لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ تهران ۱۶:۱۶

فرمانده سپاه: جنگ در خیابان‌های ما، نقشه جهانی بود ‎‎


حسین سلامی در تجمع هواداران جمهوری اسلامی در میدان انقلاب تهران

فرمانده کل سپاه پاسداران اعتراضات روزهای اخیر را یک «جنگ» در خیابان‌های ایران خواند و ضمن حمله به ایالات متحده، بریتانیا و عربستان سعودی افزود که «ما در یک جنگ بزرگ جهانی هستیم».

حسین سلامی روز دوشنبه ۴ آذر در تجمع هواداران جمهوری اسلامی در میدان انقلاب تهران گفت: «باور کنید جنگی که در خیابان‌های ما آغاز شد یک نقشه جهانی بود.»

مقامات جمهوری اسلامی در روزهای گذشته اعتراضات اخیر را با عباراتی چون «جنگ شهری» توصیف کرده‌اند. حتی فراتر از آن، فرمانده عملیات سازمان بسیج این اعتراضات را «جنگ جهانی تمام عیار» توصیف کرد.

آقای سلامی همچنین با بیان اینکه «ما در یک جنگ بزرگ جهانی هستیم»، افزود: «دشمن ماه‌ها منتظر بود؛ نمی‌توانست حادثه بسازد، اما منتظر حادثه‌ای بود تا از آن استفاده کند. دشمن حتی می‌خواست از پوشک بچه هم استفاده کند. بنزین بهانه بود.»

آقای سلامی همچنین کشورهای ایالات متحده، بریتانیا و عربستان سعودی را تهدید کرد.

او به مقامات این سه کشور گفت: «شما از ما سیلی محکم خورده‌اید و نتوانسته‌اید پاسخ بدهید که برخی از این سیلی‌ها را جهانیان دیده‌اند و برخی را هم ندیده‌اند. اگر از خط قرمزهای ما عبور کنید نابودتان می‌کنیم.»

او و دیگر مقاماتی که در راهپیمایی دوشنبه سخنرانی کردند اعتراضات در ایران را «هدایت‌شده» از سوی دیگر کشورها دانستند، اما برای گفته‌های خود مدرکی ارائه ندادند.

رهبر و رئیس‌جمهوری ایران معترضان را با با عباراتی چون «آشوبگر» و «اشرار» توصیف کرده‌اند.

در عین حال برخی مقامات جمهوری اسلامی اعلام کرده‌اند که معترضان افراد کم‌درآمد و «حاشیه‌نشین» بوده‌اند اما اعتراضات آنان توسط گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی «منحرف» شده است.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG