پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ تهران ۲۰:۵۵ - ۲۶ مه ۲۰۱۶

  ايران / سياسی

  «تیراندازی به سوی منزل کروبی؛ مهاجمان در ورودی به خانه را به آتش کشیدند»

   خانه مهدی کروبی
  خانه مهدی کروبی

  چندرسانه‌ای

  صدا
  • گفت‌وگوی رادیو فردا با حسین کروبی درباره حمله به خانه مهدی کروبی

  حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی، شامگاه پنجشنبه در مصاحبه با رادیو فردا از ادامه محاصره خانواده کروبی خبر داد و گفت مهاجمان با تیراندازی به سوی خانه،  ورودی به مجتمع را به آتش کشیده و به دنبال هجوم به داخل خانه بودند که با مقاومت محافظان روبرو شدند.

  حسین کروبی در این باره به رادیو فردا گفت: «منزل کاملا محاصره است؛ محله ما شباهت کامل هم به صحرای کربلا و هم به فلسطین اشغالی دارد؛ خانه کاملا محاصره است. به سمت خانه تیراندازی مستقیم کردند؛ محافظان هم در قبالشان تیراندازی کردند. همه شیشه‌های ساختمان را خرد کردند؛ همه چراغ‌های کوچک کوچه را با تفنگ زدند و خاموش و قطع کردند؛ ظاهرا چند نفر هم مجروح شده‌اند و آمبولانس آنها را برده است.»

  وی افزود: «خیلی وضعیت الان آشفته است و حمله‌کنندگان مرتب شعار می‌دهند و رمز حمله‌شان هم لبیک یا خامنه‌ای بود.»

  فیلمی از حمله به خانه کروبی در روز چهارشنبه در رسانه های شهروندی  فرزند مهدی کروبی در ادامه به رادیو فردا گفت که حمله کنندگان با آتش زدن در خانه، قصد ورود به خانه را داشتند که محافظان آقای کروبی آنها را به «رگبار» بستند؛ به گفته حسین کروبی در نتیجه این اقدام مهاجمان بود که احتمالا چند نفر زخمی شده‌اند.

  حسین کروبی که از منزل مهدی کروبی با رادیو فردا گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این پرسش که حال خانواده کروبی چگونه است گفت که مهدی کروبی در حال خواندن قرآن است و فاطمه کروبی نیز در کنار عروس‌ها و پسرهایش است.

  حسین کروبی با اشاره به این شرایط، خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی گفت: «شما که خود را با امیرالمومنین یکی می‌کنید، آیا این شیوه امیرالمومنین است؛  وقتی در یک گوشه شهر خلخال زن یهودی را دزدیدند حضرت علی این گونه حساسیت نشان داد؛ آیا این سیره علی علیه‌السلام است که شما با یک شخصی درگیر هستید ریخته‌اید به خانه یک پیرمرد ۷۳ ساله و  خانه‌اش را محاصره و به آتش کشیدید.»

  حسین کروبی در ادامه تاکید کرد که خانواده تا آخر در کنار مهدی کروبی باقی خواهد ماند و خانه را ترک نخواهند کرد.

  حسین کروبی گفت: «این کار  وحشیانه را فقط یزید با امام حسین کرد و به زن‌ و بچه او حمله کرد.»

   حسین کروبی همچنین به رادیو فردا گفت  سرتیم محافظان مهدی کروبی که قصد داشت با مهاجمان گفت‌وگو کند، توسط آنها  مورد ضرب وشتم قرار گرفت و بیهوش شد که در پی آن به بیمارستان منتقل شده است.

   هنگام گفت‌وگوی حسین کروبی، صدای مهاجمان به وضوح به گوش می‌رسید.

   محاصره خانه مهدی کروبی، از  شامگاه یکشنبه آغاز شده است؛ مهدی کروبی که با گذشت بیش از یکسال  از انتخابات ریاست جمهوری بر مواضع خود پافشاری می‌کند، اعلام کرده بود که قصد دارد در راهپیمایی روز قدس شرکت کند.

   وب‌سایت سحام نیوز  پیش از این  گزارش داده بود که حمله‌کنندگان «وابسته به قرارگاه شهید محلاتی» هستند.
   
