شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵ تهران ۲۲:۰۸ - ۲۵ ژوئن ۲۰۱۶

  جهان

  هوگو چاوز درگذشت

  هوگو چاوز به همراه دخترانش در بیمارستان
  هوگو چاوز به همراه دخترانش در بیمارستان
  نيکلاس مادورو، معاون رياست جمهوری ونزوئلا شامگاه سه شنبه ۱۵ اسفندماه اعلام کرد که هوگو چاوز رئيس‌جمهور ونزوئلا در سن ۵۸ سالگی درگذشت. او دو سال با سرطان دست‌به‌گریبان بود.

  هوگو چاوز ۱۴ سال بر ونزوئلا حکومت کرد و در سال‌های ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد از متحدان نزدیک دولت ایران بود.

  ساعاتی پیش‌تر با وخیم‌تر شدن وضعیت سلامت هوگو چاوز، رئیس جمهوری ونزوئلا، دولت این کشور طی بیانیه‌ای که از تلویزیون رسمی ونزوئلا پخش شد شرایط وی را «بسیار حساس» توصیف کرد.  آقای چاوز که به بیماری سرطان مبتلا بود با «مشکلات جدید تنفسی حاد» مواجه شده بود.

  هوگو چاوز درگذشتi
  || 0:00:00
  ...  
   
  X
  ۱۳۹۱/۱۲/۱۶
  نيکلاس مادورو، معاون رياست جمهوری ونزوئلا شامگاه سه شنبه ۱۵ اسفندماه اعلام کرد که هوگو چاوز رئيس‌جمهور ونزوئلا در سن ۵۸ سالگی درگذشت. او دو سال با سرطان دست‌به‌گریبان بود. هوگو چاوز ۱۴ سال بر ونزوئلا حکومت کرد و در سال‌های ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد از متحدان نزدیک دولت ایران بود.

  به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، دولت ونزوئلا در بیانیه رسمی خود که روز دوشنبه ۱۴ اسفند، توسط ارنستو ویله گاس، وزیر ارتباطات در تلویزیون رسمی این کشور خوانده شد خبر بدتر شدن اوضاع سلامتی رهبر ۵۸ ساله سوسیالیست ونزوئلا را به اطلاع مردم این کشور رساند.

  آقای ویله گاس اعلام کرد که رئیس جمهوری ونزوئلا دچار «عفونت جدید شدیدی» شده که خبرگزاری رسمی ونزوئلا آن را «تنفسی» توصیف کرد.

  آن طور که وزیر ارتباطات کابینه آقای چاوز تأیید کرد، رئیس جمهوری این کشور در هفته‌های اخیر تحت «یک دوره شدید شیمی درمانی» قرار گرفته بود.

  از یازدهم دسامبر، ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۱، که هوگو چاوز برای انجام چهارمین دور جراحی به کوبا سفر کرد، تنها چند قطعه عکس از وی «جهت تأیید زنده بودن او» منتشر شده بود.

  ارنستو ویله گاس، وزیر ارتباطات، در بیانیه‌ای که در برابر دوربین تلویزیون رسمی ونزوئلا قرائت کرد، گفته بود: «هوگو چاوز با هوشیاری و آگاهی از سختی‌هایی که در برابر دارد ایمان خود به عیسی مسیح و امیدش را به زندگی حفظ کرده است.»

  این عضو کابینه دولت همچنین با استفاده از فرصت به دست آمده به جناح‌های سیاسی دست راستی کشور تاخت و با «فاسد» خواندن این نیروها، آن ها را متهم کرد که با راه انداختن جنگی روانی به دنبال عملی کردن «سناریوی خشونت به عنوان پوششی برای دخالت خارجی» در کشور هستند.

