یکشنبه ۶ تیر ۱۳۹۵ تهران ۱۲:۳۶ - ۲۶ ژوئن ۲۰۱۶

  ورزش

  دردسر خودروهای خارجی برای رویانیان و سعید شیرینی

  محمد رویانیان
  محمد رویانیان
  سعید شیرینی سرپرست باشگاه پرسپولیس از روز پنجم اسفند بازداشت شده و وزارت ورزش حکم برکناری او را از این باشگاه صادر کرده است. محمد رویانیان مدیرعامل پیشین پرسپولیس هم روز پنج‌شنبه، پانزدهم اسفند، از سوی دادسرای اوین احضار شده است.

  شیرینی از نخستین روز سرپرستی‌اش با انتقاد پیش‌کسوتان این باشگاه مواجه بود. او هنگام برگزاری شهرآورد تهران، روی نیمکت این باشگاه خوابش برد که تصاویرش در برنامه تلویزیونی ۹۰ پخش شد و مدت‌ها سوژه طنز رسانه‌های ورزشی بود.

  آقای شیرینی مالک عطرفروشی در میدان هفت حوض تهران و فعال در عرصه لیزینگ ماشین و واردات خودروهای خارجی است. خودروهایی که پرسپولیس را طی دو سال گذشته به دردسر انداخته‌اند. امسال نیز برخی بازیکنان به جای رقم قرارداد، اتومبیل‌هایی گرفته‌اند که فاقد سند مالکیت است.

  شرکت توانیر خودرو در این باره به فارس نیوز گفته است: «پرسپولیس از ما ده ماشین مدل بالا خرید و هشت فقره چک ۱۰۰ میلیونی دادند، اما حتی هزار تومان هم پاس نشده. در دادگاه، پرونده‌ را به اجرا گذاشتیم. خودروها توقیف شده و درخواست رد اموال هم داریم. به ازای هر چک برگشت‌خورده باید خسارت روزانه بدهند.»

  علی دایی، غلامرضا رضایی، رضا نورمحمدی، محمد نوری، سید جلال حسینی، مهدی سیدصالحی، محسن بنگر و حسین ماهینی مالکان این اتومبیل‌های پرحاشیه هستند. معاونت اداری مالی این شرکت می‌گوید: «آنها از این ماشین‌ها استفاده کرده‌اند. ما هم اندازه سوار شدن ماشین‌ها، ضرر و زیان را حساب می‌کنیم و به قیمت روز، ماشین‌ها را برمی‌گردانیم.»

  اما تعداد اتومبیل‌ها بیشتر است و شاکیان پرسپولیس، شامل شرکت‌های دیگری هم می‌شوند که اتومبیل‌های آنها به سایر بازیکنان تعلق گرفته. از جمله رضا حقیقی که خودروی دریافتی را فروخت و حالا مالک، حکم جلب او را گرفته، برای ممنوع‌الخروجی این بازیکن نیز اقدام کرده.

  محسن بنگر هم درباره اتومبیل خودش گفته: منتظریم رسماً ماشین‌ها را توقیف کنند و کار دیگری هم از دست‌مان بر نمی‌آید. واقعاً دیگر نمی‌دانم باید چه کار کنم. مردم می‌گویند فلانی قرارداد میلیاردی دارد اما نمی‌دانند همین ماشین‌هایی که روی هواست هم جزو قرارداد ما تلقی می‌شود.

  او در پاسخ به این سوال که آیا اتومبیل‌ را به باشگاه تحویل داده، به سایت تسنیم گفت: مگر کسی در باشگاه هست که این ماشین‌ها را تحویل بگیرد!‌ آنهایی هم که این اتومبیل‌ها را به ما دادند دیگر نیستند که پاسخگو باشند. اصلاً خبر ندارم برای شیرینی چه اتفاقی رخ داده. مشکل اصلی هم برای من است، نه شیرینی.

  مشکلات پرسپولیس، فقط خودروها نیست. روزنامه فرهیختگان در شماره امروز شنبه نوشته: «این باشگاه به افراد سرشناس حوزه‌های مختلف، از مدیران و مربیان تا رسانه‌ها، پول‌های کلانی داده که گفته می‌شود سازمان بازرسی کل کشور پیگیر ماجراست.»

  رویانیان روز هشتم اسفند و پس از بازداشت سعید شیرینی، بازداشت خود را شایعه دانسته و گفته بود: «اگر چنین اتفاقی افتاده چرا خودم خبر ندارم. این روزها صحیح و سالم در حال زندگی کردن هستم و برای خودم می‌چرخم. اینها را چند نفری که با من دشمنی دارند، مطرح می‌کنند.»

  اما او که بلافاصله بعد از کناره‌گیری از مدیرعاملی پرسپولیس به معاونت بازرسی ستاد کل نیروهای مسلح منصوب شد، روز پنج‌شنبه، پانزدهم اسفند، به دادستانی رفت. گفته بود قصد آزاد کردن سعید شیرینی را دارد، اما واقعیت ماجرا، احضار خود او بود.

  نزدیکان رویانیان می‌گویند او پس از حضور در دادستانی، هنوز بازنگشته و به خاطر برخی مسائل مربوط به ستاد سوخت، همچنین در اختیار گذاشتن سهمیه بنزین در اختیار افراد متفرقه، بازداشت شده است.

  در عین حال خبرگزاری فارس در گزارشی اعلام کرد که محمد رویانیان مسئول بازرسی ویژه معاونت بازرسی ستاد کل نیروهای مسلح روز شنبه با لباس نظامی در مراسم ختم سردار اکبر هدایتی فرمانده قرارگاه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران شرکت کرده است. به گزارش این خبرگزاری، رویانیان در این باره گفته است که دلیل حضورم در مراسم امروز این بود که سال‌های زیادی در کنار وی افتخار خدمت داشتم.

  آقای رویانیان از پنجشنبه پانزدهم اسفند که برای ادای توضیح به دادسرای ویژه اوین رفته بود، در بازداشت به سر می‌برد. تلفن او نیز در اختیار مجری طرح تکریم رانندگان ستاد سوخت کشور بود که در پاسخ به تماس‌های مکرر خبرنگاران، از محل حضور یا نحوه بازداشت رویانیان اظهار بی‌اطلاعی می‌کرد.

  مجتبی شفیعی، رئیس جدید ستاد سوخت، در شماره امروز شنبه روزنامه فرهیختگان گفته است: سوءاستفاده‌هایی در دوران سردار رویانیان شده که شامل بروز برخی انحرافات مالی است. برای جلوگیری از ادامه تخلفات و با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی، اطلاعات لازم در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار گرفته. با توجه به تاکید دولت مبنی بر جلوگیری از مفاسد اقتصادی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی است.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  صفحه از ۲
      بعدی 
  توسط: بابک. از: اذربایجان
  ۲۲ ۱۲ ۱۳۹۲ ۱۱:۴۰
  ایرانی اگر معترز هستی طلب ادارات و سازمانهای دولتی را نده بروند از انهاءی بگیرند که رانتهای بزرگ میخورند و ملت یک به یک انها را می شناسد.

  توسط: بابک
  ۱۹ ۱۲ ۱۳۹۲ ۰۳:۲۱
  مدیر عامل و باشگاه فوتبال تراکتور سازی هم از یک طرف با مافیای فوتبالی
  در ترکیه و قطر و از طرف دیگر با امام جمعه تبریز و نمایندگان مجلس
  بده بستون دارن .

  توسط: اکبر از: شیراز
  ۱۸ ۱۲ ۱۳۹۲ ۱۰:۰۳
  بد نیست در اینجا نیز یادی کنیم از وارودات 27 میلیاردی خودرو های لوکس
  با دلار تومانی 1000
  توسط از مابهتران در بهار همین سال که در زمان خود حده اقل اختلاسی سی هزار میلیارد تومانی محسوب می شد.

