چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵ تهران ۰۲:۴۲ - ۲۹ ژوئن ۲۰۱۶

  فرهنگ و هنر / فرهنگ و هنر ایران

  روایت منصور از ازدحام و درگیری در کنسرت نوروزی اربیل

  منصور، خواننده ایرانی.
  منصور، خواننده ایرانی.
  ازدحام جمعیت باعث لغو کنسرت نوروزی ابی، منصور و جمشید در اربیل عراق شد. بنابر فیلمی که بر روی شبکه جهانی اینترنت قرار گرفته است، تماشاچیان این کنسرت با هم درگیری هم پیدا کرده‌اند. همچنین برخی خبرنگاران نامناسب بودن محل برگزاری این کنسرت را مزید برعلت دانسته‌اند. منصور که گزارش‌هایی هم از ضرب و جرح او در برخی سایت‌ها منتشر شده بود در گفت‌وگویی که با او داشتیم از دلایل برگزار نشدن این کنسرت گفته است:
  گفت‌وگوی محمد ضرغامی با منصور در مورد کنسرت نوروزی اربیل
  گفت‌وگوی محمد ضرغامی با منصور در مورد کنسرت نوروزی اربیلi
  || 0:00:00
  ...    
   
  X

  منصور در دبی: قبل از هر چیز دوست دارم سال نو را به همه هم‌میهنان عزیزم تبریک بگویم. امیدوارم امسال سال خوبی برای همه هم‌میهنان عزیزم باشد.

  من اصلا شوک شدم، چون در فرودگاه بودم که مادرم برایم اس‌ام‌اس زد و پرسید حالت خوب است؟ من گفتم چطور مگر، حالم خوب است و دارم می‌روم دبی. دیدم می‌گوید مگر مطلب اینترنت را نخواندی و سریع برایم ماجرا را توضیح داد.

  دقیقا شبی که کنسرت شما و جمشید و ابی روی صحنه رفت چه اتفاقی رخ داد، چون این طور که گزارش شده کنسرت از نیمه‌های آن ادامه پیدا نکرد؟

  اولا گزارشگری آنجا دعوت نشده بود که بیاید از این برنامه گزارش تهیه کند و هر کس گزارشی تهیه کرده از دیدگاه خودش و با هدف خاص خودش این گزارش را در اینترنت پخش کرده است.

  برنامه اربیل با استقبال زیاد هم‌میهنان عزیزمان روبرو شد و چیزی حدود ۲۰ هزار نفر به این برنامه آمدند. البته تعدادی از این افراد بدون اجازه و به خاطر کمبود مسایل امنیتی، رایگان وارد سالن شده بودند و مسئولان حفظ امنیت نتوانستند برنامه را چندان کنترل کنند.

  جمشید چند آهنگ را اجرا کرده و برنامه‌اش تمام شده بود که من رفتم روی صحنه، ولی عشق و علاقه و محبت مردم آن قدر زیاد بود که امنیتی که مسئولان مربوطه برای تعداد مشخص ترتیب داده بودند کفاف نداد و یکسری از عزیزان برای ابراز علاقه و عشق روی صحنه آمدند و نظم برنامه به هم خورد.

  یعنی هیچ درگیری روی صحنه پیش نیامد؟

  نه. بعد از سه چهار آهنگ ما دیدیم برنامه نمی‌تواند ادامه یابد و من مجبور شدم صحنه را ترک کنم. ولی روز بعد مسئولان کُرد و کسانی که آمده بودند تا اوقات خوشی آنجا داشته باشند خودشان قدم پیش گذاشتند و از نظر امنیتی هر چیزی احتیاج بود تهیه کردند. ما هم روز دوم برنامه را با نظم کامل اجرا کردیم.

  ویدئویی که در یوتیوب انتشار یافته و گفته می‌شود مربوط به کنسرت نوروزی ابی، منصور و جمشید در اربیل است:


  از این اتفاقات که بگذریم، می‌خواهم نگاه کوتاهی به کارهای اخیرت داشته باشم چون آلبومی منتشر نکردی و فقط چند تک‌آهنگ وارد بازار کردی که کار آخرت را با بچه‌های ایران کار کرده بودی.

  بله این دوران اینترنتی ما را تک‌آهنگی کرده است، ولی یک سری از آدم‌ها هم هنوز دوست دارند ما با سیستم آلبومی کار کنیم. من این تک‌آهنگ‌ها را جمع‌آوری خواهم کرد و در یک آلبوم با یک سری آهنگ‌های جدیدتر بیرون خواهم داد.

