چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵ تهران ۰۰:۵۴ - ۲۹ ژوئن ۲۰۱۶

  ايران / اجتماعی

  روحانی درباره اینترنت: نمی‌توانیم در سرعت از دنیا عقب بمانیم

  حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران
  حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران
  حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، طی یک سخنرانی با ذکر این‌که «امروز دیگر ابزار رادیو و تلویزیون کم‌کم به کنار گذاشته می‌شود و موبایل و اینترنت جای آن ابزار را پر می‌کند» گفت که «ما نمی‌توانیم از مدرن‌ترین ابزارهای فناوری فاصله بگیریم و نمی‌توانیم در سرعت ... از دنیا عقب بمانیم.»

  به گزارش خبرگزاری حسن روحانی این مطلب را  روز یک‌شنبه ۴ خرداد در هفتمین اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و جشنواره اتحاد بیان کرد.

  وی در این اجلاس گفت: «ما امروز وظیفه داریم با همه ابزار ارتباطی که امروز دیگر ابزار رادیو و تلویزیون کم‌کم به کنار گذاشته می‌شود و موبایل و اینترنت جای آن ابزار را پر می‌کند و همه ابزار نو، خودمان را مجهز و برای یک نبرد بزرگ تبلیغی آماده کنیم.»

  رئیس جمهوری اسلامی ادامه داد: «ما نمی‌توانیم از مدرنترین ابزارهای فناوری فاصله بگیریم، نمی‌توانیم در سرعت، ظرافت و هنر تاثیرگذاری از دنیا عقب بمانیم.»

  وی تأکید کرد: «رسانه‌هایی که غرب امروز از لحاظ ابزار و تجهیزات در اختیار دارد و از نظر فناوری و تاثیرگذاری برای ما نقطه‌ای است که امروز نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت است تا از همه آن ابزارها و فناوری‌ها برخوردار شویم.»

  حسن روحانی در ادامه سخنانش خواستار آماده شدن مسلمانان برای «یک نبرد بزرگ تبلیغی» و «یک نبرد فرهنگی عظیم در دنیای ارتباطات با کشورهای به اصطلاح صنعتی و مدرن» به منظور «پیروزی» بر غرب شد.

  رئیس جمهوری ایران در روزهای اخیر به انتقاد از وضعیت اینترنت و فیلترینگ در ایران پرداخته که این انتقادات او با واکنش منفی برخی رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران و برخی روحانیون مواجه شده‌است.

  در همین حال صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز روز ۲۷ اردیبهشت پخش زنده سخنان حسن روحانی در مورد اینترنت و شبکه‌های اجتماعی را قطع کرد.

  آقای روحانی که در این روز در چهارمین جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات سخن می‌گفت، مردم را به حضور پررنگ‌تر در شبکه‌های اجتماعی دعوت کرد و از وزارت ارتباطات خواست پهنای باند و سرعت اینترنت را در ایران افزایش دهد.

  وی در این سخنرانی هم‌چنین افزود که «دوران استبداد و رساندن پیام از طریق بلندگو، منبر و تریبون‌های یک‌طرفه و سنتی به سر آمده‌است.»

  از سوی دیگر با وجود دستور حسن روحانی برای توقف فیلتر شبکه اجتماعی واتس‌اپ، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رأی به مسدود کردن واتس‌اپ داده و سخنگوی قوه قضائیه نیز باز گذاشتن این شبکه را «غیرقانونی» دانسته است.

  حسن روحانی در روزهای اخیر انتقادهای گوناگون دیگری را نیز ابراز کرده‌ و از آن‌جمله روز شنبه ۳ خرداد طی یک سخنرانی با توصیه به این‌ که «این‌همه هر روز در زندگی مردم دخالت نکنیم» این‌ گونه اظهارنظر کرد که «نمی‌شود مردم را با زور و شلاق به بهشت فرستاد».

  وی روز ۲۸ اردیبهشت نیز از این که در جمهوری اسلامی ایران، «نخبگان به دلایل قومیتی، مذهبی و اعتقادات سیاسی کنار زده می‌شوند» انتقاد کرد.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  نظرات
       
  توسط: yekta parast
  ۰۵ ۰۳ ۱۳۹۳ ۱۴:۴۴
  روحانی در باره اینترنت و فیلتر اشتباه فکر میکنه و این یعنی دیده روحانی نسبت به مسائل مذهبی و چه خطرهای که در پی خواهد داشت کوتاه است

  توسط: نام مستعار
  ۰۵ ۰۳ ۱۳۹۳ ۰۷:۰۱
  میگن به مرگ بگیر به تب راضی بشه حکایت ماست بابا سرعت بالا نخواستیم همین در حد حلزون نکنن بیشتر پشکش از وقتی این اقای روحانی گفت افزایش پهنای باند صفحه اصلی یاهو هم باز نمیشه دیگه باقیش بماند

  توسط: sos
  ۰۵ ۰۳ ۱۳۹۳ ۰۴:۵۸
  من نمیدانم که مردم ایران و دولت های غربی کی میخان بفهمند که رئیس جمهور در ایران هیچ کارست

  توسط: Democrate از: Australia
  ۰۵ ۰۳ ۱۳۹۳ ۰۴:۴۰
  ما و جوانان دوره ما واقعا به آقای خاتمی اعتماد کردیم و به خاطر پدید آمدن تغیرات جدی به ایشون رای دادیم. سالها طول کشید تا فهمیدیم همه این به قول معروف اصلاحات از یک منبع سرچشمه می گیرد و همش در جهت انحراف افکار این مردم کم فرهنگ و نادان است.

