سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ تهران ۰۲:۳۶ - ۳۱ مه ۲۰۱۶

  ايران / سياسی

  «بازداشت دیپلمات ایرانی» به اتهام آزار جنسی دختران در استخر

  پلیس برزیل یک دیپلمات سفارت جمهوری اسلامی در برازیلیا را برای مدتی بازداشت و سپس بر اساس قانون مصونیت قضایی آزاد کرد. این دیپلمات به آزار جنسی چند دختر نوجوان در یک استخر متهم شده بود.

  روزنامه «وال استریت ژورنال» در شماره روز چهارشنبه، ۳۰ فروردین‌ماه، خود  گزارش داد که این دیپلمات ایرانی ۲۶ فروردین‌ماه، در حالی در یک استخر بازداشت شد که والدین تعدادی از دختران گرد وی جمع شده بودند؛ عده‌ای قصد داشتند به او حمله کنند و گروه دیگری در تلاش بودند تا از ضرب و شتم او جلوگیری کنند.

  به گفته پلیس برزیل، شاهدان عینی گفته‌اند این دیپلمات ایرانی در حالی که تظاهر می‌کرد در حال شنا است، به زیر آب می‌رفت و در زیر آب، بدن چهار دختر بین ۹ تا ۱۵ سال را لمس می‌کرد و همین امر موجب شد که تعدادی از این دختران شروع به جیغ و فریاد کنند که این موضوع خشم والدین آنها را برانگیخت.

  روزنامه برزیلی «او گلوبو» از این فرد با نام «حکمت‌الله قربانی» نام برده که بیش از ۵۰ سال سن دارد و نوشته است که وی در سلسله مراتب سفارت جمهوری اسلامی در برزیل، نفر سوم است.

  این روزنامه به نقل از والدین سه تن از این دختران نوشته که این دیپلمات ایرانی هنگام شنا «عورت» این دختران را لمس می‌کرد.

  این روزنامه گزارش داده است: یکی از دختران که ۱۴ سال سن دارد، پس از تذکر دادن به این دیپلمات، نزد نجات غریق استخر رفته است و به دنبال بروز این حادثه، استخر یاد شده که در همان روز ۵۱ سالگی تاسیس آن جشن گرفته می‌شد، تعطیل شده است.

  گزارش ها حاکی است که در پی اقدام این دیپلمات ایرانی، پدر یکی از دختران قصد حمله به وی را داشت که در نهایت پلیس برزیل موفق شد پیش از بالا گرفتن درگیری‌ها، این دیپلمات را بازداشت و به مرکز پلیس منتقل کند.

  در نهایت، پس از آن‌که پلیس متوجه شد این فرد دیپلمات ‌است، وی را به دلیل مصونیت قضایی تحویل مقام‌های سفارت جمهوری اسلامی در برزیل داده است.

  به نوشته روزنامه برزیلی «او گلوبو»، یک فرد معمولی در برزیل می‌تواند به اتهام آزار و تعرض جنسی به هشت تا ۱۵ سال زندان محکوم شود.

  با این‌حال طبق قوانین دیپلماتیک، یک دیپلمات در کشور میزبان از مصونیت قضایی برخوردار است و تنها در کشور خود و از سوی مقام‌های مسئول کشور خود می‌تواند مجازات شود.

  مسئولان استخری که این حادثه در آن رخ داده به روزنامه وال استریت ژورنال گفته اند که کارت عضویت «حکمت‌الله قربانی» را باطل کرده‌اند.

  یک مقام پلیس که بررسی این پرونده را در دست دارد گفته است: «بسیار تعجب‌آور است که یک دیپلمات چنین رفتاری داشته باشد.»

  به دنبال آزاد شدن این دیپلمات ایرانی، خانواده‌های دخترانی که می‌گویند مورد تعرض این فرد واقع شده‌‌اند، دست به اعتراض زده و خواستار دیدار با مقام‌های مسئول شدند که به دنبال آن قرار شد یک مقام ارشد وزارت امور خارجه برزیل با این گروه دیدار داشته باشد.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  صفحه از ۳
      بعدی 
  توسط: صدف از: تهران
  ۰۳ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۰:۱۹
  سالهاست به عنوان همسر دیبلمات در نمایندگیها هستم انچه دیدم بیسوادی سفرا سوئ استفاده از اموال دولتی امی بودن همسران سفرا وحالا این. اگر یک ذره از موی زن سفارتی بیدا باشد همه گیر میدهندولی خودشان در استخر .......

  توسط: کیانوش از: تهران
  ۰۳ ۰۲ ۱۳۹۱ ۰۹:۳۵
  تا وقتی وزارت خارجه به جای ریشه ای نگاه کردن به مسائل ریشی نگاه می کند این ابروریزیها تکرار می شود

  توسط: نام مستعار
  ۰۳ ۰۲ ۱۳۹۱ ۰۰:۴۱
  آخه دیپلمات مسلمون که احتمالا حاج آقا می باشد در استخر مختلط چه می کدره. وقتی از مملکت میری دینتم عوض میشه!!!!!!!!!!

