چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵ تهران ۱۷:۰۷ - ۲۹ ژوئن ۲۰۱۶

  ورزش

  سرداران سپاه پاسداران در تیم های فوتبال ایران

  مصطفی آجرلو (سمت راست بالا) و محمد آقا میر (بالا سمت چپ) ناصر شفق (پایین راست) عزیز محمدی (سمت چپ پایین)
  مصطفی آجرلو (سمت راست بالا) و محمد آقا میر (بالا سمت چپ) ناصر شفق (پایین راست) عزیز محمدی (سمت چپ پایین)
  در ايران قرار است در هر يك از تيم هاى فوتبال حاضر در ليگ برتر ايران ، يك پايگاه بسيج ايجاد شود. سيد محمد حسين نعمتى، سرپرست كانون بسيج فوتبال تهران، به خبرگزارى جمهوری اسلامی، ايرنا، گفته است که ايجاد پايگاه بسيج، خواسته خود باشگاه ها بوده است.

  وى گفته است يك تيم ليگ برترى براى شهر مشهد نيز خريدارى خواهد شد تا مشهد نيز در ليگ برتر نماينده اى داشته باشد.

  سرداران فوتبال ايران

  اين روزها به هر گوشه فوتبال ايران كه نگاه كنيد نامى از سرداران سپاه مى بينيد. سردارانى كه يا مدير عامل باشگاه ها هستند و يا رياست هيئت هاى فوتبال استان ها را برعهده دارند و يا در حال خريد و فروش تيم ها هستند.

  سردار اكبر غمخوار؛ اولين مدير عامل نظامى پرسپوليس

  يكى از سردارانى كه راه ورود سرداران ديگر به فوتبال ايران را باز كرد، سردار اكبر غمخوار بود كه در اوايل دهه ۸۰ به مدير عاملى پرطرفدار ترين تيم فوتبال ايران يعنى پرسپوليس انتخاب شد . سردارى كه از بنياد تعاون سپاه و بنياد مستضعفان به فوتبال آمد و حالا رييس كانون هاى مسافرتى و جهانگردى ايران است.

  سردار مصطفى آجورلو؛ مدير عامل سابق پاس و استيل آذين

  يكى ديگر از سرداران شناخته شده فوتبال ايران سردار مصطفى آجورلو است. سردارى كه مدتى در باشگاه پاس بود و بعدها به سازمان ورزش شهردارى تهران و سپس باشگاه استيل آذين رفت و تا هفته قبل كه به دليل اختلاف با حسين هدايتى مالك باشگاه بر سر على كريمي، فوتباليست مشهور ايرانى از اين باشگاه رفت، مديريت باشگاه استيل آذين را برعهده داشت.

  او همچنان رييس اتحاديه فوتبال ايران است كه تشكلى غير رسمى از صاحبان باشگاه ها به شمار مى رود.

  سردار كريم ملاحى؛ مدير عامل پاس همدان

  در همدان همه كاره تيم پاس سردار ملاحى است. سردار كريم ملاحى از فرماندهان ارشد سپاه بود كه سال ها مديريت باشگاه پاس تهران و ابومسلم مشهد را برعهده داشت. سردار ملاحى هم اكنون نيز مدير عامل تيم پاس همدان از تيم هاى حاضر در ليگ برتر فوتبال ايران است .

  سردار شهريارى؛ مدير عامل صباى قم

  در قم نيز سردار  احمد شهريارى تصميم گير اصلى تيم صبا است. سردار شهريارى مدير عاملى صباى قم يكى ديگر از تيم هاى حاضر در ليگ ايران بر عهده دارد. تيم صبا وابسته به صنايع باطرى سازى نيروهاى مسلح است و مدير عامل آن از ميان سرداران ارشد انتخاب مى شود.

  خراسان؛ دارنده بيشترين سرداران فوتبال ايران

  اما شايد هيچ شهرى چون مشهد و هيچ استانى مانند خراسان رضوى، شاهد حضور سرداران سپاه در فوتبال نباشد. هر دو تيم معروف مشهدى يعنى «ابومسلم» و «پيام مقاومت» در سال هاى اخير همواره توسط سرداران سپاه اداره شده اند.

  سردار على صلاحى، استاندار كنونى خراسان از ديگر سرداران فوتبال خراسان و ايران است كه مدتى مدير عامل باشگاه پاس و سپس باشگاه پيام مشهد بوده است.

  سردار هاشم غياثى راد، جانشين كنونى فرمانده سپاه امام رضا استان خراسان نيز كه پيش از اين مدير عامل باشگاه پاس تهران و ابومسلم مشهد بوده، هم اكنون از ذى نفوذترين مسولان ورزشى مشهد است.