   این برای نخستین بار نیست که نیروهای طرفدار حکومت  مهدی کروبی و  میرحسین موسوی از رهبران اصلاح‌طلب را این گونه تحت فشار می‌گذارند.

   در جریان محاصره   خانه مهدی کروبی،‌فاطمه کروبی، همسر وی در نامه‌ای سرگشاده به آيت الله خامنه‌ای، نسبت به اذيت و آزار خانواده‌اش توسط «نيروهای بسيج و سپاه» اعتراض کرده و نوشت: «آيا جنابعالی بنام حفظ نظام، تخريب و اينگونه رفتارها غير اخلاقی را مجاز و مشروع می دانيد؟»

  فاطمه کروبی در اين نامه از آيت الله خامنه‌ای پرسیده است: «اختلاف همسرم با جنابعالی در مسائلی که همگان بر آن واقفند چه ارتباطی با حق زيستن خانواده و آسايش و آرامش همسايگان ما دارد؟»
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  صفحه از ۴
      بعدی 
  توسط: اریانا از: کانادا
  ۱۲ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۸:۳۴
  خدا خودش داد مظلومین و از اینها که به اسم اسلام دست به هر کاری می زنند بگیرد.

  توسط: میلاد
  ۱۲ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۵:۳۴
  بنده ازمخالفان آقای کروبی هستم ولی این اقدامات رامحکوم میکنم

  توسط: نام مستعار
  ۱۲ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۴:۳۸
  حزب اللهی ها فقط زورشان به جوانان ودانشجويان و شاعران و نويسندگان و خاصه آزاديخواهان بی دفاع ميرسد . در مقابل سياست پيشگان خودی که تحت حمايت محافظان مسلح قرار دارند که مختارند هروقت لازم شد تير هوائی شليک کنند و گاز اشگ آور رها کنند، فقط پارس می کنند!ا

  توسط: vahid از: iran
  ۱۲ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۴:۲۱
  اين حكومت خونخوار فقط به موجوديت نامشروع خودش فكر ميكنه و از هيچ اقدامي ابائي نداره.
  حد اقل اين يك سال كه همه چي به مردم ثابت شد.
  ولي تنها چيزي رو كه اين نوع حكومتها نمي تونند ببينند رو به ذوال و نابودي رفتن تدريجي خودشونه.
  اين جبر تاريخي هست كه هميشه تكرار شده و باز خواهد شد.
  پايان نزديك است.

  توسط: ali از: شیراز
  ۱۲ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۲:۲۱
  همه دیکتاتورها از جمله خامنه ای دچار این مریضی میشن که شدیدترین برخوردها رو واسه حفظ خودشون بکنن. اما همواره تاریخ ثابت کرده که به روزهای مرگ خودشون نزدیکتر میشن.

  توسط: آرش از: تهران
  ۱۲ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۱:۰۰
  خوب وضعیت خیلی شرم آوریه. آدم از اینکه ایرانی و مسلمان نامیده بشه دیگه خجالت می کشه! حمله به خانه مسکونی که ساکنان آن نه قصد جنگ با کسی دارند واقعا شرم آوره. آقایان چطور این کار را می خواهند توجیه کنند. این بار با کدام قند فقه می خواهید این بی شرمی را شیرین کنید. غیر از این است که شما گروهی اوباش و راهزن هستید؟

  توسط: سارا از: کانادا
  ۱۲ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۸:۳۹
  سکوت خامنه ای و احمدی نژاد در این مورد کاملا نشاندهنده دست آلوده و جنایت کار ایشان است در این کار کثیف. اگر به منزل مصباح حمله شده بود الان خودشونو پاره کرده بودند. آیا در زمان شاه هم به خانواده و منزل مخالفین حمله میشد؟ نیروهای لباس شخصی تف سر بالایی هستند که روزی بر صورت سازمان دهندگانشان فرو خواهند آمد.آقای خامنه ای شماهم مصون نخواهید ماند.
  و از انجا که هر ملتی سزاوار همان حکومتی است که بر او حاکم است، باید ببینیم براستی چه کرده ایم که لیاقتمان این است؟

  توسط: سیامک
  ۱۲ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۷:۱۳
  درود بر شیخ شجاع که نامش تا ابد در تاریح ایران ثبت است و به نیکی یاد خواهد شد. خوشا به سعادت خودش و خانواده اش که این سعادت نصیبشان شد که برای سرزمین اهوراییمان دچار رنج و سختی بشوند. همانطور که دیگر دوستان در کامنتشان اشاره کردند الان وقت شعار دادن و فحش دادن نیست. به کمک شیخ عزیزمان بشتابید که وقت تنگ است. ندای هل من ناصر ینصرنی کروبی را بشنوید که "کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا. این برای مذهبی ها. اون هایی که هم که به دین و مذهب اعتقاد ندارند به این سخن اقتدا کنند که اگر دین ندارید، لااقل آزاده باشيد. این شرایط را دریابید و به کمک شیخ و در حقیقت به کمک خود بشتابید.

