شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵ تهران ۲۳:۵۷ - ۲۵ ژوئن ۲۰۱۶

  ايران / سياسی

  قالیباف: بازگشت هاشمی به میلیتاریسم شبیه است

  محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، با انتقاد از اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهور سابق ایران، نسبت به بازگشت او به قدرت و در اختیار گرفتن قوه مجریه هشدار داد و گفت که این امر «بزرگ‌ترین ظلم به مردم» است.

  به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ آقای قالیباف که از نامزدهای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران محسوب می‌شود، روز سه‌شنبه، ۲۴ اردیبهشت، در انتقاد از ورود اکبر هاشمی رفسنجانی به عرصه این رقابت و نام‌نویسی در انتخابات گفت که این کار کشور را حداقل برای یک دوره چهار ساله دیگر وارد «تنش‌های سخت و دوقطبی» و می‌کند.

  او با اشاره سابقه سال‌ها ریاست اکبر هاشمی رفسنجانی بر مجلس و دولت ایران گفت:
  «هاشمی رفسنجانی در مناظرات باید به مردم پاسخ دهند که وی بعد از این مدت چه کرده است.»

  به گفته شهردار تهران، حضور اکبر هاشمی رفسنجانی در قدرت می‌تواند «مردم مستضعف و محروم را مستضعف‌تر و محروم‌تر» کند و به جز این هیچ «برآورده دیگری» برای کشور ندارد در حالی «امروز کشور ما بیش از هر چیز نیازمند به آرامش، توافق، دلدادگی، کار، خدمت و تلاش است».

  او خطاب به آقای هاشمی گفت: «شما ۱۶ سال با قدرت و هماهنگی کامل و بدون این‌که در کسی قدرت مقابله و حتی انتقاد از شما را داشته باشد، در قدرت بودید... برگردید و نشریات آن زمان را مشاهده کنید تا مشخص شود سخنانی که مقام معظم رهبری برای هاشمی بیان کرده‌اند، حتماً برای احمدی‌نژاد نگفته‌اند... اما با همه این حمایت‌ها و هماهنگی‌ها خروجی اجتماعی و فرهنگی که دوران هاشمی داشت چه بوده است؟»

  او دولت اصلاحات محمد خاتمی را یکی از خروجی‌های اجتماعی دولت هاشمی یا «زاییده» آن دانست، و گفت که «بسیاری از بد اخلاقی‌ها، بد رفتاری‌ها و حرف‌هایی که امروز گله‌مند آن در دولت اصول‌گرا هستیم، از دولت اصلاحات آغاز شد».

  ورود اکبر هاشمی رفسنجانی به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با حمایت گروه‌ها و چهره‌های اصلاح‌طلب بسیاری همراه بوده است. اما اکنون محمد باقر قالیباف با به چالش کشیدن این تصمیم اصطلاح‌طلبان می‌گوید که حمایت آنها از آقای هاشمی با منطق توسعه سیاسی مورد نظرشان سازگار نیست.

  او با اشاره به اعلام حمایت محمد خاتمی از هاشمی رفسنجانی گفت: «دولت اصلاحاتی که جامعه مدنی را دنبال می‌کرده است و به دنبال توسعه سیاسی بوده است، با کدام منطق باید تلاش کند کسی که ۸ سال رئیس جمهور بوده است، به قدرت برگردد؟ این به میلیتاریسم بیشتر شبیه است تا به دموکراسی. این موضوع به اردوگاه روسیه بیشتر شبیه است تا اردوگاه غربی و هدفی که آنها دنبال می‌کنند.»

  محمدباقر قالیباف که سال‌ها سابقه فعالیت در نیروهای نظامی را دارد، یکی از امضاکنندگان نامه‌ای بود که تابستان ۱۳۷۸ جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران خطاب به محمد خاتمی، رئیس دولت وقت ایران نوشتند و با اشاره به رخداد ۱۸ تیر و ناآرامی‌های متعاقب آن گفتند که «کاسه صبرشان» نسبت به سیاست‌های دولت لبریز شده است.

