جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ تهران ۰۹:۰۲ - ۲۷ مه ۲۰۱۶

  ايران / سياسی

  دفتر امور ویزای سفارت کانادا در ایران تعطیل شد

  x
  سفارت کانادا در تهران، دفتر امور ویزا و مهاجرت خود در ایران را تعطیل و اعلام کرد که از این پس ایرانیان باید برای درخواست ویزا و مسائل مربوط به مهاجرت، به سفارتخانه این کشور در آنکارا، پایتخت ترکیه مراجعه کنند.

  وبسایت سفارت کانادا در ایران روز یکشنبه، ۱۰ اردیبهشت‌ماه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دفتر امور ویزا و مهاجرت این سفارتخانه تعطیل شده است و تأکید کرد که این اقدام به منظور بالابردن کارآیی سفارت‌خانه‌های کانادا و انجام موثر و آسان‌تر امور سفارتی صورت گرفته است.

  این تصمیم از سوی اداره تابعیت و مهاجرت کانادا اتخاذ شده است.

  سفارت کانادا در ایران با تأکید بر این‌که محول کردن برخی مسئولیت‌های یک سفارتخانه به سفارتخانه‌ای در کشور دیگر امر غیر معمولی نیست، افزود که از این پس سفارت کانادا در آنکار مسئولیت تمامی فرم‌های درخواست ویزا و امور مهاجرتی ایرانیان را بر عهده دارد.

  خبرگزاری فرانسه گزارش کرده است که روز یکشنبه به افرادی که با دفتر امور ویزای سفارت کانادا در ایران تماس گرفته‌اند گفته شده است که این دفتر تعطیل است و از این پس هیچ فرم درخواستی را نمی‌پذیرد.

  به گفته این خبرگزاری، طبق سرشماری سال ۲۰۰۶ در کانادا، بیش از ۱۲۰ هزار ایرانی مقیم کانادا هستند که اقوام آن‌ها در ایران برای دیدار از آن‌ها و سفر به کانادا نیازمند اخذ ویزا هستند.

  سال ۱۹۹۶ دو کشور کانادا و ایران با تبادل سفیر موافقت کردند، اگرچه از اواخر سال ۲۰۰۷ هر دو کشور سطح مراودات دیپلماتیک خود را به حد کاردار کاهش دادند.

  تعطیلی دفتر امور ویزای سفارت کانادا در تهران در حالی صورت گرفته است که آذرماه سال ۹۰ نیز، به دنبال حمله به سفارت بریتانیا در تهران، بریتانیا تمام کادر دیپلماتیک خود را از ایران خارج کرد و از دیپلمات های ایرانی خواست تا خاک این کشور را ترک کنند.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  نظرات
       
  توسط: Hootan از: UK
  ۱۱ ۰۲ ۱۳۹۱ ۲۰:۲۹
  پارسال هم هیچ وقت نظرات یا نوشته‌های منو چاپ نمی‌کردین ! برای همین من دیگه رادیو فردا رو گذاشتم کنار چون همهٔ رسانه‌ها هرکدوم جانب داری از یه طرفی‌ می‌کنن.هرکی‌ جانب کسی‌ که نونشو میده. مرسی‌

  توسط: فرهاد هنربخش از: سوئد
  ۱۱ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۶:۵۹
  هر دم گلی میرسد و از این باغ بری میرسد.!!!!
  اینهم یکی دیگر از مواهب و برکات وچود این حکومت است که میبینیم که چگونه روز بروز مردم آسوده تر و کارهای آنها راحت تر انچام میشود. واقعا از اینهمه فهم دیپلماتیک در حیرتم.

  توسط: Hootan از: UK
  ۱۱ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۵:۳۴
  اگر دولت کانادا بخش ویزا و رسیدگی به کار مردم رو تعطیل می‌کنه ولی‌ سفارت رو همچنان باز نگاه میداره در تهران، پس یعنی‌ با مردمِ ایران مشکل و دشمنی داره و رابطش با دولت ایران خوبه !!

  توسط: SVEN از: NORWAY
  ۱۱ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۳:۱۶
  فدای سر عظمای ولایت.

  ویزای جمکران که هست.غصه چی رو می خورید.

  توسط: sanaz از: tehran
  ۱۱ ۰۲ ۱۳۹۱ ۰۳:۳۰
  پول نمیگیرن، که میگیرن، 1000 تا مدرک نمی خوان، که می خوان... امتیاز زبان و سن و دارایی و فامیل درجه یک و اسناد املاک و منقولات و معقولات و هزار تا زهرمار رو هم باید بدی ترجمه... تازه بری تو نوبت... تازه مصاحبه بدی... کلی تو صف و سفارت... آخرشم ببین کاراشونو ... اینا به روح اعتقاد دارن؟!