  توسط: توانا
  ۰۵ ۰۳ ۱۳۹۳ ۰۰:۵۱
  ما توانسته ایم و باز هم می تـــــــــــــــــــــــوانیم.!

  توسط: آق بابک ( ع ) از: خود تهران
  ۰۴ ۰۳ ۱۳۹۳ ۲۳:۰۴
  حرفای قشنگ میزنی
  به دلم داری چنگ میزنی

  توسط: بهزاد از: ایران
  ۰۴ ۰۳ ۱۳۹۳ ۲۱:۳۶
  جناب آقای روحانی، ما به شما رای ندادیم که مثل روسای جمهور قبلی برای ما تکرار واضحات کنید و شعار بدهید. مثلاً هیچکس نمیگوید که باید جرم و جنایت زیاد شود ! باید در عمل حرفتان را بزنید و به قول خودتان این بساط شعار و سخنرانی های بیهوده را تعطیل کنید که گوشمان پر است. بنده اگر 10 هزار ساعت سخنرانی کوبنده و انتقادی از شما بشنوم برایم پشیزی ارزش ندارد، ولی اگر بتوانید یکی از دهها معضل فعلی جامعه را در هر زمینه ای اعم از اینترنت یا خودروسازی یا سیاست خارجی یا آزادی های مدنی یا هر چیز دیگر را حل کنید، دستتان را میبوسم.

  توسط: Reza
  ۰۴ ۰۳ ۱۳۹۳ ۱۹:۰۳
  بايد هم مخالفت كنند وقتي اينترنت و ماهواره باشه ديگي مگر خود آقايان بشينن برنامه هاي تكراري و خسته كننده ايران را ببينن

  توسط: پارسا
  ۰۴ ۰۳ ۱۳۹۳ ۱۷:۱۷
  بشنو و باور نکن .! ساعتها ست که نمی شودحتی یک وب را باز نمود و مرتبا قطع و وصل می شود از زمانیکه مسئول شده وضع اینترنت بدتر از قبل شده است .صد رحمت به دوره قبلی باز اینترنت داشتیم و اگر دروغ هم میگفت حداقل با روی باز دروغ می گفت و لبخند بر لب نداشت .!با لبخند دروغ گفتن فریب و ریاست.!

  توسط: شهروند عادی از: ایران
  ۰۴ ۰۳ ۱۳۹۳ ۱۷:۰۵
  وقتی رهبر جمهوری اسلامی این همه جوانان را به جنگ نرم دعوت می کنند، دفتر خودشان در شبکه های اجتماعی صفحه دارند دیگر کاسه داغ تر از آش شدن عده ای دیگر چه معنایی دارد. آیا واقعاً فیلترینگ توانسته جلوی عضویت در شبکه های اجتماعی یا واتس آپ را بگیرد. واتس آپ از خیلی از هزینه ها جلوگیری می کند. فرض کنید که این نرم افزار در اختیار سرویس های جاسوسی است. سلام و علیک من و شما و میلیون ها ایرانی را کدام استکبار جهانی می تواند رصد کند. تنها افرادی که فعالیت های علمی مهم یا سیاسی دارند بهتر است خود را زیاد آفتابی نکنند تا به کشور صدمه رسد. من یک شهروند عادی ام و می خواهم یک زندگی عادی داشته باشم البته با فیلترینگ سایت های ضد اخلاق هم موافقم.

  توسط: نام مستعار
  ۰۴ ۰۳ ۱۳۹۳ ۱۵:۴۳
  آقای روحانی در همه چیز با یک فاصله نجومی از دنیا عقب افتاده ایم مگر در باب مصرف گرایی که پیشتازیم. از هفته پیش که درباره سرعت اینترنت صحبت کردید، سرعت به یک پنجم سرعت پیشین رسیده است. اسمش این است که سرویس هشت مگا بیت بر ثانیه دست مردم میدهید اما به اندازه یک سرویس دایال آپ هم قابلیت ندارد. گو اینکه همان سرویس هم اگر به درستی اجرا شود، در دنیای امروز سرعتی حساب نمی شود. فقط سرویس های جدید بهانه ای شده است که پول بیشتری از مردم بگیرید و کیفیت پایینتر ارایه دهید. مخابرات که وزارتخانه تحت امر جنابعالی حساب میشود، عملا در دست سپاه است و با شگردهای مختلف و با تمام توان طرح اینترنت ملی زمان احمدی نژاد را پیش میبرد. برای مثال سرعت لود سایتهای مختلف طبق یک جدول ترجیحات با هم متفاوت است. اگر کاربر سری به فیس بوک بزند و یا در جایی نظر بگذارد، تا چند روز با سرعت پایین نزدیک به صفر باید تاوان بپردازد. آی اس پی ها از هر گونه تحقیق در مورد نحوه ارایه سرویس معاف هستند و هر بلایی را که دلشان بخواهد بر سر مشترک می آورند؛ به عنوان نمونه بین فاصله دو تا هفت بامداد از اینترنت خبری نیست. و یا آنکه ترافیک را سوای بهای سرویس میفروشند. جناب روحانی چند روز پیش به درستی گفتید که مملکت با شعار درمانی درست نمیشود. پس کی وقت عمل دولت جنابعالی میرسد؟ یک سال گذشت. با شرح مصیبت دادن که چیزی درست نشده و اتفاقی نمی افتد.

  توسط: نام مستعار
  ۰۴ ۰۳ ۱۳۹۳ ۱۵:۰۷
  با حرف که کاری درست نمی شه. نمی تونیم از سرعت عقب بیافتیم، راه حلش افزایش سرعته.

  به ما بپیوندید