  آقای چاوز بعد از انجام چند عمل جراحی در کوبا برای مقابله با بیماری سرطان دوره‌های شیمی درمانی و پرتودرمانی را آغاز کرد. با این حال در این مدت تلاش بسیاری صورت گرفته تا جزئیات درمان او از دید عموم مردم مخفی بماند.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  صفحه از ۲
      بعدی 
  توسط: رها
  ۱۷ ۱۲ ۱۳۹۱ ۰۰:۲۴
  چاوز اگر نفت نداشت هیچ کاری از پیش نمی‌برد. این‌همه نمایش و شعارگویی که او داشت حکایت از بی‌منطقی و مردم‌فریبی او دارد. فقط میلیاردها میلیارد پول مفت نفت است که این‌همه ندانم‌کاری‌های او و هم‌فکران (بهتر: هم‌بی‌فکرهای) او مثل جمهوری اسلامی را می‌پوشاند و جبران می‌کند.

  توسط: بختیاری از: ایران
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۹۱ ۱۷:۵۴
  امیدواریم افکار ضدجهانی و عوام و گشنه پسند ایشان هم مثل خودشان از صحنه گیتی پاک شود.

  توسط: نام مستعار
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۹۱ ۱۷:۱۳
  افسوس که او رفت، روحش شاد... محبوبیت او و جرج بوش را با هم مقایسه کنید تا به انسان بزرگ بودن یعنی چه پی ببرید...

  توسط: برزو
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۹۱ ۱۶:۴۵
  چاوز رهبری مردمی بود و در میان مردم ونزوئلا علاقه مندان زیادی داشت. دلیلش هم اینست که از قدرتش برای مال اندوزی بهره برداری نکرد و بسیار برای از میان برداشتن فقر در جامعه خودش کوشش کرد. ای کاش به این زودی نمی رفت.

  توسط: ضذ آخوند از: ایران ویران
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۹۱ ۱۶:۴۱
  مرگ حق است و این حق انشالله همیشه خیلی زود به سوی دیکتاتوران چون چاوز بیاید و امیدوارم که این پیوند حکومت ایران و ونزولا دیگه تموم بشه تا دیگر این دلارهای مردم ایران به جیب این کشور واریز نشود

  توسط: {نسل سوخته} از: پرشیا
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۹۱ ۱۵:۵۷
  یک عوامفریب دیکتاتورازصحنه گیتی محوشدسایردیکتاتورهای عوامفریب به عزایش نشستندوسوگوارشدند
  آیااینهابه عاقبت کارخودنمی اندیشند؟

  توسط: Hamed از: Tehran
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۹۱ ۱۲:۴۹
  انسان بزرگی بود. روحش شاد و تسلیت به خانواده اش.

  توسط: نام مستعار
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۹۱ ۱۰:۵۴
  خدایش بیامرزد و اما ...
  مرگ چاوز و اقتداری که در آینده افسار حکومت ونزوئلا را در دست خواهد گرفت یقینا معادلات شرق و ج.ا را بر هم خواهد زد .

  توسط: یاشار از: خوی
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۹۱ ۱۰:۳۷
  خدا بیامورزدش.

  توسط: حامد
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۹۱ ۰۹:۳۴
  و اینگونه بود که ایران تنهاتر شد
  حالا احمدی نژاد کجا دیگه می تواند بره؟

  توسط: mahtab از: tehran
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۹۱ ۰۹:۰۸
  عاششششششششششششششقشم

  توسط: نام مستعار
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۹۱ ۰۸:۳۸
  کاش کسانی که قدرت را ارث پدری خود می دانند و آنرا قبضه کرده اند، از عاقبت آقای چاوز درس بگیرند؛ هرچند مطمنم که نمی گیرند

  توسط: مستعار از: مستعار
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۹۱ ۰۷:۵۲
  همین روزها مقبوره امام زاده چاوز علم می‌شود با طلای ۱۸ عیار گمبدی با پول مردم ایران. شیعیان احمدینژاد می‌روند زیارت سوغات مشروب و تیتاپ و ساندیس ۵٪الکل می آورند .

  توسط: keyvan از: Perth
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۹۱ ۰۷:۴۸
  Thanks God

  توسط: ایرانی‌
  ۱۶ ۱۲ ۱۳۹۱ ۰۶:۰۹
  کسی‌ که دوستش آحمدی نژاد و کاسترو و اسد باشه، هر زود تر بمیره برای دنیا بهتره
  صفحه از ۲
      بعدی 

  به ما بپیوندید