  آهنگی که اخیرا به بهانه شب عید اجرا کردم به نام «دلم خوشه» از ساخته‌های بابک زرین عزیز است که ترانه‌سرای آن آقای حمیدرضا صمدی است با تنظیم بسیار زیبای منوچهر چشم آذر که به عنوان یک کار با حس نوستالژیک به حال و هوای عید می‌خورد و دوست داشتم برای نوروز آن را بیرون بدهم.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  نظرات
       
  توسط: نام مستعار
  ۱۶ ۰۱ ۱۳۹۲ ۱۹:۳۳
  مرسی منصور جان از داستانی که تحویلمون دادی. ما هم که احمق. این فیلم هم که حتما مال داستان شما نیست.

  توسط: عباس از: ایران کرج
  ۱۴ ۰۱ ۱۳۹۲ ۱۶:۴۱
  ضمن سلام به این هنرمندان عزیز توجه داشته با شید که مردم ایران شماهارادوستدارن شماها هم به این مردم باید احترام ویزای بگذارید درجایکه به ایران وایرانی بی احترامی میشود برنامه اجرانکنید که انطوربه زنان ونوامیس ایرانی توهین بشه ولباس زن دختر ایرانی که بری گذراندن اوقتات فراقت ودیدن هنر مند محبوشان به اربیل امده بودن پاره بشه وزیردست وپای نامحرم بی افته ازشماها خواهش میکنم اول برسی کنید بد برنامه اجراکنید موفق باشید

  توسط: آرش از: سلیمانیه عراق
  ۱۳ ۰۱ ۱۳۹۲ ۱۴:۲۰
  برنامه کنسرت اربیل به دلیل محل نامناسب، مدیریت و سکیوریتی بسیار بسیار ضعیف در روز اول ناموفق و با آن مشکلاتی که برای خانواده های ایرانی بوجود آمده بود تمام شد .
  در این میان هم بعضی افراد محلی و متاسفانه کم ظرفیت با رفتاری بسیار نامناسب این وضعیت را تشدید کردن.
  ولی در روز دوم با دخالت و پا درمیانی مسئولین رده بالای امنیتی و با ورود تنها ایرانیان با پاسپورت ایرانی برنامه توانست به خوشی خرمی بدون هیچ مشکلی به پایان برسد.

  توسط: Ramin از: Holland
  ۱۳ ۰۱ ۱۳۹۲ ۱۳:۱۸
  ۳ تا پرسش کردید و سر ته قضه رو بستید . امان از این ملت ماله کش!!!!!!!!

  توسط: آرزو از: زوریخ
  ۱۳ ۰۱ ۱۳۹۲ ۱۰:۴۸
  از دیدن این فیلم ماسف شدم. فقط میخواهم بدانم آیا دیدن یک هنرمند آنقدر مهم است که باید چنین حرکاتی از مردم سر بزند؟ آیا حد و شخصیت ما تا این اندازه پایین آمده؟ من در تهران کنسرتهای مختلفی رفته ام ولی خوشبختانه چنین صحنه هایی را ندیدم. بهتر قبل از رفتن به اینجور برنامه ها از خوردن مشروبات الکلی خودداری کنند تا بتوانند خودشان را کنترل کنند. در حال حاضر در کنسرت های اروپایی معتبر فروش مشروبات الکلی ممنوع است.
  شما را بخدا قبل از هر کاری بدانید شما مردم در هر جای دنیا نماینده فرهنگ و شخصیت ایرانیان هستید. با رفتارهای زننده آبروی کشور عزیزمان را بیشتر از این نبرید.

  توسط: علی از: تورنتو
  ۱۳ ۰۱ ۱۳۹۲ ۰۲:۳۹
  از اینکه با مردم نازنین کشورم چنین رفتار ناشایستی شده بسیار متأسفم. ای کاش هنرمندان (و البته آقایان ابی و منصور و جمشید) خودشان این چنین کنسرتهایی را برگذار نکنند. چرا که شرایط سالن به هیچ وجه در شأن مردم نبود و حتماً آقایان از قبل شرایط سالن را می دانستند.

  توسط: نام مستعار
  ۱۲ ۰۱ ۱۳۹۲ ۱۷:۰۴
  وقتی کنسرت در میحیطی مثل طویله برگزار بشه این رفتار هم طبیعیه.

  به ما بپیوندید