یکشنبه ۶ تیر ۱۳۹۵ تهران ۱۴:۲۲ - ۲۶ ژوئن ۲۰۱۶

  ايران / سياسی

  آیت‌الله خامنه‌ای: دانشگاه را نباید به حال خود رها کرد؛ برخورد انضباطی لازم است

  آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز یکشنبه در دیدار با گروهی از دانشجویان همسو با حاکمیت، از برخوردهای انضباطی با دانشجویان دفاع کرد و تصریح کرد که محیط دانشگاه نباید فضای «معارضه دستگاه‌ها» باشد.

  در این دیدار آیت‌الله خامنه‌ای گفت: «جریان و جنبش دانشجویی نباید تصور کند که معارضه با دستگاه‌ها، جزء وظایف اوست، بلکه آنچه مهم است طرح سئوال و مطالبه پاسخ از مسئولان ذیربط است.»

  آیت‌الله خامنه‌ای هچنین در پاسخ به یکی از حضار که درباره «برخی تندروی‌ها در برخورد‌های انضباطی» پرسیده بود گفت: «البته نمی‌شود محیط دانشگاه را که آماج توطئه‌های دشمن است، به حال خود رها کرد و طبعاً مسائل انضباطی لازم است اما تندروی در هر زمینه‌ای از جمله در این زمینه خوب نیست.»

  رهبر جمهوری اسلامی در حالی از لزوم برخورد‌های انضباطی با دانشجویان سخن می‌گوید که در سال‌های اخیر و به ویژه پس از انتخابات ریاست‌ جمهوری ۱۳۸۸، برخورد‌های انضباطی با دانشجویان که منجر به اخراج یا تعلیق آنها شده است شدت یافته است.

  همچنین شمار استادانی که مجبور به بازنشستگی شده‌اند، در ماه‌های پس از انتخابات  افزایش پیدا کرده است.

  کامران دانشجو وزیر علوم در میان دانشجویان همسو با حاکمیت
  بالاترین مقام جمهوری اسلامی پیش از این نیز به ویژه از تحصیل شمار بسیاری از دانشجویان در رشته‌های علوم انسانی ابراز نگرانی کرده و این علوم را موجب ایجاد شبهه در میان جامعه دانسته بود؛ اظهاراتی که در دیگر مواضع مقام‌های جمهوری اسلامی به دفعات منعکس شده است.

  روز یکشنبه کامران دانشجو، وزیر علوم محمود احمدی‌نژاد، نیز در دیدار با رهبر جمهوری اسلامی حضور داشت.

  کامران دانشجو، در اسفند ماه سال ۱۳۸۸به صراحت گفته بود «هر کسی نتواند در مسیر نظام حرکت کند، بدون تعارف باید از جمع برود.... افرادی مورد نیاز ما در دانشگاه‌ها هستند که التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه داشته باشند.»

  هرکسی اصول را قبول ندارد از دایره وحدت خارج است

  آیت‌الله خامنه‌ای روز یکشنبه، بار دیگر  بر وحدت جریان‌های سیاسی در کشور تاکید کرد؛ وحدتی که به گفته او «اتحاد بر مبنای اصول» است.

  آیت‌الله خامنه‌ای گفت: «بر این مبنا، با هرکسی به همان اندازه که اصول را قبول دارد متصل و متحدیم و هرکسی اصول را قبول ندارد طبعاً از این دایره وحدت خارج است.»

  چهارشنبه هفته گذشته رهبر جمهوری اسلامی، در عین حال که نسبت به هرگونه حمله خارجی به ایران هشدار داده بود، اختلاف در سطوح بالای سران را «خلاف شرع» اعلام کرد.

  وی همچنین با اشاره به اختلاف مجلس و دولت، گفته بود «تبدیل این اختلاف سلایق به شکاف‌های غیرقابل اصلاح و زخم‌های غیرقابل علاج، خطایی بزرگ است.»

  در هفته‌های اخیر تنش میان مجلس و دولت به جایی کشیده شد که عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان گفت این دو نهاد حاضر نیستند به نقطه مشترکی برسند.

  به تازگی احمد توکلی، نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی، از اینکه دولت محمود احمدی‌نژاد چندین مصوبه خود را به مجلس ابلاغ نکرده و در عین حال از اجرای مصوبات مجلس خودداری کرده، به شدت گلایه کرد و این رفتار دولت را «سرکشانه» خواند.

  پیشتر نیز علی لاریجانی، رئیس مجلس، تهدید کرده بود، چنانچه روند عدم اجرای مصوبات مجلس توسط دولت ادامه یابد، مجلس  از «ابزارهای نظارتی» خود استفاده خواهد کرد.