  سردار شاكرى، نايب رييس هيات مديره باشگاه پيام مشهد نيز از ديگر سرداران فوتبال خراسان است.

  سردارشفق و سردار جعفرى؛ ذى نفوذهاى فوتبال تبريز

  در تبريز تا همين چند ماه قبل مديريت پر طرفدار ترين تيم شهر يعنى تراكتور سازى بر عهده سردار ناصر شفق بود.

  خرداد ۱۳۸۹ كه سردار ناصر شفق از مديريت تيم تراكتور سازى تبريز كنار گذاشته شد، از يكى ديگر از سرداران فوتبال تبريز يعنى محمد حسين جعفرى به عنوان مدير عامل جديد باشگاه تراكتور سازى تبريز نام برده شد.

  سردار جعفرى از فرماندهان ارشد سپاه استانى عاشورا در شمال غربى ايران است.

  سرهنگ جعفرى؛ مدير عامل فجر سپاسى شيراز

  در شيراز، سپاه پاسداران رسما تيم فوتبال فجر مقاومت سپاسى شیراز را در اختیار دارد و رييس اين باشگاه كسى نيست جز سرهنگ جعفر جعفرى از فرماندهان ارشد سپاه استان فارس.

  اين تيم سال ها است كه در ليگ برتر ايران بازى مى كند و در شيراز محبوبترين تيم است.

  سردار عزيز محمدى؛ رييس سازمان ليگ ايران

  اما عالى مقام ترين سردار حاضر در فوتبال ايران را بايد، سردار عزيز محمدى دانست. فردى كه هم اكنون رييس سازمان ليگ ايران است و مسابقات ليگ برتر ايران تحت نظر و مديريت وى برگزار مى شود.

  ميلياردها تومان درآمد فوتبال ايران از جمله تجارت پر سود پخش تلويزيونى مسابقات و آگهى هاى آن تحت نظر سردار عزیز محمدی مديريت مى شود.

  البته بسيج و سپاه و سرداران آنها هم اكنون در سطوحى بالاتر از فوتبال در ورزش ايران نيز حضور دارند . بسيج حالا سازمانى تحت عنوان سازمان بسيج كشور دارد كه رياست آن را سردار محمد آقا مير برعهده دارد. سردار آقا مير پيش از اين جانشين فرمانده بسيج تهران، پايتخت ايران، بوده است. او علاوه بر اينكه رييس سازمان بسيج ورزش است هم چنين رييس سازمان ورزش شهردارى تهران نيز به شمار مى رود.

  سازمان بسيج مستضعفين كه يك نيروى شبه نظامى است طى ماه هاى گذشته با فرماندهى سرتيپ محمد رضا نقدى تلاش كرده تا دامنه شعبات خود را در دانشگاه ها، مدارس، كارمندان و اقشار و اصناف مختلف توسعه و گسترش دهد و حالا به نظر مى رسد دامنه نفوذ آنها در ورزش ايران بويژه در فوتبال نيز روز به روز در حال گسترش است.

  در شهرى چون تهران كه فوتبال مى تواند جمعيتى بيش از يك صد هزار نفر رادر يك ورزشگاه دور هم جمع كند، سرداران سپاه از شهردارى تهران تا مديريت بحران شهر، مديريت ليگ، رياست اتحاديه فوتبال و باشگاه دارى حضورى پر رنگ دارند.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  صفحه از ۲
      بعدی 
  توسط: amir ali
  ۱۷ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۸:۳۲
  آخه یکی‌ نیست به اینا بگه شما رو چه به فوتبال با این قیافه‌های زیباتون!!

  توسط: sibil jan از: iran
  ۱۷ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۷:۰۹
  عشق شهادتارو..اينجوري ذوب در رهبريند......تصور كنننننننننن.

  توسط: irani از: iran
  ۱۷ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۷:۰۰
  لباس شخصيارو......ايول ايول.....اينا عشق شهادتن..ايول ايول

  توسط: مهرداد . از: کرج
  ۱۷ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۶:۲۹
  تازه کجاشو دیدید ؟ از فصل بعد قراره تو هر باشگاه یه آخوندم بیارن تا پاسخگوی مسایل شرعی و.... و نظارت بر روزه خواری و..... اجرای احکام در محل باشد . تازه اگه به مربی گفت منم باید تو ارنج تیم باشم تا دهان دشمنان اسلام رو آسفالت کنم مربی برای اینکه نره کهریزک بگه چشم .

