لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۵۳

یکی دیگر از محاکمات مربوط به بازداشت‌شدگان روز «عاشورا» برگزار شدروز چهارشنبه یکی دیگر از محاکمات مربوط به بازداشت‌شدگان روز «عاشورا» با حضور چهارده متهم به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شد و یکی از دانشجویان بازداشت‌شده با اتهام محاربه مواجه شد. در جریان این دادگاه به اتهامات پنج تن از متهمان رسیدگی شد.

یکی از متهمان حاضر در دادگاه، دانشجوی بیست ساله ای از دانشگاه دامغان است که به «محاربه»، «افساد فی‌الارض»، «اجتماع و تبانی جهت انجام جرائم عليه امنيت کشور»، «فعاليت تبليغی عليه نظام جمهوری اسلامی ايران» و «توهين به مقامات ارشد نظام» متهم شده است.

نماینده دادستان در ادامه یکی دیگر از متهمان را «به اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور»، «تحریک به آتش زدن اموال عمومی» و «تبلیغ علیه نظام از طریق شرکت در پی فراخوان رسانه‌های معاند» متهم کرد.

همچنین دو زن ۳۰ و ۲۴ ساله علاوه بر «ارتکاب جرائم عليه امنيت کشور» و «فعاليت تبليغی عليه نظام» به «جاسوسی» نیز متهم شدند.

از سوی دیگر روز چهارشنبه دادستان تهران اعلام کرد که هنوز دادگاه تجدید نظر در مورد پرونده ۹ نفر متهم به محاربه نظر قطعی اتخاذ نکرده است.
XS
SM
MD
LG