  توسط: حميد از: كانادا
  ۱۸ ۱۲ ۱۳۹۲ ۱۰:۰۰
  اقا عجب شير تو شيريست اين مملكت گل و بلبل ،،،چه ريخت و پاشي ميكنند ازادانه اين مقامات و بجاي بازخواست و مسئوليت خواستن از مقامات به انها پست و مقام بهتري ميدهند،،،،بابا پس چي ميگويند كه تو ايران ازادي نيست ،،،اين كه از بهشت موعود هم ازادي و فلان و بهمان و چيزش ( بخوانيد بي در و پيكر) بيشتر است اينجا كه ما هستيم اگه كسي از اين كارا بكنه. فرداش خودش بايد استفا بده و بره،،،،،البته اينجا هم بنوعي از خلاف مقامات وارد ميشوند اما مطبوعات پوستشان را درستي ميكنند و وادارشان ميكنند كه بروند

  توسط: مانی
  ۱۸ ۱۲ ۱۳۹۲ ۰۹:۱۵
  مدیران ساده لوح، زیردستان دزد!

  توسط: نام مستعار
  ۱۸ ۱۲ ۱۳۹۲ ۰۸:۳۳
  اینها همش فیلم کجا بدون پول ماشین تحویل می دهند شاید اینکار ها بیشتر یک جنگ روانی باشه بر گرفته از شعار دولتی اقتصاد مقاومتی چون خبر ها می پیچه تو جامعه که خیلی ها از مردم یک زندگی بخور نمیری دارند و اینها باعث میشه مردم از زندگی ناامید و از دولت ناراضی باشند که به وضع معیشت انها همانند فوتبالیستها رسیدگی نمی کند حالا می خواهند با پس گرفتن ماشینها و کمی فشار اوردن روی فوتبالیستها و درست کردن خوراک رسانه ایی از این ماجرا برروی انتن های رادیویی تلوزییونی این وقایع را در ذهن مردم کم رنگ کنند تا کسی متوجه افزایش تورم و زیاد شدن فاصله ای تبقاتی در اجتماع نباشد

  توسط: نام مستعار
  ۱۸ ۱۲ ۱۳۹۲ ۰۷:۳۶
  ما رکورد زدیم!!!

  توسط: نام مستعار
  ۱۸ ۱۲ ۱۳۹۲ ۰۲:۰۵
  با اختلاس و فساد فوتبال را نابود و مردم را از ورزشگاهها فراری دادند.

  توسط: نام مستعار
  ۱۷ ۱۲ ۱۳۹۲ ۲۲:۵۰
  من یک کارمند هستم یک وام یک میلیون تومانی ده پارتی و چند ضامن می خواهد اینهمه مشهود دزدی و هیچ کس عین خیالش نیست..

  توسط: یک نفر
  ۱۷ ۱۲ ۱۳۹۲ ۱۹:۵۲
  با پول مردم چه ها که نکرده اند و جالب این است که کسی هم بازداشت نمی شود و همه سر و مر و گنده سرجایشان هستند. حکومت عدل علی و اسلام ناب محمدی که وعده اش را می دادند همین است؟

  توسط: mehdi
  ۱۷ ۱۲ ۱۳۹۲ ۱۷:۴۸
  گر حكم شود كه مست گيرند در شهر هر انچه هست گيرند

  توسط: همشهری از: تهران
  ۱۷ ۱۲ ۱۳۹۲ ۱۷:۰۵
  خیلی جالبه که آندسته از مدیران ارشد نظام در راس کارند میدونند که اگر خلاف کنند بالاخره روزی گندش در میاد ولی باز این سریال ادامه ......

  توسط: ايراني از: تهران
  ۱۷ ۱۲ ۱۳۹۲ ۱۷:۰۰
  به اميدروزي كه شاه دزد دستگيرودرمقابل عدالت زانو بزند...

  توسط: نام مستعار
  ۱۷ ۱۲ ۱۳۹۲ ۱۵:۵۱
  فساد فساد فساد همه جا فساد هستش.انقلاب کردن چون شاه فاسد بود!
  اما حالا چی هیچی ما فساد نداریم همه چی ارومه!
  بر باعث و بانیش.....

  توسط: فاطمی. از: ایران
  ۱۷ ۱۲ ۱۳۹۲ ۱۵:۴۶
  برادران.قاچاقچی.و.این.حرفها.دروووووووغ.است.اقا.کشش.ندین.
  صفحه از ۲
      بعدی 

  به ما بپیوندید