  توسط: tabriz
  ۱۷ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۵:۴۸
  پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا فقط تراختور

  توسط: بببببب از: ببببببب
  ۱۷ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۵:۱۴
  احسنت بر سپاه و سپاهیان انها که مردان خدایند
  افرین بر شما سپاهیان که نمیگزارید دشمن در هیچ جای این مملکت نفوز کند حتی ورزش
  مرگ بر رادیو ها ورسانه های وابسته به امریکا و ترفدار های اینهاو درود برمردم شریف ایران وسپاه عزیز ما

  توسط: ali از: iran
  ۱۷ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۴:۴۲
  سلام و تبریک عید سعید فطر.
  جنگ نرم جمهوری اسلامی برای بی انگیزه کردن مردم در مقابله با استبداد و اثر گذاری بر افکار عمومی و هدایت انها به مقدسات ساختگی پوششی جمهوری اسلامی چند سالی است که شکل پیچیده تری یافته است.
  واگذاری مسولیتهای ورزشی به سرداران سپاه را می باید تلاش جمهوری اسلامی به منظور ممانعت از استفاده مخالفان و منتقدان حکومت از حیطه ورزشی که مورد علاقه اکثریت جوانان است دانست.
  و از سوی دیگر تلاش جمهوری اسلامی بر استفاده از ورزش برای نمایش چهره مثبت از حکومت و هدایت افکار عمومی به سوی جمهوری اسلامی و دانست.
  البته حذف چهره های منتقد از ورزش و جازدن مزدوران مواجب بگیر بجای چهره های ورزشی و تلاش برای چهره کردن عوامل وابسته در میدان ورزشی و استفاده از انان در مواقع لزوم برای حفظ جمهوری اسلامی را می توان از جمله سایر اهداف آنان ذکر نمود.
  ایران-تهران-فکوری-علی

  توسط: مستعار
  ۱۷ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۳:۳۱
  مثل اینکه ملاک ورزشکار بودن شده جای مهر رو پیشونی .

  توسط: esteghlal از: shiraz
  ۱۷ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۱:۲۴
  رسول فلاح سرهنگ سپاه و مدیر عامل سابق برق شیراز رو یادتون رفت بگید

  توسط: نام مستعار
  ۱۷ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۱:۱۸
  این موجودات برای "فوتبال" در تیم های فوتبال نیستند ، اینها برای "حفظ ارزشهای انقلاب"(جلوگیری از روزه خواری و موی بلند و ناخن در تیمهای فوتبال هستند.

  توسط: ahghar از: dubai
  ۱۷ ۰۶ ۱۳۸۹ ۱۰:۵۱
  پارک گفتگو رفته بودم در گیشا /بال پرنده ا ی شکسته بود به کارگر گفتم چرا رسیدگی نمی کنید گفت مسئول شرکتی که فضای سبز پارک را اجاره کرده سردار نیروی انتظامی باز نشسته است ماهیانه به لطف آقای قالیباف دهها میلیون تومان بجیب میزند و بجوانی امثال من که خر حمالیهاش بدوش ما ست ماهی دویست هزار تومان میدهد/کسی نیست به پرنده برسد واصلا حالیش نیست که پرنده چیست /برای سرداران پول اهمیت دارد و نه چیز دیگر.

  توسط: Nadiajda از: Germani
  ۱۷ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۹:۴۰
  من در این تعجب هستم که این همه آدم بدترکیب رو ا.ن از کجا پیدا می کنه تورو خدا به قیافه این چهار نفر نگاه کنید واقعا آدم باید کفاره بده

  توسط: حامدتهران
  ۱۷ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۸:۳۲
  اختاپوس پاهای خودرا به هرسو درازمیکنه..این جانورتا بلعیدن کامل کشور ارام نخواهد گرفت..این روح هیتلراست که درقالب ا.ن برایران حکومت میکند..چند وقت دیگه باید یک نفر از اعضای هرخانواده بسیجی یا معادل هیتلری ان گشتاپو باشد..
  وای برما وبیچاره وطن

  توسط: اهل اورمیه
  ۱۷ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۵:۵۴
  به جای "به مدير عاملى پرطرفدار ترين تيم فوتبال ايران يعنى پرسپوليس انتخاب شد." باید نوشته می شود، پرطرفدارترین تیم فوتبال آن دوره. دوران پرطرفدار بودن پرسپولیس به سر رسید.

  توسط: اریو از: ایران
  ۱۷ ۰۶ ۱۳۸۹ ۰۵:۰۸
  این هم یک نوع فساد است و باید به فیفا گزارش بشه.
  صفحه از ۲
      بعدی 

  به ما بپیوندید