سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ تهران ۱۸:۱۳ - ۲۴ مه ۲۰۱۶

  ايران / سياسی

  حمایت آیت الله بیات از کروبی و هشدار درباره «شکست» نظام

   آیت الله بیات زنجانی، از مراجع شیعه
  آیت الله بیات زنجانی، از مراجع شیعه

  بیشتر بخوانید

  آیت الله اسدالله بیات زنجانی، از مراجع شیعه، حمایت خود را از مهدی کروبی برای احقاق حقوق زندانیان انتخاباتی اعلام کرد و به مسئولان جمهوری اسلامی هشدار داد که جمهوری اسلامی با «ظلم» دوام نخواهد آورد.

  ‌آیت الله بیات با صدور بیانیه‌ای با اشاره به نامه مهدی کروبی درباره «وضعیت بازداشتگاه‌ها و بازداشت‌شدگان سیاسی» که وی آن را « بسیار دردناک و اسفبار» توصیف کرده، می‌نویسد: « اینجانب آرزو دارم که چنین وقایعی رخ نداده باشد و سخنان برادرمان جناب آقای کروبی هیچگاه مصداق واقعی پیدا نکند.»

  به نوشته آیت الله بیات از آنجا که مهدی کروبی «بر وقوع وقایع مذکور» تاکید داشته و می‌گوید دارای «ادله کافی» است، نباید «با جنجال و هیاهو» و «حذف صورت مساله» با وی برخورد کرد.

  مهدی کروبی به تازگی با علنی کردن نامه‌ای که به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان، نوشته بود، اعلام کرد طبق اطلاعات دریافتی به برخی از زندانیان انتخاباتی تجاوز شده است، و از رئیس مجلس خبرگان خواست  صحت و سقم آن را بررسی کند.

  این نامه با واکنش تند رسانه‌های دولتی و برخی از مقام‌های جمهوری اسلامی مواجه شد به طوریکه در نماز جمعه هفته گذشته چند تن از خطیبان جمعه در حمله‌ای شدیداللحن به مهدی کروبی خواهان محاکمه وی شدند.
   
  با افزایش فشارها بر مهدی کروبی روزنامه اعتماد ملی، ارگان حزبی وی نیز از سوی  سعید مرتضوی، دادستان تهران، توقیف شد.

  آیت الله بیات همچنین  با اشاره به موارد ذکر شده در نامه مهدی کروبی می‌نویسد: «اتفاقاً اگر چنین زخم‏هایی بر پیکره جمهوری اسلامی وجود داشته باشد، باید آنقدر خارانده و جراحی شود تا تمام عفونت آن خارج شده و اثری از آن در این پیکره باقی نماند. این امر هم میسر نیست، جز با پی‌گیری شجاعانه، محرم دانستن مردم و برخود قضایی قاطع.»

  آیت الله بیات زنجانی خطاب به نمایندگان مجلس، قضات و روسای قوای مقننه و قضائیه  می‌نویسد: «انتظار از نمایندگان مجلس و عقلای امور این است که پاسدار عدالت و حرمت مردمی باشند که با رای مستقیم و غیرمستقیم آنان بر این مسند تکیه زده‌اند. لذا پیگیری دقیق مواردی که در این نامه مطرح شده است و پرهیز از موضع‌گیری‌های سریع و برخاسته از برخی مصالح حکومتی ضروری است چراکه به طور حتم در اسلام، هیچ مصلحتی بالاتر از مصلحت عام مردم و تلاش برای حفظ جان و آبروی آنان وجود ندارد.»


  آیت الله بیات زنجانی به مسئولان هشدار می‌دهد که « ذائقۀ عمومی مردم و به خصوص مؤمنین و متشرّعین و حوزه‌ها» نسبت به جمهوری اسلامی در حال «تغییر» است .
  این مرجع تقلید در ادامه با پیش کشیدن این پرسش‌ها که «چگونه می‌توان این همه تناقض میان مواضع رسمی کمیتۀ تحقیق مجلس، قوۀ قضائیه و نیروی انتظامی که اتفاقا همه آن‏ها هم از رسانه‌های دولتی جمهوری اسلامی منتشر شده‌اند را نادیده گرفت» و « چگونه می‌شود که روزی وقوع هرگونه اعمال خلاف قانون در یک بازداشتگاه را یکسره نفی کرد و روزی دیگر خبر از تنبیه، تعلیق و مجازات عاملان، بازجویان و قضات مرتبط با اینگونه اعمال را داد؟» در انتقاد از قوه قضاییه می‌نویسد: «مسلم است که یا مدیریت کلان دستگاه قضایی از آنچه در نهادهای زیرمجموعه‌اش می‌گذرد خبر ندارد، یا آنکه به موازات این دستگاه نهادهای غیر رسمی دیگری وجود دارند که آن‏ها هم اختیارات قضایی و تنبیهی دارند.»

