لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۲۶

سناى آمريكا ناقضان حقوق بشر در ايران را تحريم مى كند


سناى آمريكا با تدوين لايحه اى قصد دارد ناقضان حقوق بشر در ايران را مورد تحريم قرار دهد.

سناتور جوزف ليبرمن يكى از تدوين‌كنندگان لايحه تازه در سناى آمريكا درباره ايران، به راديو اروپاى آزاد- راديو آزادى، گفته است كه اين لايحه بر تحريم‌هاى تنبيهى عليه ناقضان حقوق بشر در حكومت جمهورى اسلامى ايران تمركز دارد.
جزئيات لايحه‌اى كه از سوى سناتور جمهوريخواه جان مك كين و جوزف ليبرمن، سناتور مستقل ايالت «كنكتيكت»، تهيه و تدوين شده و گروهى از سناتورهاى ديگر از آن پشتيبانى كرده‌اند، روز چهارشنبه انتشار يافت.
اين لايحه تحريمى و تنبيهى، با لوايح تحريم‌هاى پيشين تفاوت عمده‌اى دارد و تمركز آن نه بر مسئله اتمى دولت ايران كه عليه مقام‌هاى جمهورى اسلامى ست كه در سركوب‌ها و نقض حقوق بشر در ايران نقش داشته‌اند.
سناتور «ليبرمن» كه در تدوين اين لايحه نقش داشته است ضمن تحسين مردم ايران گفت:« مردم آمريكا در كنار ايرانيان هستند، ما صداى شما را مى‌شنويم و از هر آنچه در جهت كمك به تعيين سرنوشت‌تان بتوانيم انجام دهيم، دريغ نخواهيم كرد. بدانيد، سرانجام هدف شما كه همانا آزادى جهانشمول شماست، پيروز خواهد شد.»
اين لايحه براى تصويب، بايد يك سلسله مراحل قانونى را طى كند و پس از تصويب سناتورها، در صورت توشيح آن از سوى رئيس جمهورى آمريكا، قانونى بر قوانين موجود تحريم‌ها مى‌افزايد.

XS
SM
MD
LG