شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵ تهران ۰۷:۴۸ - ۲۵ ژوئن ۲۰۱۶

  ايران / سياسی

  تحکیم وحدت: دست کم هفت دانشجو کشته شدند

  عکسی از خوابگاه کوی دانشگاه پس از حمله نیروهای امنیتی
  عکسی از خوابگاه کوی دانشگاه پس از حمله نیروهای امنیتی

  تحکيم وحدت با انتشار بيانيه ای اعلام کرد که دست کم هفت دانشجو در حمله نيروهای امنيتی به دانشگاه تهران و شيراز کشته شدند.

  اين نهاد دانشجويی در بيانيه اش افزود : «شامگاه يکشنبه ۲۴ خرداد، نيروهای انصار و لباس شخصی با سازمان دهی گسترده و هماهنگ به دانشجويان ساکن در کوی دانشگاه تهران حمله کردند. اين افراد مجهز به انواع سلاح های سرد و گرم از جمله قمه و تبر بودند.»

  تحکيم وحدت می افزايد دست کم پنج دانشجو در اين حمله جان باختند.

  پیشتر یکی از دانشجویان حاضر در درگیری کوی دانشگاه تهران، به رادیو فردا گفته بود که نیروهای لباس شخصی با شکستن در بعضی از اتاق‌ها دانشجویان را کشان‌کشان بردند و با وارد کردن ضربات باتوم و با همکاری نیروهای پلیس آنها را بازداشت کردند.

  در بیانیه تحکیم وحدت آمده است که «در دانشگاه شيراز نيز ماموران لباس شخصی، انصار و بسيج به دانشجويان اين دانشگاه حمله کردند که طی اين حمله حداقل ۲ دانشجوی اين دانشگاه به شهادت رسيده اند.»

  این نهاد دانشجویی می افزاید : «در دانشگاه اصفهان ماموران انتظامی با گاز اشک آور به يکی از خوابگاه های اين دانشگاه حمله کردند و دانشجويان را برای ساعت ها مورد ضرب و شتم قرار دادند. در دانشگاه فردوسی مشهد نيز دانشجويان مورد هجوم نيروهای انصار حزب الله قرار گرفتند.»

  تحکيم وحدت بازداشت گسترده دانشجويان، فعالان سياسی و مدنی را به شدت محکوم کرده است.

  در پایان اين بيانيه تحکيم وحدت از مردم ايران خواسته به اعتراض به نتایج انتخابات رياست جمهوری ادامه دهند.

  روز دوشنبه یک میلیون نفر در تهران به اعتراض به نتایج انتخابات و حمایت از میر حسین موسوی دست به راهپیمایی زدند. دست کم هفت نفر در این تظاهرات مسالمت آمیز بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی کشته شدند.

  اعتراض ها پس از آن اوج گرفت که وزارت کشور جمهوری اسلامی ايران روز شنبه اعلام کرد، محمود احمدی نژاد با کسب ۲۴ ميليون و ۵۰۰ هزار رای از مجموع ۳۹ ميليون برنده رقابت انتخابات رياست جمهوری شده است.

  اعلام اين نتايج با واکنش شديد مير حسين موسوی، نخست وزير سابق، و مهدی کروبی، رييس سابق مجلس، روبرو شده است و آن را «شعبده بازی دست اندرکاران انتخابات و صدا و سيما» و «مضحک» دانسته اند.

  واکنش مقامات ایرانی به حمله به کوی دانشگاه

  در همین حال علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه در جلسه علنی مجلس با اشاره به حوادث کوی دانشگاه در روز یک‌شنبه برخورد با دانشجویان را «نسنجیده» خواند و وزیر کشور را مسئول پاسخ‌گویی دانست.

   صادق محصولی نیز در نامه ای به استاندار تهران دستور پيگيری حادثه کوی دانشگاه تهران را صادر کرد.


  به گزارش خبرگزاری مهر، وزير کشور ايران خواستار شناسايی و چگونگی ورود افراد غيرمسئول به مجموعه کوی دانشگاه و مشخص کردن ماهيت واقعی مهاجمين، نحوه و ميزان خسارات وارده و بررسی شکايات دانشجويان محترم ساکن کوی دانشگاه شده است.

  فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه تهران نیز گفته بود که «هیچ دانشجویی در حمله به کوی دانشگاه کشته نشده و  افراد غیر مسئول دانشگاه را به اغتشاش کشیده اند.»

  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  صفحه از ۳
      بعدی 
  توسط: مسعود از: دزفول
  ۲۹ ۰۳ ۱۳۸۸ ۰۵:۲۶
  به نظر من تا وزارت كشور باني انتخابات است هميشه همين طور ميماند. چون وزير كشور اگر بگويد كه موسوي برنده است حكم اخراج خود را صادر كرده است پس انتخابات بايد زير نظر ارگان ديگري اجرا شود. وزير هميشه طرفدار رييس خودش است .

