لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۰۱

كميته ويژه مجلس گزارش وضعیت بازداشتی های را به رئیس مجلس ارائه داد


کمیته ویژه مجلس شورای اسلامی برای بررسی وضعیت بازداشتی ها ی پس از انتخابات،گزارش خود را به علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی داد.
پرویز سروری از اعضای این کمیته به خبرگزاری ایلنا گفت که اين گزارش با اجماع اعضای كميته تهيه شده است. او افزود تصمیم به قرائت علنی یا غیر علنی این گزارش با رئیس مجلس است.
پس از شدت گرفتن اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهورى ایران و بازداشت شمار زیادی از معترضین، حمله به کوی دانشگاه تهران و مجتمع مسکونی سبحان در تهران ،علی لاریجانی، کمیته ای متشکل از چند تن از نمایندگان مجلس را مامور بررسی آن رویدادها کرد. پس از ماجرای بازداشتگاه کهریزک، اعلام شد که این موضوع هم پیگیری خواهد شد، اما تهیه و ارائه این گزارش بارها به تعویق افتاد.
از سوی دیگر سایت الف، وابسته به احمد توکلی، از نمایندگان اصولگرای مجلس می گوید در گزار ش کمیته ویژه مجلس، سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران بعنوان کسی که دستور اعزام بازداشتی های را به کهریزک صادر کرده، مقصر اصلی شناخته شده است.
سازمان قضایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اخیرا در اطلاعیه ای کشته شدن محسن روح الامینی، امیر جوادی فر و محمد کامرانی، 3 نفر از دستگیر شدگان پس از انتخابات را در بازداشتگاه کهریزک در زیر شکنجه تایید و آن را قتل عمد اعلام کرد.
XS
SM
MD
LG