برده بود اما...

   صدا تازه‌های بازار موسیقی‌ بریتانیا: ۰۳ فوریه ۲۰۱۴

   در برنامه موسیقی‌ امروز از رادیو فردا هر هفته سه شنبه‌ها از تازه‌های بازار واقعی‌ موسیقی‌ بریتانیا می‌‌شنویم، کشوری که سومین اقتصاد بزرگ در صنعت موسیقی‌ جهان به شمار می‌‌آید.

   صدا موسیقی‌ امروز: چهار شنبه ۱۸ دی‌ ۱۳۹۲

   نگاهی‌ به حساسیت‌هایی‌ که باز نشر آلبومی از شادمهر عقیلی برانگیخت. آلبوم دهاتی، پرفروشترین آلبوم تاریخ موسیقی‌ پاپ ایرانی بعد از انقلاب ۱۳۵۷، آلبومی که بعد از ۱۴ سال دوباره در بازار موسیقی‌ ایران منتشر شده است.

   صدا نوروز با داریوش: دکلمه‌ای برای آزادی

   همکاری خلاقانه داریوش اقبالی و فرامرز اصلانی روی صحنه و در استودیو یکی از رویدادهای چشمگیر هنری در سال ۱۳۹۰ بود که در سال جدید نیز ادامه خواهد داشت. در مصاحبه نوروزی رادیوفردا که در ویژه‌برنامه نوروزی بخش موسیقی «فردآهنگ» پخش شد، داریوش از چگونگی پا گرفتن این همکاری سخن می‌گوید، از تلاش‌هایش برای راه‌اندازی اتحادیه صنفی هنرمندان در خارج کشور و از نرم‌افزار جدیدی که با نصب روی تلفن همراه، شما را با داریوش همراه خواهد کرد.

   صدا نوروز با ستار: کمتر گله کن،‌ حکایت «موقعیت ایرانیان در غربت»

   شلوغی و تکاپوی پیش از سال نو منحصر به داخل ایران نیست و می‌تواند در خارج از کشور هم گریبان‌گیر شود، به‌خصوص برای خواننده محبوب و پرطرفداری چون ستار. با این حال این هنرمند پرکار به مناسبت نوروز چند لحظه‌ای از وقتش را در اختیار ما گذاشت تا سلامی به شنونده‌های رادیوفردا برساند و نیز از فعالیت‌های خود بگوید.

   صدا با گوگوش درباره نخستين اجرای تلويزيونی پس از ۳۳ سال و عاشقانه های در راه

   گوگوش خواننده مشهور پاپ ايران ۳۳ سال پس از حضور در تلويزيون ملی ايران اخيرا در يک شبکه ماهواره ای نخستين اجرای زنده خود را انجام داد که ترانه اجرا شده از سوی وی با عنوان «يک حرفايی» با استقبال زيادی در ميان ببيندگان ایرانی روبرو شد. گوگوش در گفت و گو با برنامه «فردآهنگ» رادیو فردا درباره اين اجرای تلويزيونی، آلبوم تازه ای که در تدارک انتشار آن است و کنسرت های شب کريسمس خود در اروپا صحبت کرده است.

   صدا سازهای ایرانی در دست نوازنده دوره‌گرد آلمانی

   دیدن نوازندگان دوره‌گرد در خیابان‌های اروپا معمولاً چیز غریبی نیست، اما اگر گذارتان به مرکز شهر بوخوم در آلمان افتاد، ممکن است شنیدن نوایی آشنا باعث تعجب شما شود. شاید تصنیف «بهار دلنشین» روح‌الله خالقی را بشنوید و یا ملودی «سیمین‌بری» جمشید شیبانی شما را به خاطرات گذشته پرتاب کند.

   صدا رعنا فرحان و قصه سحرآمیز تلفیق مولانا و بلوز

   رعنا فرحان خواننده سبک جاز، بلوز و سول که سال‌هاست در نیویورک زندگی می‌کند، ترانه‌هایی در سبک بلوز و جاز را با اشعار کلاسیک ادبیات فارسی مانند آثار مولانا و حافظ و خیام می‌آمیزد. او تا به حال سه آلبوم منتشر کرده که آخرین آن‌ها ماه و سنگ نام دارد و به تازگی روانه بازار شده است.

   صدا ستار: سدها و موانع هنرمندان ایرانی را در کارشان مصمم‌تر می‌کند

   ستار یکی از چهره‌های شاخص موسیقی پاپ ایرانی ده‌هاست که با آهنگ‌هایی ماندگار خود را در خاطره ایرانیان و فارسی‌زبانان در سراسر جهان حک کرده است. او که نوروز امسال بر اجرای کنسرت به دبی سفر کرده بود، در گفت‌وگویی با رادیو فردا از فعالیت‌های پیش‌روی خود در سال جدید می‌گوید.

   صدا ابی، نوروز ۹۰ و آرزوی دیرینه بازگشت به ایران

   ابراهیم حامدی یا ابی، از پرطرفدارترین خوانندگان موسیقی پاپ ایران است که در دهه‌های گذشته آثاری به یاد ماندنی برای چندین نسل از ایرانیان و فارسی‌زبانان در سراسر جهان ارائه کرده است.

   هفتاد سال از تولد «اژدها» گذشت

   بروس لی در ۲۷ نوامبر سال ۱۹۴۰ در سانفرانسيسکو به دنيا آمد، در هنگ کنگ بزرگ شد و تا رسيدن به سن ۱۸ سالگی نزد دو استاد چينی هنرهای رزمی را آموخت. او به آمريکا بازگشت و تحصيلات عالی خود را در آنجا گذراند.

   صدا داريوش: آخرین سنگر سکوته

   در ميزان محبوبيت داريوش اقبالی در ميان دوستداران موسيقی ايران به زحمت می‌شود ترديد داشت. اگر هم شکی‌ باشد، نتايج نظرسنجی راديو فردا از شنونده‌ها در قالب برنامه «۱۰ ترانه برتر» به روشنی ثابت ميکند که داريوش چقدر طرفدار دارد. داریوش به رادیو فردا می گوید: «روزی که تصميم گرفتم «خون بازی» را به صورت تصوير در بياورم، صبح که از خواب بيدار شده بودم، اين که چطور بايد به تصويرش بکشم در برابرم بود. شب با خود کلنجار ميرفتم که من اين ترانه را چطور بايد تصويری کنم که گويای کلامم باشد؟»

   گوگوش سبز می خواند

   دوستداران گوگوش می توانند جديدترين آهنگ های او را که در قالب آلبومی با نام «حجم سبز» منتشر خواهد شد از طريق راديو فردا بشنوند. گوگوش در گفت و گويی اختصاصی با راديوفردا که به زودی متن کامل آن را در همين جا خواهيد خواند بيشتر درباره فعاليت های جديدش حرف زده و به آلبوم اخيرش پرداخته است.

   صدا داریوش و گوگوش از پرویز مقصدی می‌گویند

   خبر درگذشت پرویز مقصدی آهنگساز ایرانی که بر اثر ابتلا به بیماری سرطان ریه در شهر دنور کلورادو درگذشت، نه تنها برخی از همکاران رادیویی او را متأثر کرد بلکه اثرات عمیقی نیز بر خوانندگانی چون داریوش و گوگوش داشت.