  آقای قالیباف در جریان رقابت انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با غلامعلی حدادعادل، نماینده مجلس شورای اسلامی و علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی، ائتلافی را با عنوان «پیشرفت» تشکیل داده‌اند و قرار است در نهایت دو نفر از آنها به نفع نفر سوم یا حتی همه آنها به نفع فرد اصول‌گرایی خارج از ائتلاف کنار بروند.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  نظرات
       
  توسط: نام مستعار
  ۲۵ ۰۲ ۱۳۹۲ ۱۷:۰۴
  خالی باف

  توسط: رضا مطیع
  ۲۵ ۰۲ ۱۳۹۲ ۱۶:۵۱
  سردار عزیز
  یکی از پروژههای بازمانده از زمان هاشمی همین شهر زیبای تهران است که شما امروز مدیر آن هستید و خانمتان هم مدیر کل آن ضمنا سازنده آن را(کرباسچی) محکوم به زندان و مصیبت کردید -دیکری متروی تهران است که هاشمی در زمان جنگ آن را شروع کرد و حداقل شما میدانید محسن هاشمی چقدر در این امر خطیر سهیم است و شما پس از تکمیل پروژه او را برداشتید وامروز مترو زیر امر شماست. سوما شما بعنوان مدیر موفق نباید مدیران لایق را بکوبید کشور بهم ریخته و مردم نگران دنبال ناجیند بفرمائید چقدر سردار را با خود به شهرداری آوردید ؟ سردار لطفا کمک کنید ایران نابود نشود- متشکرم

  توسط: ایرانی
  ۲۵ ۰۲ ۱۳۹۲ ۱۶:۴۳
  چرانمیذاریدمردم نظرشون رو بگن بزدلای ترسوی ادم فروش مردم تارموی هاشمی روبااین تازه بقدرت رسیدهاعوض نمیکنن

  توسط: یک شهروند
  ۲۵ ۰۲ ۱۳۹۲ ۱۵:۳۴
  به نظر می رسد آقای قالیباف هیچ درکی از معنی و مفهوم میلیتاریسم ندارد و ایشان بیشتر نگران دور شدن آقای هاشمی از آرمانهای غربی هستند تا چیز دیگر

  توسط: مریم
  ۲۵ ۰۲ ۱۳۹۲ ۱۴:۳۸
  این بابا چی میگه ؟ میلیتاریسم الانه که !!! نظامیان پولدار که حاکم مملکتند (سپاه) ..... کجا اون موقع زمان رفسنجانی سپاه اینقدر قدرت اقتصادی و سیاسی داشت ...

  توسط: رضا از: تهران
  ۲۵ ۰۲ ۱۳۹۲ ۱۴:۲۱
  تنها راه برون رفت از بحران، رای به هاشمی است. امثال حرفهای این پاسدار را تا روز انتخابات زیاد می شنویم، قطعا ارزش پاسخ ندارند.
  کافیست به پرونده پر از فساد مالی هر کدام از این تندروها نگاه اجمالی بیندازیم، هر بیسوادی خواهد فهمید، امثال این پاسدار تندرو، هیچ لیاقتی برای اداره مملکت را ندارند.

  توسط: xXx
  ۲۵ ۰۲ ۱۳۹۲ ۱۴:۱۶
  ين آقايوني كه دارند دلسوزي مردمو ميكنند يادشون هست كه اون موقع كه ميرحسين به جريان انتخابات اعتراض كردند طرف احمدي نژادو گرفتند حالا چي بازم رو حرفتون هستيد كه حق با احمدي نژاد بود اگه اره چرا الان بهش پشت كرديد اگه نه خب بیخود جريان 88 رو فتنه ميدونيد و ميگيد كه آقاي هاشمي از اونا حمايت كرده!!!!!!

  توسط: سعید از: ایران
  ۲۵ ۰۲ ۱۳۹۲ ۱۳:۱۲
  مهندس شما دست میفرمایید ولی در حال حاضر از نظر من شما نمیتوانید اوضاع کشور را سر و سامان دهید .چون تجربه ندارید . پس بیهوده تخریب شخصیت نکنید ..

  توسط: بسیجی سابق
  ۲۵ ۰۲ ۱۳۹۲ ۱۱:۴۸
  من هم مثل اکثریت مردم ایران این انتصابات را تـــــــــــــــحــــــــــــــــــریــــــــــــــم کردم.
  ولی این اقا قالباف میخواد با خودشیرینیهاش نظر خودشو به ولایت جونش نزدیکتر کنه و رئیس دولت اقاشون بشه و مثل احمدی نژاد با حرفهاش حداقل ما را بخنداند.
  البته باید بگم که هیچکس مثل احمدی نژاد طنز نگفته و نخواهد گفت.