  همچنین علی مطهری، از نمایندگان اصولگرای منتقد دولت، در انتقادی تند، محمود احمدی‌نژاد و هفکرانش را به گروه فرقان تشبیه کرده بود.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  صفحه از ۲
      بعدی 
  توسط: hassan از: japan
  ۰۱ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۴:۵۸
  بنظر بنده کلا اظهار نظر در مورد هر چیزی مستلزم شناخت و آگاهی نسبی به آن است . سئوال بنده این است که سران این رژیم از خمینی گرفته تا این جاهلان قرون وسطی ( خامنه ایی و احمدنژاد و غیره ) در کدام دانشگاه واقعی و حقیقی درس خوانده اند آیا کسانی که حتی نمی دانند دانشگاه چه مکانی در جامعه است می توانند در مورد زیر بنای آن اظهار نظر کنند . مگر نه اینکه خمینی لعنت الله علیه در سخنرانی بدو ورودش به ایران در قبرستان با نادانی تمام در مورد این سئوال که نظر شما نسبت به اقتصاد چیست پاسخ داد اقتصاد مال خر است . حالا نیز در مورد هریک از اینها کافیست یک پرسش نه چندان سخت ریاضی و یا یک سئوال نه چندان سخت علوم تجربی و یا ترجمه یک جمله نه چندان سخت زبان انگلیسی ( البته بعنوان مثال ) بپرسید معلومات ابتدایی سران این رژیم بسادگی مشخص می شود . اینها اجازه و حق اظهار نظر در مورد مکان عالی مثل دانشگاه را ندارند . قلب صنعت و اقتصاد دنیای امروز دانشگاه است این احمق ها حتی نمی دانند کار قلب چیست .

  توسط: احسان از: کرج
  ۰۱ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۲:۵۲
  یکی نیست به این رهبر قاتل بگه اخه مگه تو وکیل وصی دانشجو هستی که نمیخوای دانشجو رو به حال خودش بزاری . الان کل ایران دانشگاهی برای روشنگری شده و روز به روز جنایتهای بیت رهبری برای مردم روشن تر میشه .
  از بچه 6-7 ساله تا مرد و زن 80-90 ساله همه دارن از جنایتهای خامنه ای و جمهوری اسلامی میگن.
  دست مجتبی هم برای همه رو شده و شعار مجتبی بمیری رهبری رو نبینی هم از یاد ما نمیره.

  توسط: نام مستعار
  ۰۱ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۲:۵۲
  این بیانات حضرت آقا فقط خبر از هراس شدید معظم له میدهد. انصافـا آن عاشورایی هم که من دیدم، نفسگیر بود برای هر خودکامۀ دلبسته به قدرت، که بر باد میدید ولایتش را و نیابتش را و ...

  توسط: Dara از: Tehran
  ۰۱ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۱:۵۷
  اونی که باید مهار شود خود سيد علي خامنه اي سركرده مستبد و جنايتكار حكومت نامشروع اسلامي و مزدوران تحت امرش است. اين ياوه گوئي ها و خط و نشان كشيدن براي ملت ايران عاقبتي جز فنا و نابودي آنهم به بدترين شكل ممكنه ندارد. خامنه اي رهبر ارواح است و در نزد ما مردم ايران چهره اي منفور و حكومت فاسد داراست.

  توسط: maryam از: mashhad
  ۰۱ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۱:۵۲
  قديم اميد داشتم به اينکه حکومت کنيد اما وقتی ديدم مردم ريختند به خيابان ها و مردم ناراضی از اين حکومت شدند فهميدم که ديگه کم کم وقت رفتنه و بايد بريد تاريخ نشون داده هيچ حکومتي با نارضايتی مردمش نتونسته بمونه

  توسط: سیامک از: ایران
  ۰۱ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۱:۴۸
  اسلام ناب محمدی.

  توسط: ممد از: اروپا
  ۰۱ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۱:۱۶
  جناب خامنه اي، عمود خيمه ات که در حال فرو ريزيست بچسب و دانشگاها را رها کن! مگر اجداد تو که قبل از رنسانس در اروپا، خون مردم اروپا را در شيشه کرده و صدها انسان دانشمند و فرهيخته را بخاطر دانش و افکار مترقي و والا را، تحت نام مداخله در کار " خدا " نا بود کردند، آيا موفق شدند که جلو پيشرفت و دانش و تحولات عظيمي را که بشر امروز بدان نائل شده است، را بگيرند؟
  جايگاه تو و همپالگيهايت بزودي در کنار اجداد عهد بوقي ات، در موزه تاريخ خواهد بود!