  توسط: fazell از: iran
  ۰۲ ۰۲ ۱۳۹۱ ۲۳:۴۰
  خاک عالم بر سرت که مثلا دیپلماتی. جالب اینجاست آقایون میرن استخر مختلت و ... اونوقت من تو ایران توی گرمای شدید آستین کوتاه نمیتونم برم دانشگاه

  توسط: احمد از: بروجرد
  ۰۲ ۰۲ ۱۳۹۱ ۲۲:۴۰
  دیپلمات های ایران التزام عملی به ولایت فقیه دارند. این کار ازشون بعیده . انشاالله نیتش خیر بوده و قصدش ازدواج بوده . اونم تو استخر عمومی

  توسط: نام مستعار
  ۰۲ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۹:۱۱
  ملتها لایق حاکمان خود هستند.

  توسط: آرش
  ۰۲ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۸:۵۰
  ذیگه یه برزیل بود که رامون میدادن که اونم مسولان محترم جمهوری اسلامی موفق به گند زدن شدن. اینم از برنامه ما برای جام حهانی 2014، اینم بیخیالش

  توسط: فرید
  ۰۲ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۷:۳۰
  دوستانی که غصه ابروی اسلام رو می خورند لطفا داستانه زندگی آیشه 6 ساله رو بخونند
  اون آقایی که می گه برزیل اقتصادش با سکس می چرخه لطفا چند تا کتاب بخونه قبل از اظهار فضل.

  توسط: نام مستعار
  ۰۲ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۶:۵۳
  اصغر فرهادی که برای کشورش کلی اعتبار و افتخار کسب کرد با آنجلینا جولی عکس میندازه آقایون متحجر و حسود میگن خلاف عرف عمل کرده! یه مریض جنسی به اسم دیپلمات که باید مراقب کوچکترین رفتارش باشه میره تو استخر یه تعداد دختر بچه رو که سن باباشون رو هم داره آزار جنسی میده! سفارت هم میاد به جای عذر خواهی از مردم برزیل و ایران توجیه میکنه میگه ناراحت نباشین این آقا داشته عرف دیپلماتیک رو انجام میداده به خاطر اختلاف فرهنگی این جوری شده! ایران دست یک مشت ارازل و اوباش افتاده و روز به روز نه فقط از لحاظ اقتصادی و سیاسی بلکه از لحاظ فرهنگی بیشتر و بیشتر سقوط میکنه .

  توسط: نام مستعار
  ۰۲ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۵:۱۶
  بابادمش گرم چقداينازرنگندتوايران به اندازه كافي تجاوزكردن وخسته شدن.حالارفتن تومملكت ديگران.اي ول داره

  توسط: آریا
  ۰۲ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۴:۴۵
  در جواب آقای مصطفی, باید بگم :شما فکر نمیکنید خنده دارتر اینه که:دیپلمات که به قول شما بیش از پنجاه سال سن داره و دیپلمات جمهوری اسلامی است در استخر مختلط و میان دختران شنا میکند و سفارت در جواب دختران و خانواده های دختران برزیلی که به رفتار دیپلمات نظام اسلامی در استخر اعتراض داشتند که حتی با پلیس برای بازداشت این فرد تماس میگیرند و عده ای از والدین دختران به حدی عصبانی بودند که میخواستند او را مورد ضرب و شتم قرار دهند،جواب میده که:اتهامی که علیه دیپلمات ایرانی مطرح شده از تفاوت فرهنگ‌ها ناشی می‌شود!!

  توسط: تفاوت فرهنگی !! از: کهریزک
  ۰۲ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۴:۳۷
  قصد ارشاد داشته ، خیر بوده انشاالله

  توسط: مصطفی از: ایران
  ۰۲ ۰۲ ۱۳۹۱ ۱۳:۴۰
  به حقیقت این مساله شک دارم. چون خیلی خیلی بعیده یک دیپلمات با بیش از پنجاه سال سن دست به همچون کاری بزنه. اون هم با دختران هشت نه ساله! واقعا فکر کردن در موردش هم خنده داره.

  توسط: علی امینی از: اورمیه
  ۰۲ ۰۲ ۱۳۹۱ ۰۸:۴۶
  خودشان رامتدین و صاحب دین اسلام میدانند حیف نون بر اینان که چگونه ابروی اسلام و قرآن را با چنین اعمالشان در پیش همگان کمرنگ جلوه میدهند  توسط: محسن
  ۰۱ ۰۲ ۱۳۹۱ ۲۲:۳۶
  حالا این آقای متعهد به امام و ولایت فقیه چكار داشته بره تو استخری كه خانمها هستند كه زیر آبی بره اونجا و باعث بشه قبر امام بلرزه و چهار ستون اسلام به لرزه بیافته - اصلن كسی هست بگه مردك مسلمان تو اونجا سنننه تو استخر مگه نامحرم نیست .- همه شما یه قماشین آب پیدا كنین شناگرهای خوبی هستین
  صفحه از ۳
      بعدی 

  به ما بپیوندید