  آیت الله بیات زنجانی به مسئولان هشدار می‌دهد که «ذائقۀ عمومی مردم و به خصوص مؤمنین و متشرعین و حوزه‌ها» نسبت به جمهوری اسلامی در حال «تغییر» است و تصریح می‌کند که این بیانیه برای یادآوری برخی از «نشانه‌های» این پدیده نگاشته شده است.

  این مرجع تقلید  که پیش از این نیز در جریان رویدادهای پس از انتخابات نسبت به سرکوب اعتراض‌های مردمی از سوی دستگاه‌های حکومتی اعتراض کرده و خواستار «برائت» از آنها شده بود، تصریح می‌کند که اگر «جلوی تندروی‌های کنونی گرفته نشود» و به «شخصیت‌های اصیل و انقلابی» بی‌حرمتی شود، آتش آن «بسیاری از عناصر مومن و انقلابی اعم از اصولگرا و اصلاح طلب» را فرا خواهد گرفت که آن روز به نوشته وی «روز شکست جمهوری اسلامی است.»
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  صفحه از ۳
      بعدی 
  توسط: الناز از: کلن
  ۳۱ ۰۵ ۱۳۸۸ ۱۶:۳۵
  درود بر آیت الله بیات زنجانی زنده باد حقیقت مرگ بر دروغ و ریا

  توسط: سیریا از: آخن
  ۳۱ ۰۵ ۱۳۸۸ ۱۶:۳۴
  خانم آناهیتا درسته درصد بالایی از مردم این حکومت رو نمیخوان اما یادتون باشه میشه با 4-5 میلیون مزدور بر 70 میلیون حکومت کرد البته خیلی کوتاه .. پس ما ایرانی ها باید هشیار باشیم و هر ایرانی یک مبارز باشه تا بر این 4-5 میلیون غلبه کنیم

  توسط: محمود از: تبریز
  ۲۹ ۰۵ ۱۳۸۸ ۱۸:۵۳
  در کشوری که دولت با استفاده از زور بر سر کار آمده و به ملتی حکومت می کند که اکثریت آن را دشمن اصلی خود می داند طبیعی است که ملت نیز آن دولت را دشمن خود بداند. در چنین صحنه ای کشور تبدیل به میدان جنگ می شود و نهایتا" یکی بردیگری غالب خواهد آمد و مسلما" غالب این نبردملت خواهد بود. آنچه باید در این زمان خارانده شود غده چرکین افکار قرون وسطایی است و بایستی نه تنها خارانده بلکه از ریشه بریده و جراحی شود.

  توسط: محمد
  ۲۹ ۰۵ ۱۳۸۸ ۱۵:۲۴
  علمای اسلام اگر واقعا مسلمان باشند باید بعد از شنیدن این اعمال و کردار که همه این اعمال شنیع توسط بسیج و سپاه صورت گرفته بمیرند.چطور بود که برای یک روسری بستن خانمها علما دستور میدادند که مردم کفن پوش به خیابانها بریزنداما اینک همه این به ضاهر ایت الله ها در کنج خلوت خود خزیده و به ریش اسلام ومردم میخندند .البته مزه پول یامفت نفت ارزشش بیش از اسلام بود و این اقایان دین را درجهت عوامفریبی مردم رواج و تبلیغ میکنند

  توسط: راه سبز امید
  ۲۹ ۰۵ ۱۳۸۸ ۱۳:۳۱
  قبل از انقلاب با اعلام جلوبردن ساعت رسمی کشور توسط شاه چنان بلوایی در روحانبت پدید آمد که شاه دارد اسلام را نابود می کند. حال چه شده علمای شیعه چشم خود را بر احتمال چنین جنایاتی در رژیم بسته اند خدا عالم است. آزاده باشید

  توسط: سرباز از: اراك
  ۲۹ ۰۵ ۱۳۸۸ ۱۱:۰۳
  جالب است كه با اين همه سند زنده و دليل جنايت و ظلم آشكار به مردم , ايت الله سيستان يك كلام هم نگفته اند, با اينكه در ايران هم نيستند كه از ژژيم آدمخوار خامنه اي بترسد. آيا مرجع بودن در حد مسائل نوع تهارت گرفتن و پرداختن ميزان پول به مراجع و خمس و الذكات ميباشد.