  توسط: ایمان از: آسیا
  ۰۱ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۱:۰۵
  رهبر حکومت اسلامی ایران فرموده اند که : " وظیفه جنبش دانشجویی معارضه با دستگاهها نیست بلکه آنچه مهم است طرح سوال و مطالبه پاسخ از مسئولان ذیربط است ".بسیار خوب ! فرض را بر این قرار دهیم که از این پس دانشجویان به این راهکار ایشان توجه عملی کنند و جنبش های دانشجویی بعنوان شخصیت های حقوقی در مواجه با عملکردهایی از دستگاه حاکم که ناصواب می دانند آنها را مورد سوال قرار دهند . چفدر امید میرود که "دستگاههای ذیربط " خود را موظف به پاسخگویی بدانند و از آن مهمتر چقدر محتمل است که این پاسخ های احتمالی قانع کننده بوده و صرفا" برای رفع تکلیف بیان نشود ؟! خود ایشان بعنوان رهبر حکومت اسلامی تاکنون چند بار به دانشجویان منتقد نهاد رهبری اجازه بیان اشکالات دستگاه رهبری و سوال صریح از خود را داده است ؟! به عقیده من دانشجویان بعنوان نمایندگان جریان روشنفکری در جامعه در صورت عدم اقناع از سوی مقامات حکومتی باید مخالفت خود را بصورت عملی هم نشان دهند و البته بهوش باشند که در این مسیر خواسته های خود را از طریق ابراز مخالفت و انتقاد در روشی متحد و بدور از خشونت انجام دهند. راهپیمایی گسترده اعتراضی " سکوت " در 25 خرداد 1388 که هسته مرکزی آن از مقابل دانشگاه تهران آغاز شد هنوز بعنوان نشانه ای از ورود ایرانیان به دورانی جدید از بلوغ سیاسی ارزیابی می شود.

  توسط: لیلا
  ۰۱ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۱:۰۳
  لعنت بر شیطان بزرگ علی خامنه ای

  توسط: علی
  ۰۱ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۱:۰۰
  حکومت دینی چیزی نیست جز ” شمشیری آخته ” که در پی انسان و آزادی دوان است تا آن هر دو را به دیار عدم راهی سازد! حکومت اسلامی یعنی آنان امر می کنند و تو ” فقط باید بپذیری” و الا شقه خواهی شد. تمامی ایل و تبار حاکم اسلامی به دنبال یافتن بهانه ای است برای اجرای حکم . دلیل مهم نیست …. مهم اجرای فرمان است که جز به کشتن و نابودی رضا نخواهد داد. حکومت دینی یعنی همزمان با تولدت حق انتخابت می میرد

  توسط: ابراهيم
  ۰۱ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۰:۴۸
  هر چه تاريخ سی ساله ولايت وقيح را خواندم وبررسی کردم متوجه اين مسئله شدم که هيچ نکته مثبت در کارنامه ان وجود ندارد جز زدن زندانی واعدام کشتن وشکنجه ونقش پليس خدا را بر روی زمين اجرا کردن هيچ کار ديگری انجام نداده ا ند. در ولايت وقيح از روز اول با بستن دانشگاه ها زمينه سر کوب را فراهم اوردندواين مسير را سی سال است که ادامه می دهند چرا که از علم ودانش امروز اخوندهای وحشت دارند . ای تف روزگار بر کسانيکه فرزندان اگاه وپيشتاز اين وطن را به خاک وخون می کشند. گر ز سر بريده می ترسيديم... در محفل عاشقان نمی رقصيديم.

  توسط: حمید از: تهران
  ۰۱ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۹:۳۶
  لازم نیست آقای خامنه ای به زبان چیزی را بگوید. سکوت کسی که در مقام رهبری نشسته است معنا دارد. وقتی او تقلب، شکنجه، تجاوز، و قانون شکنی را علنا محکوم نمیکند، یعنی تایید آن. برخی طرفداران ساده لوح ایشان میگویند: "آقا به این کارها راضی نیستند". مگر زبانشان را بریده بودند؟ آقای خامنه ای: ممکن است امروز با ریاکاری بتوانی عوام را گمراه کنی، اما بدان که قشر تحصیل کرده دانشگاهی و مسلما تاریخ را هرگز نمیتوانی بفریبی.

  توسط: همیشه سبز از تهران
  ۰۱ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۹:۲۰
  به عکسش نگاه کنید از خودشیفتگی و خود باختگی لبریز شده ،تو دانشجو نمی خواهی پاچه خوار حاکمیت می خواهی ،اونی که باید باهاش برخورد انضباطی کرد تو متقلب متجاوز قاتل هستی که خودت و اون احمدی نژاد دلقکت را نماینده خدا می دانی !
  خدایا از دست این شیاطین به فریادمان برس!

  توسط: amir از: iran
  ۰۱ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۸:۵۴
  رهبری که طرز فکرش این باشه

  توسط: دریا
  ۰۱ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۸:۴۵
  تمام دستورات سرگوب تجاوز بگیرو ببندها از زیر عباء تو بیرون میاد ، مجلس و نماینده های رهبری جانی درون مجلس بفکر انتخابات های دروه های بعد مجلس و ریاست جمهوری هستند که چنین مخالفتی با دستگاه دولت دارند.
  صفحه از ۲
      بعدی 

  به ما بپیوندید