  توسط: فرزند کوچک کورش از: ميدان شهياد
  ۱۲ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۵:۵۸
  با سلام به آقای کروبی شير مرد و نترس و مردم دوست ... آقای کروبی ، همسر شما که نامه به سيد نفت و گاز علی 2 ريالی قديمی و تريليونر فعلی نوشت بی نتيجه بود . چرا ؟ قبلا بنده نظر داده بودم به چند دليل نامه شما بي اثر و بي نتيجه مي ماند . رهبر گروه سيد نفت و گاز علی کاملا مسلط به زبان سگی و چدنی و آهنی و اراذل و اوباش سالاری ميباشد . به چنين فردی روانی نامه داده شود جواب نمی آيد . آقای کروبی به ما ايرانيان سبز پيغام بده . نه نامه به سيد علی.بنده عکس را ديدم اينها را که فقط اراذل اباش نمی نامند.تجاوز کار و کهريزکی هم بايد بهشون اضافه کرد . آقای کروبی . وقتش رسيده که به ما سبزها پيغام دهيد تا اين رژيم را در عرض دو ساعت شکستش دهيم . ما سبزها از هيچ چيزی ترسی نداريم و فقط منتظر پيغام شما هستيم . فقط آقای کروبی بگو مردم بپاخيزيد . تا هفتاد ميليون سبز کل ايران را قبضه کنند و اين ها را از کشور بيرون کنيم . و ايران را بسازيم .ببينيد رژيم ولايت فقيه کهريزکی چقدر پوسيده شده است . سبز ايرونی

  توسط: ? از: ?
  ۱۲ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۵:۲۴
  شیطان بزرگ و دجال که خود را نماینده خدا در ایران می خواند، توسط اراذل و اوباش و دیگر مزدوران خود دستور به محاصرهٌ و تهاجم به خانهٌ کروبی داده، آیا می دانید که با خارج ساختن سربازان آمریکایی به کشورهای کناره خلیج فارس و افغانستان و… کشورمان در محاصرهٌ نیروهای نظامی آمریکا قرار گرفته… آیا این حرکت، با همکاری رژیم خونریز ایران ارتباط دارد؟ مرگ بر دیکتاتور آخوندهای بی دین و بی وطن که ملت و کشور را به خطر انداخته اند

  توسط: ناصر
  ۱۲ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۴:۵۹
  من مطمئنم كه خامنه ای دیگه اخره عمرشه یعنی داره میمیره

  بگید خدا کنه

  توسط: Nashenas از: Perag
  ۱۲ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۴:۲۲
  کروبی دستگیر بشه ایران قیامت می شه.
  زنده باد آیت الله کروبی.

  توسط: amir ali از: Qom
  ۱۲ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۴:۰۹
  eyvall karoobi shoja :X malome harfat dare natije mide ina tarsidan zende bad jonbeshe sabz marg bar basijiye sandis khor
  na ghaze na lobnan janam fadaye iran

  توسط: Ehsan از: USA
  ۱۲ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۳:۴۹
  Drood bar Karoobi

  توسط: isa
  ۱۲ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۳:۴۵
  درود بر مهدی فرزند احمد کروبی .
  آقایان ما را از سر بریده میترسانند،غافل از اینکه شما بار ها به آنان گفته اید و آقایان خود میدانند که ما مریدان امام حسین هستیم و عاشقان مولایمان علی (ع).از صبر شما تشکر میکنیم که میگذارید یزید وار به کار خود ادامه دهند تا هر روز چهره کودتائی خود را نمایان تر کنند.نمیدانند که اکثریت مردم انتخاب خود را کرده اند و شما تاریخ ساز شده اید.
  صفحه از ۴
      بعدی 

  به ما بپیوندید