لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۳:۴۲

گمرک ایران به نفتکشها در خزر اجازه تخلیه بار نداد


به گزارش خبرگزاری مهر، دستور پهلوگیری دو کشتی حامل فرآورده های نفتی در بندر امیرآباد که به دلیل بدهی شرکت ملی نفت تاکنون از پهلوگیری آن ممانعت به عمل آمده بود، صادر شده است.
خبرگزاری مهر افزوده است یک منبع آگاه در گمرک ایران که خواست نامش فاش نشود با اشاره به اینکه شرکت ملی نفت بیش از یکصد میلیارد تومان به گمرکات شمال کشور بدهکار است، گفت: به واسطه اهمیت فراورده های نفتی، گمرکات بنادر کشور در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به پهلوگیری کشتی های حامل فرآورده های نفتی اقدام میکنند.
این در حالی است که به گزارش خبرگزاری فارس، شركت پايانه‌های نفتی ايران اعلام كرده است شركت گمرك ايران در حالی چهار كشتی حامل نفت خام و سوخت مورد نياز نيروگاه را به بهانه مطالبات معوق توقيف كرده است كه گفته می‌شود شركت‌های ملی نفت و پالايش و پخش ايران هيچگونه بدهی به گمرك ندارند.
خبرگزاری فارس افزوده است از آنجا كه ايران در مسير ترانزيت نفت آسيای ميانه قرار دارد كشورهای آن منطقه، نفت خام خود را از طريق خزر به پالايشگاههای ايران تحويل میدهند و معادل آن، از پايانه‌های نفتی خارگ، به مشتريان خود نفت تحويل میدهند که با متوقف شدن چهار كشتی حامل نفت خام در گمرك اميرآباد ساری، امکان برهم خوردن تفاهمات بين‌المللی ايران و اين كشورها بوجود آمده است.

XS
SM
MD
LG