  توسط: asgar از: tabriz
  ۲۹ ۰۵ ۱۳۸۸ ۱۱:۰۱
  بایدبه این آقایان وخانوم هابگویم که اولین بار این خود روحانیت بود که درسال 1358به قانون اساسی اعتراض کردند که درآخرخلع مرجعیت شدند وترورشخصیت شدند وبه مزدورآمریکائی بودن متهم شدند حتی برای معالجه به خارج رفتن ممانعت کردند چراکه چون گفته بوداین اصل110آخرش به دیکتاتوری منجرمیشود

  توسط: warawan از: pattaya
  ۲۹ ۰۵ ۱۳۸۸ ۱۰:۱۸
  زیاد هم به وقایعی که داره اتفاق می افته: به صورتی که میبینید باور نداشته باشید.<br />شاید تمام اینها یک بازی سیاسی هستش برای جابجایی شخص یا قدرت.<br />اما مطمئن باشید همه اینها زیر سره خود آقایون هستش

  توسط: ata از: busher
  ۲۹ ۰۵ ۱۳۸۸ ۰۸:۵۴
  منم با انا هیتا موافقم. میخواستم به دوست سمنانیمان عرض کرده باشم که مرحوم منوچهر آتشی گفته : مرا زحشر مترسان که روز رستخیز ./.چو خاک پس بزنی لاله در کفن بینی .اگر از یک لقمه دست بکشی با ما خواهی بود . پس برگرد .

  توسط: سروش
  ۲۹ ۰۵ ۱۳۸۸ ۰۳:۲۰
  در جواب اقا محمد خود فروش(اقا قیمت بگو شاید ما هم بتونیم کاری کنیم که چشماتون باز بشه)امثال شما زیاده امیدوارم خدا ریشه ظلمتونو بزودی زود بکنه

  توسط: مسعود از: اراک
  ۲۹ ۰۵ ۱۳۸۸ ۰۲:۵۷
  آقای خاتمی (خطیب جمعه)به آقای کروبی میگه اگر ادعابت را ثابت نکنی باید حد بخوری چون آبروی نظام خدشه دار شده اما نمیگه اگر ادعایت درست باشد چگونه باید تاوان این ظلم بزرگ و این حرکت حیوانی و قبیح را ستاند ،مگر در جایگاه یک خطیب اسلامی نباید با عدالت سخن گفت؟

  توسط: علی از: کهگیلویه
  ۲۹ ۰۵ ۱۳۸۸ ۰۱:۵۴
  عده ای به نام اسلام و تشیع ابروی تشیع را بردند . امیدوارم ادعاهای اقای کروبی واقعیت نداشته باشد . مراجع تقلید باید سکوت را بشکنند

  توسط: داریوش
  ۲۹ ۰۵ ۱۳۸۸ ۰۱:۱۸
  چی بگم والا...

  توسط: ایرانی از: اواره
  ۲۹ ۰۵ ۱۳۸۸ ۰۰:۳۰
  اقای ایت الله بیات جمهوری اسلامی شکست خورده اگر توجه کرده باشید در کشور کسی نه دیگه احترامی به روهانیت میکذارد ودر خارج از کشور هیچ کشوری احترام به کشور ایران البته با توجه به این جمهوری پس فکر میکنم این حکومت فقط برای یک مشت دزد گردن کلفت مفت خور ارزش داره نه برای ملت ایران

  توسط: kazem از: mashhad
  ۲۸ ۰۵ ۱۳۸۸ ۲۲:۳۰
  من هرگز از مرگ نمي هراسيده ام <br />عشق به آزادي،سختي جان دادن را <br />بر من هموار مي سازد <br />عشق به آزادي مرا همه ي عمر در خود گداخته است <br />آزادي معبود من است <br />به خاطر آزادي هر خطري بي خطر است <br />هر دردي بي درد است <br />هر زنداني رهايي است <br />هر جهادي آسودگي است <br />هر مرگي حيات است <br />
  صفحه از ۳
      بعدی 

  به ما بپیوندید