لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۴۸

دادستان كل كشور ، معترضان به نتايج انتخابات را تهديد به شدت عمل كرد


غلامحسين محسنى اژه‌اى، دادستان كل كشور، با تهديد معترضان به نتايج انتخابات گفت «از اين پس اگر كسى دستگير شد، خانواده‌ها حق گله ندارند، چرا كه مردم بيش از اين تحمل نداشته و دستگاه قضايى از اين پس مهلت نخواهد داد.»
آقاى محسنى اژه‌اى كه در يك نشست خبرى به پرسش‌هاى خبرنگاران پاسخ مى گفت، همچنين افزود از اين پس به شدت با كسانى كه به گفته وى «بر خلاف حقوق، امنيت و نظم جامعه حركت كرده و آن را بر هم زنند» برخورد خواهد شد.
اين مقام ارشد قضايى همچنين با اشاره به بازداشت متخلفان بازداشتگاه كهريزك، گفت اين پرونده آماده صدور كيفرخواست و ارسال به دادگاه است و افزود كه در موضوع مرگ پزشك كهريزك «هنوز زواياى مختلف پرونده واقعاً روشن نيست و برخى موضوعات نياز به نظر كارشناس متخصص دارد و تا پيش از اعلام نظر، قاضى نمى‌تواند تصميم بگيرد.
پزشك بازداشتگاه كهريزك چندى پيش به دليل آنچه مصرف دارو خوانده شد، جان خود را از دست داد. دليل مرگ او، خودكشى و يا قتل اعلام شده است.
كهريزك يكى از خبرسازترين بازداشتگاه هاى ايران در جريان مسائل پس از انتخابات بود كه پس از گزارش موارد شكنجه هاى شديد در آن، به دستور رهبر جمهورى اسلامى ايران بسته شد.

XS
SM
MD
LG