لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۳۰

گزارش ها حاکی از بروز درگیری های پراکنده در تهران و چند شهر دیگر است


به گزارش های رسیده امروز درگیری های پراکنده در تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و سمنان رخ داد.
در تهران ماموران یگان ویژه و لباس شخصی ها با پرتاب گاز اشک آور ، گلوله رنگی و حمله با باتوم مانع پیوستن معترضین به یکدیگر و راه یافتن آنها به خیابان آزادی شدند. تصاویر ویدیویی انتشار یافته بروی سایت های اینترنتی هزاران مامور یگان ویژه و انتظامی را در خیابان های تهران نشان می دهد که معترضین را در مناطق مختلف پراکنده می کنند.
درتصاویر ویدیویی دیگر، شمار زیادی از معترضین در حال ِ شعار دادن در متروی تهران و خیابان های منطقه آریاشهر، امیرآباد ، ونک و شریعتی دیده می شوند که شعارهای «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» و «مرگ بردیکتاتور» می دادند. در منطقه صادقیه نیز شعارهایی برای رفراندم داده می شد.
لباس شخصی ها و ماموران یگان ویژه امروز صبح با حمله به خودروهای مهدی کروبی و محمد خاتمی و پرتاب گاز اشک آور، مانع پیوستن آنها به صفوف راهپیمایان شدند. به گفته شاهدان عینی و سایت کلمه، زهرا رهنورد در میدان صادقیه حضور داشت که مورد ضرب و شتم لباس شخصی ها قرار گرفت. بنابر همین گزارش، میر حسین موسوی نیز کوشید از خیابان رودکی به جمعیت به پیوندد اما لباس شخصی ها و یگان ویژه مانع شدند.
خبرگزاری های خارجی گزارش دادند که مسئولان امنیتی، خبرنگاران ِ آنها را برای پوشش خبری سخنرانی احمدی نژاد با اتوبوس به میدان آزادی بردند و به آنها اجازه حضور در نقاط دیگر داده نشد.
به شبکه های تلویزیونی ماهواره ای خارجی مانند سی ان ان هم اجازه فرستادن خبرنگار به تهران داده نشده بود و از سرعت شبکه اینترنت نیز بشدت کاسته شده است.
XS
SM
MD
LG