چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵ تهران ۱۵:۲۰ - ۲۹ ژوئن ۲۰۱۶

  ايران / اجتماعی

  مخملباف جایزه جشنواره نورنبرگ را به کروبی تقدیم کرد  محسن مخلمباف فيلمساز ايرانی، جايزه پرسپکتيو ، جشنواره حقوق بشر نورنبرگ آلمان را به خاطر دستاوردهای هنری و فعاليت هايش برای دفاع از حقوق بشر دريافت کرد.

  محسن مخملباف در اين مراسم، جايزه خود را به خاطر افشای موضوع تجاوز در زندان های ايران، به مهدی کروبی تقديم کرد.

  مخملباف گفت: «جايزه گرفتن و جايزه دادن در جهان امروز بايد به نوعی مبارزه دموکراتيک تبديل شود، من جايزه ام را تقديم می کنم به مرد بزرگی که تجاوز در زندان های ايران را با شجاعت افشاء کرد. بسياری از ايرانی ها او را برای جايزه صلح نوبل سال آينده پيشنهاد کرده اند، او در جامعه ای که استبداد با ايجاد ترس حکومت می کند با شجاعت مرزهای اين ترس را عقب می زند. نام اين شخص کروبی است.»

  وی افزود: «سی و چند سال پيش من و او در زندان های شاه شکنجه می شديم و او آن روز هم چون امروز شجاع بود. کروبی در ۳۰ سال گذشته در هر مقامی بوده از حقوق بشر دفاع کرده است و هر زندان رفته و ظلم ديده ای خاطره ای از حمايت های او را به ياد دارد. او برای اين جايزه هزاران بار سزاوارتر از من است.»

  مهدی کروبی، دبير کل حزب اعتماد ملی اطلاعاتی در خصوص اقدامات عليه بازداشت شدگان، از جمله تجاوز، منتشر کرده و از مسئولان خواسته بود به اين موارد رسيدگی کنند.

  آقای کروبی همچنين با اشاره به حوادث پس از انتخابات و رويکرد مسئولان نظام جمهوری در قبال تظاهرات «آرام»، معترضان گفته بود:« جريان حاکم به جای ادای مسئوليت، معترضان را سرکوب کرده، مورد ضرب و شتم قرار داد و موجب جان باختن کسانی شد که تنها به نتيجه يک انتخابات اعتراض داشتند و متاسفانه با بازداشت شدگان رفتاری صورت گرفت که موجب شده تا به امروز همچنان گرفتار حوادث پس از انتخابات باشيم.»

  «پرسپکتيو» يا (چشم‌انداز) اولين فستيوال آلمانی است که موضوع فيلمهای آن حقوق بشر است. در اين جشنواره فيلم های سينمايی، مستند و کارتون با کيفيت بالا که به حقوق بشر توجه دارند، نمايش داده می شود.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  نظرات
       
  توسط: ستارخان
  ۲۰ ۰۷ ۱۳۸۸ ۱۷:۲۹
  آقای پیام از آلمان<br />کروبی مردی است که از چهار سال پیش تاکنون تمام منافع شخصی خود را کنار گذاشته و فقط برای احقاق حقوق ملت ایران می جنگد آن هم در داخل جهنمی مثل جمهوری اسلامی.<br />همه ایرانیان باید به چنین مردانی احترام بگذارند.

  توسط: آرش از: كرج
  ۲۰ ۰۷ ۱۳۸۸ ۱۳:۴۷
  درود بر تمام جويندگان و پويندگان راه آزادی...

  توسط: ناصر از: تهران
  ۲۰ ۰۷ ۱۳۸۸ ۱۲:۲۷
  خداوند را سپاسگذارم كه هيچگاه بيشه ايرانزمين را خالي از شير نگذاشته.بترسيد از زمانيكه اين شير برخيزد.بترسيد.

  توسط: sanam kazerouni
  ۲۰ ۰۷ ۱۳۸۸ ۱۱:۰۳
  درود به همه آزادی خواهان جهان

  توسط: رضا
  ۲۰ ۰۷ ۱۳۸۸ ۰۸:۲۷
  درود بر مخملباف و كروبي. براي اينكه مردم را در صحنه نگه داريد مثل سه ماه قبل طي يك برنامه زمانبندي از طرف افراد مطرح در جنبش سبز بيانيه صادر شود تا مردم خداي نكرده فكر نكنند پشت پرده مذاكرات سازش صورت مي گيرد.

  توسط: پيام از: آلمان
  ۲۰ ۰۷ ۱۳۸۸ ۰۰:۴۰
  آدم قحطي بود جناب مخملباف!!!؟ واقعا که‌ .......!

  توسط: ریبوار از: کردستان
  ۱۹ ۰۷ ۱۳۸۸ ۲۱:۱۰
  این جایزه متعلق به همه شیرزنان و شیرمردانی است که در راه افشای جنایات کودتاگران و انقلاب دزدان مردم فریب تمام کوشش خود را نمودند متعلق به صدها ابراهیم بت شک و هزاران مریم پاک جنبش سبز است که از روز بعد از 22 بهمن 57 چون کوه مقاومت نمودند و بالاخره این مردم فریبان دروغگو را رسوای خاص و عام در سراسر جهان کردند این جایزه را به محسن و به موسوی و کروبی و به همه مریمها و ابراهیم ها و همه همراهان جنبش سبز تبریک میگویم و با آرزوی پیروزی نهایی بر ضحاک و ایادیش

  توسط: فریبا
  ۱۹ ۰۷ ۱۳۸۸ ۲۰:۱۰
  امید ما شمایین! &gt;D&lt;

  به ما بپیوندید