  توسط: Majid
  ۱۱ ۰۲ ۱۳۹۱ ۰۰:۳۴
  عزت و احترامی که از صدقه سر اخوند! و اسلام ناب محمدی نصیب ایران وایرانی شد دست اخر هم فقط علی می مونه و حوضش البته همان چیزی است که اقای خامنه ای ارزویش را داشت ؟؟!!

  توسط: mehrshad از: toronto
  ۱۰ ۰۲ ۱۳۹۱ ۲۲:۴۸
  بخش زیبای قضیه در آوردن جمله "بالا بردن کارایی سفارت " است. سی سال پیش آقایان برای گرفتن مهاجر و دانشجو التماس می کردند. حالا کار به جایی رسیده که ایرانی متقاضی باید با "کارایی بالا" زحمت سفر به آنکارا را بدهد و اگر نیاز به مراجعه مجدد بود باز با "کارایی بالا " به ترکیه رفته و تازه چند ماه بین زمین و هوا بماند.پول و سرمایه و مغزهای این مملکت بدلیل بی کفایتی و بی لیاقتی دولتمردان ما به جیب آقایان سرازیر است و با کمال پر رویی دم از بهتر کردن پروسه ویزا می زنند. واقعا جای تاسف برای ما و شرمساری برای دولت ایران و دولت آقای هارپر در کاناداست.

  توسط: سعید سلطا نپور از: تورنتوو
  ۱۰ ۰۲ ۱۳۹۱ ۲۱:۰۴
  اقدام دولت اقای هارپر در بستن دفتر تهران برای صدور ویزا به ایرانیان ، یک دهن کجی به هزاران ایرانی تبار کانادایی هست که اتفاقا بسیاری به دلیل مغایرت و یا مخالفت با سیاست ها ی حاکمیت د رایران به کانادا مهاجرت کرده اند .
  اقای جیسون کنی وزیر اموز مهاجرت کاناد از یک سو به جامعه ایرانی کانادایی خود را نزدیک می داند واز سوی دیگر وزیر امور خارجه کانادا و وزیر امور مهاجرت مشکلات زیادی را برای پدران و مادران و اقوام درجه یک به وجود می اورد .
  امیدواریم که دولت اقای هارپر در این زمینه تجدید نظر عاجل نمایند.
  بنیاد فرهنگی فروردین - انتاریو

  توسط: بهرام تورانی از: سوئد
  ۱۰ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۹:۱۰
  چه تعطیل باشه یا نباشه ویزا فقط برای سرمایه داران کله گنده و یا برای مقامات دولتی یا سفارش شده از طرف رژیم صادر می شد ، خیلی سخت میگیره و برای مردم عادی حتی طبقه متوسط اخذ ویزا غیر ممکن است، البته هر از چندگاهی هم ویزای دانشجویی با گذشتن از 7خان رستم صادر می شد، به هرصورت تا وقتی که این رژیم اسلامی سرکاره و اعتبار ایرانی رو از لحاظ هویت بین المللی پایین آورده و برای گرفتن ویزا کلی مشکلات و بدبختی که فقط عده ای سرمایه دار و مقامات دولتی از این مشکلات معاف هستند همون بهتر که این سفارت تا سرنگونی رژیم به کل تعطیل باشه

  توسط: ناشناس
  ۱۰ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۹:۰۰
  ممنون از اطلاع رسانی شما .ولی ممکنه یک خبر در مورد افرادی که مدارکشان را ارائه نموده اند و منتظر جواب در هفته آتی بوده اند درج بفرمایید .موفق و سربلند باشید

  توسط: تارا
  ۱۰ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۹:۰۰
  من به عنوان یک ایرانی شدیدا به این کار دولت کانادا اعتراض دارم و میخواهم از همین جا به دولت کانادا بگویم که اگر نمیخواهند عملیات صدور ویزا را در سفارت خود در ایران انجام دهند بهتر است در سفارت حانه خود را هم پلمپ کنند تا هزینه هایشان باز هم کمتر شود چرا که وجود سفارت خانه ای که هیچ خدماتی به مردم کشور میزبان ارایه نمیدهد برای ما هیچ سودی ندارد. وقتی این همه ایرانی در کانادا مقیم هستند و اقوامشان برای دیدنشان احتیاج به گرفتن ویزا دارند برای چه به خود حق میدهند که مردم ما را آلاخان والاخان کشورهای دیگر کنند؟ اگر میخواهند قطع روابط کنند به خودشان مربوط است اما اینکه تا نوبت به مردم ایران میرسد حقوق آنها را زیر پا بگذارند و سیاست یک بام و دو هوا داشته باشند قابل قبول نیست

  توسط: ALI از: SWEDEN
  ۱۰ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۸:۵۵
  هر دم از این باغ بری می رسد.

  توسط: سعید - دانشجوی دکترا از: وین
  ۱۰ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۷:۲۴
  هرکاری از دستتون بر میاد انجام بدید . از عهده ما بر نخواهید آمد .

  به ما بپیوندید