  توسط: بهار از: شهرستان
  ۲۸ ۰۳ ۱۳۸۸ ۱۴:۱۴
  سیدعلی خودتو گول نزن،اگه کوتاه نیایی به قیمت پایان شاهنشاهیت تمام خواهد شد.هرچند جرقه هاش توسط خودت زده شد.<br />به امید ان روز

  توسط: هامان از: رشت
  ۲۸ ۰۳ ۱۳۸۸ ۱۴:۱۴
  به قول ایراهیم نبوی:<br />رای ما رو دزدیدن دارن باهاش پز می دن

  توسط: مستعار
  ۲۸ ۰۳ ۱۳۸۸ ۱۳:۱۷
  با سلام و خستگی نباشید بسیار، خدمت تمامی برو بچه های رادیو فردا، واقعا گل کاشتید که لجن های مرداب سپاه چنین دیوانه شدند اما درنظر داشته باشید که نظراتی که مشوق حمله مسلحانه میباشد را بر روی سایت قرار ندهید تا بهانه دست این شیادان بیفتد، این گونه نظرات را یا خود اینها میفرستند و یا مردمی که تحت تآثیر خشونتها و دروغ های بزرگ اینها هستند که در هر دو صورت درج این گونه نظرها اشتباه است، این نظر من هم فقط جنبه آگاهی دارد خواهشمندم بر روی سایت قرار ندهید تا بهانه دست این خامنه ای پرستهای ایرانی کش بیفتد، از طرفی علی رغم مشکل یاد شده، سایت شما از نظر درج نظر هموطنان زجرکشیده مقام اول اهمیت را دارد، هم از نظر سانسور نشدن، هم مدت زمان بیشتری که تاپیک بر روی سایت می ماند (این خیلی مهم است، چون هموطنان میتوانند در زمان فراغت خود از نظرها آگاه شوند) و سوم، مقدار فضایی که برای نظرها در نظر گرفته شده که عالی است و هرکس میتواند منظور خود را برساند.من مطمئن هستم این شیادان در کار شما ایجاد اختلال کرده و به احتمال زیاد پیغامهایی که نامفهوم و ضد هموطنان است را برای شما در تعداد انبود فرستاده اند تا سرعت عمل شما را بگیرند، در پایان اگر کمکی از بنده حقیر بر می آید در خدمتم، موفقف باشید و مثل همیشه یار و یاور ایرانیانی که از آزادی مطلق احمدی، صدا و سیما و آدمکشانشان برخوردار نیستند.

  توسط: علی پایدار از: قم
  ۲۸ ۰۳ ۱۳۸۸ ۰۶:۳۶
  تا کنون فکر میکردم با مصالحه بایستی به حل مشکلات پرداخت اما حالا مطمئن هستم که تنها راه رهایی مبارزه مسلحانه تا آزادی ایران عزیز است هیچ چیز خطرناکتر از این نیست که نفسی همه ی اصواتش را قدسی بداندو...

  توسط: میثم از: تهران
  ۲۸ ۰۳ ۱۳۸۸ ۰۶:۲۱
  الله اکبر

  توسط: شعار
  ۲۸ ۰۳ ۱۳۸۸ ۰۳:۴۷
  برادر شهیدم<br />حق تو پس می گیرم

  توسط: mahdi از: mashhad
  ۲۸ ۰۳ ۱۳۸۸ ۰۳:۳۲
  درود به همه سبز دلان.<br />ما مردم مشهد نیز همانند همه هموطنانمان تا آخرین قطره خون برای رسیدن به حق مان مبارزه خواهیم کرد.

  توسط: دوست از: تهران
  ۲۸ ۰۳ ۱۳۸۸ ۰۳:۱۵
  هموطن پایدار باش که صبح نزدیک است با ارزوی ایرانی اباد

  توسط: از اصفهان
  ۲۸ ۰۳ ۱۳۸۸ ۰۱:۴۸
  استاندار اصفهان تهدید کرده که دستگیر شدگان را اعدام میکند. لطفا اطلاع رسانی کنید

  توسط: sasan
  ۲۸ ۰۳ ۱۳۸۸ ۰۱:۴۰
  تمام این جنایتها به دستور مستقیم خامنه ای انجام می گیرد. ما باید با خامنه ای مبارزه کنیم. این مردک لیاقت رهبر بودن را ندارد

  توسط: علي
  ۲۸ ۰۳ ۱۳۸۸ ۰۰:۲۵
  گرد هم آیی 26 ... و 27 ...خرداد...که با <br /><br />شرکت ملیونی مردم حق خواه وبا فرهنگ <br /><br />انجام شد دلیل واضح واشکار ی که کشتار <br /><br />مردم در 25...خرداد بوسیله چه کسانی <br /><br />بوده؟؟؟...!!!<br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br />

  توسط: آرش
  ۲۷ ۰۳ ۱۳۸۸ ۲۱:۳۶
  پرواز را آزمايش كن...پرنده رفتني است.

  توسط: بندۀ خدا از: ايرانسرا
  ۲۷ ۰۳ ۱۳۸۸ ۲۰:۲۸
  خدايا پس کجائي؟ ظلم و جنايت (به نام تو) ايران را فرا گرفت.<br />خودت را به ما نشان بده از ما حرکت آغاز شد... ديگه خونريزی بسه ظلم ظالمان را به خودشان برگردون.

  توسط: علی
  ۲۷ ۰۳ ۱۳۸۸ ۲۰:۱۰
  باید از لباس شخصی ها فیلم گرفت ونشون داد که اینها چطور سازماندهی میشن وبا چماق میریزن ادم های عادی رو میزنن همشون بسیجی هستن
  صفحه از ۳
      بعدی 

  به ما بپیوندید