  توسط: هاتف از: اصفهان
  ۲۵ ۰۲ ۱۳۹۲ ۰۹:۴۲
  اقای قالیباف در جو خفقان و اشفتگی اقتصادی واستیلای کامل استبداد مطلقه وحبس کلیه چهرهای سیاسی مقبول مردم اینک شما با اطلاع از تنفر مردم از خودتان که امید بسته بودید در نبودن چهرهای مقبول مردم با نشان دادن فرمانبرداری مطلق خود به رویای خوددست بیابید.وجود فردی چون هاشمی شما را اشفته کرده؟ مردم خود درستترین قضاوت را خواهند کرد.

  توسط: نام مستعار
  ۲۵ ۰۲ ۱۳۹۲ ۰۷:۵۶
  نه جناب قالی باف اول اینکه بداخلاقی های الان از دزدیدن و جابجایی آرای موسوی و کروبی شروع شد. دوم اینکه میلیتاریسم یعنی چه؟ کمی به گذشته خود رجوع کنید و سوم شرایط زمان آمدن خاتمی را فراموش نکنید ، بحران عراق ناآرامی های دانشگاه.... خاتمی بقای نظام را تضمین کرد و باید ممنون و دستبوسش باشید. اینجوری می خوای رییس جمهورشی؟

  توسط: حسین از: کوی دانشگاه تهران
  ۲۵ ۰۲ ۱۳۹۲ ۰۷:۴۶
  آقای قالب باف ، سابقه شما نیز در کوی دانشگاه بسیار بد تر از هاشمی است .جوانان بی گناه دانشجو و فرهیختگان را با نعره " یا زهرا " از بالای پشت بام کوی دانشگاه بزمین پتاب کردید و نیرو های تحت امر شما و ذوب شدگان در ولایت آن چنان به خوابگاه دانشجویان حمله کردند و همه چیز را از جمله کامپیوترهای آنها را شکستند و فکر میکردند که به دفتر صدام حسین حمله میکنند .
  بله خروجی کار شما نیز دکتر !!!!! الله کرم و دکتر !!!! حاجی بخشی و خلاصه تعدادی از لات ها و چاقو کش های شهر نو سابق تهران است .
  اگر هاشمی سابقه قبلی خوبی ندارد ، تو نیز بد تر از او هستی.
  بقول حضرت مولانا : من اگر نیکم اگر بد تو برو خود را باش. که سزای دگری بر تو نشایند نوشت.
  بله یک دسته گرگ گرسنه 34 سال است که بدنه ملت را گاز میگیرند و سیری هم ندارند.
  ای رادیو فردا لطفا این سوز دل من دانشجو را بنویس.

  توسط: نام مستعار
  ۲۵ ۰۲ ۱۳۹۲ ۰۷:۰۸
  حضرت سردار قالیباف صحبت جنابعالی از میلیتاریسم با داشتن یونیفورم نظامی آنهم از نوع سپاهی و مجذوب بودنتان کمی شوخی بنظر میرسد.... شمارا بخدا کمی خودتان را بزرگ کنید .....برای دیدن شما کافیست کمی خودتان را بزرگ کنید......با خراب کردن دیگران راه بجایی نمیبرید..... احمدی نژاد چقدر موفق شد در خراب کردن مهندس موسوی ..... درود بر انسانهای با شرف و صادق و دلسوز واقعی این مردم ..... درود بر انسانهاای آزاده ...درود بر ماندلا...درود بر گاندی...

  توسط: MrHonest از: Iran
  ۲۵ ۰۲ ۱۳۹۲ ۰۶:۲۸
  مشخصا این فرمایشات نشان دهنده ترس و بیم از حریف میباشد و نیز اینکه این است که هیچ درک صحیحی از وضعیت کنونی ایران ندارند ضمنا بنظر من نام ائتلاف خود را به 1-1-1 تغیر دهند چراکه این اقایان حتی تحمل خود رانیز ندارند

  توسط: عرفان
  ۲۵ ۰۲ ۱۳۹۲ ۰۶:۲۳
  بیخود کرده یعنی مردم نمی توانند انتخاب کنند .عزیزن هرکی انتخاب بشه شما مطمنن نستید

  به ما بپیوندید